342 Nederlandse gemeenten · 2025
Binnen BUDGET?
6%van de 342 Nederlandse gemeenten gaf in 2025 niet meer uit dan de begroting die de gemeenteraad had vastgesteld.
Elk jaar in november stelt de gemeenteraad de begroting voor het komende jaar vast. Na afloop van het jaar volgt de jaarrekening. Beide worden in één vaste indeling openbaar gemaakt, regel voor regel. Wij zetten ze naast elkaar, voor elke gemeente sinds 2017. In 2025 gaven de gemeenten samen € 5,5 miljard meer uit dan begroot (+7,2%) en ontvingen zij € 9,4 miljard meer dan verwacht (+12%). 6 gemeenten leverden niet zowel begroting als jaarrekening aan.
€ 33,6 mld begroot, € 37,3 mld uitgegeven
€ 6.565 mln begroot, € 7.290 mln uitgegeven
€ 7.462 mln begroot, € 7.636 mln uitgegeven
€ 5.143 mln begroot, € 5.265 mln uitgegeven
€ 2.692 mln begroot, € 3.093 mln uitgegeven
€ 7.029 mln begroot, € 7.342 mln uitgegeven
€ 3.332 mln begroot, € 3.494 mln uitgegeven
€ 6.674 mln begroot, € 7.080 mln uitgegeven
€ 2.866 mln begroot, € 3.005 mln uitgegeven
€ 13,3 mld begroot, € 13,7 mld uitgegeven
€ 1.711 mln begroot, € 1.517 mln uitgegeven
342 gemeenten · 2017–2025 · 6.713 rapportages · 2.495.775 gevulde regels · uitgaven op de begrotingsschaal: onder ← binnen 2% → boven
Taakvelden · 2025
Waar de begroting knelt
De negen hoofdtaakvelden waarover elke gemeente rapporteert, en de twee zorgbudgetten binnen het sociaal domein die de meeste jaren de doorslag geven: wat de gemeenteraden in november vaststelden, tegenover wat volgens de jaarrekening is uitgegeven.
| Taakveld | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking |
|---|---|---|---|
| Bestuur en ondersteuning | € 13,3 mld | € 13,7 mld | +3,4% |
| Veiligheid | € 2.866 mln | € 3.005 mln | +4,9% |
| Verkeer, vervoer en waterstaat | € 5.143 mln | € 5.265 mln | +2,4% |
| Economie | € 1.711 mln | € 1.517 mln | −11% |
| Onderwijs | € 3.332 mln | € 3.494 mln | +4,9% |
| Sport, cultuur en recreatie | € 6.674 mln | € 7.080 mln | +6,1% |
| Sociaal domein | € 33,6 mld | € 37,3 mld | +11% |
| Volksgezondheid en milieu | € 7.029 mln | € 7.342 mln | +4,5% |
| Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing | € 2.692 mln | € 3.093 mln | +15% |
| Jeugdhulp | € 6.565 mln | € 7.290 mln | +11% |
| Zorg en ondersteuning (Wmo) | € 7.462 mln | € 7.636 mln | +2,3% |
Per jaar
Een patroon, jaar na jaar
Uitgaven tegenover de begroting, voor alle gemeenten samen, en hoeveel gemeenten binnen de vastgestelde begroting bleven. Het gaat om de begroting die vóór het begrotingsjaar is vastgesteld; begrotingswijzigingen die raden in de loop van het jaar aannemen, maken deel uit van de afwijking.
Uitgaven tegenover de begroting
Wie binnen de begroting bleef
| Jaar | Op de lijst | Binnen de begroting | Regels gebroken | Begroot | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 342 | 206% | 6 | € 76,4 mld | € 81,8 mld | +7,2% | +12% |
| 2024 | 342 | 165% | 4 | € 71,4 mld | € 77,6 mld | +8,8% | +12% |
| 2023 | 342 | 72% | 3 | € 64,9 mld | € 72,6 mld | +12% | +15% |
| 2022 | 345 | 123% | 8 | € 59,3 mld | € 64,9 mld | +9,4% | +18% |
| 2021 | 352 | 226% | 2 | € 58,6 mld | € 62,7 mld | +6,9% | +12% |
| 2020 | 355 | 113% | 3 | € 56,9 mld | € 62,3 mld | +9,5% | +19% |
| 2019 | 355 | 3710% | 0 | € 54,9 mld | € 58,1 mld | +5,9% | +6,2% |
| 2018 | 380 | 4412% | 9 | € 52,3 mld | € 56,0 mld | +7,1% | +8,6% |
| 2017 | 388 | 6918% | 7 | € 52,0 mld | € 54,4 mld | +4,7% | +6,6% |
Alle 342 · 2025
Elke gemeente, één vakje
De huidige gemeenten per provincie, elk gekleurd naar de afwijking tussen uitgaven en begroting in 2025 – een kruis waar niet beide stukken zijn aangeleverd, strepen waar de aanlevering fouten bevatte. Wijs een vakje aan voor de cijfers; klik voor de gemeente.
Top 10
De hoogste en de laagste 10
De 10 gemeenten waarvan de uitgaven het hoogst uitkwamen ten opzichte van de vastgestelde begroting, en de 10 waarvan ze het laagst uitkwamen – als aandeel van die begroting, zodat een gemeente van 5.000 inwoners en een van 900.000 te vergelijken zijn. Niet beide stukken aanleveren, of ze met fouten aanleveren, staat bovenaan; herhaalde overtreders eerst. Kies een jaar en een provincie. Gelijke waarden delen een plaats.
Hoogste 10
2025Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1VijfheerenlandenUtrechtniet aangeleverd3 van 9 jaar
- 2Midden-DrentheDrentheniet aangeleverd2 van 9 jaar
- 3De BiltUtrechtniet aangeleverd
- 3DuivenGelderlandniet aangeleverd
- 3LandsmeerNoord-Hollandniet aangeleverd
- 3RozendaalGelderlandniet aangeleverd
- 7AmelandFryslân+32%€ 38 mln
- 8Aa en HunzeDrenthe+28%€ 100 mln
- 9OostzaanNoord-Holland+27%€ 38 mln
- 10WaterlandNoord-Holland+27%€ 66 mln
Laagste 10
2025De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1Bergen op ZoomNoord-Brabant−9,0%€ 335 mln
- 2LeudalLimburg−5,8%€ 106 mln
- 3KoggenlandNoord-Holland−4,2%€ 75 mln
- 4SchiermonnikoogFryslân−2,1%€ 13 mln
- 5NieuwkoopZuid-Holland−2,0%€ 85 mln
- 5ZoetermeerZuid-Holland−2,0%€ 528 mln
- 7GoesZeeland−1,7%€ 191 mln
- 8AmersfoortUtrecht−1,4%€ 700 mln
- 9ZevenaarGelderland−1,3%€ 180 mln
- 10VlielandFryslân−1,1%€ 11 mln
Hoogste 10
2025Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Midden-DrentheDrentheniet aangeleverd2 van 9 jaar
- 2Aa en HunzeDrenthe+28%€ 100 mln
- 3WesterveldDrenthe+22%€ 81 mln
- 4CoevordenDrenthe+20%€ 159 mln
- 5De WoldenDrenthe+18%€ 86 mln
- 6Borger-OdoornDrenthe+14%€ 108 mln
- 6NoordenveldDrenthe+14%€ 123 mln
- 8HoogeveenDrenthe+9,9%€ 254 mln
- 9MeppelDrenthe+9,6%€ 152 mln
- 10EmmenDrenthe+8,3%€ 547 mln
Laagste 10
2025De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1TynaarloDrenthe+3,0%€ 108 mln
- 2AssenDrenthe+7,9%€ 424 mln
- 3EmmenDrenthe+8,3%€ 547 mln
- 4MeppelDrenthe+9,6%€ 152 mln
- 5HoogeveenDrenthe+9,9%€ 254 mln
- 6Borger-OdoornDrenthe+14%€ 108 mln
- 6NoordenveldDrenthe+14%€ 123 mln
- 8De WoldenDrenthe+18%€ 86 mln
- 9CoevordenDrenthe+20%€ 159 mln
- 10WesterveldDrenthe+22%€ 81 mln
Hoogste 10
2025Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
Hoogste 10
2025Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1AmelandFryslân+32%€ 38 mln
- 2De Fryske MarrenFryslân+17%€ 199 mln
- 3Noardeast-FryslânFryslân+15%€ 204 mln
- 4DantumadielFryslân+14%€ 82 mln
- 5WaadhoekeFryslân+14%€ 187 mln
- 6OoststellingwerfFryslân+12%€ 106 mln
- 6TytsjerksteradielFryslân+12%€ 122 mln
- 8TerschellingFryslân+12%€ 35 mln
- 9AchtkarspelenFryslân+11%€ 114 mln
- 10LeeuwardenFryslân+9,2%€ 752 mln
Laagste 10
2025De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1SchiermonnikoogFryslân−2,1%€ 13 mln
- 2VlielandFryslân−1,1%€ 11 mln
- 3OpsterlandFryslân+0,4%€ 101 mln
- 4HarlingenFryslân+4,8%€ 85 mln
- 5SmallingerlandFryslân+5,6%€ 271 mln
- 6Súdwest-FryslânFryslân+7,8%€ 392 mln
- 7WeststellingwerfFryslân+7,9%€ 113 mln
- 8HeerenveenFryslân+8,0%€ 229 mln
- 9LeeuwardenFryslân+9,2%€ 752 mln
- 10AchtkarspelenFryslân+11%€ 114 mln
Hoogste 10
2025Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1DuivenGelderlandniet aangeleverd
- 1RozendaalGelderlandniet aangeleverd
- 3HeerdeGelderland+19%€ 72 mln
- 4MaasdrielGelderland+19%€ 90 mln
- 5VoorstGelderland+18%€ 88 mln
- 6HattemGelderland+16%€ 44 mln
- 7BrummenGelderland+16%€ 79 mln
- 7ScherpenzeelGelderland+16%€ 35 mln
- 9Neder-BetuweGelderland+14%€ 91 mln
- 10WinterswijkGelderland+14%€ 142 mln
Laagste 10
2025De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1ZevenaarGelderland−1,3%€ 180 mln
- 2LingewaardGelderland−0,6%€ 148 mln
- 3WijchenGelderland−0,1%€ 141 mln
- 4OldebroekGelderland+1,5%€ 93 mln
- 5BeuningenGelderland+1,6%€ 87 mln
- 6Oost GelreGelderland+1,7%€ 101 mln
- 7HarderwijkGelderland+2,1%€ 211 mln
- 8RenkumGelderland+2,6%€ 116 mln
- 9DrutenGelderland+2,8%€ 70 mln
- 10LochemGelderland+3,2%€ 116 mln
Hoogste 10
2025Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1PekelaGroningen+14%€ 68 mln
- 2OldambtGroningen+13%€ 213 mln
- 3EemsdeltaGroningen+12%€ 336 mln
- 3VeendamGroningen+12%€ 151 mln
- 5Het HogelandGroningen+12%€ 240 mln
- 6WesterkwartierGroningen+11%€ 241 mln
- 7StadskanaalGroningen+9,6%€ 169 mln
- 8GroningenGroningen+7,3%€ 1.468 mln
- 9Midden-GroningenGroningen+1,6%€ 310 mln
- 10WesterwoldeGroningen+1,2%€ 138 mln
Laagste 10
2025De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1WesterwoldeGroningen+1,2%€ 138 mln
- 2Midden-GroningenGroningen+1,6%€ 310 mln
- 3GroningenGroningen+7,3%€ 1.468 mln
- 4StadskanaalGroningen+9,6%€ 169 mln
- 5WesterkwartierGroningen+11%€ 241 mln
- 6Het HogelandGroningen+12%€ 240 mln
- 7EemsdeltaGroningen+12%€ 336 mln
- 7VeendamGroningen+12%€ 151 mln
- 9OldambtGroningen+13%€ 213 mln
- 10PekelaGroningen+14%€ 68 mln
Hoogste 10
2025Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Beek (L.)Limburg+26%€ 70 mln
- 2LandgraafLimburg+26%€ 188 mln
- 3Horst aan de MaasLimburg+19%€ 179 mln
- 4Eijsden-MargratenLimburg+17%€ 91 mln
- 5RoermondLimburg+17%€ 307 mln
- 6HeerlenLimburg+15%€ 576 mln
- 7NederweertLimburg+13%€ 63 mln
- 8Echt-SusterenLimburg+13%€ 123 mln
- 9KerkradeLimburg+13%€ 245 mln
- 10Mook en MiddelaarLimburg+12%€ 28 mln
Laagste 10
2025De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1LeudalLimburg−5,8%€ 106 mln
- 2BeekdaelenLimburg+0,5%€ 113 mln
- 3VenloLimburg+0,7%€ 557 mln
- 4Stein (L.)Limburg+3,7%€ 87 mln
- 5BeeselLimburg+4,5%€ 50 mln
- 6VaalsLimburg+4,7%€ 46 mln
- 7MaastrichtLimburg+5,0%€ 653 mln
- 8RoerdalenLimburg+5,7%€ 76 mln
- 9Bergen (L.)Limburg+5,9%€ 46 mln
- 9Valkenburg aan de GeulLimburg+5,9%€ 73 mln
Hoogste 10
2025Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1DongenNoord-Brabant+26%€ 96 mln
- 2GoirleNoord-Brabant+22%€ 83 mln
- 3Reusel-De MierdenNoord-Brabant+20%€ 46 mln
- 4Loon op ZandNoord-Brabant+19%€ 91 mln
- 5MeierijstadNoord-Brabant+17%€ 336 mln
- 6BergeijkNoord-Brabant+17%€ 65 mln
- 7Baarle-NassauNoord-Brabant+16%€ 29 mln
- 8LaarbeekNoord-Brabant+16%€ 76 mln
- 9Nuenen, Gerwen en NederwettenNoord-Brabant+15%€ 73 mln
- 10SomerenNoord-Brabant+14%€ 68 mln
Laagste 10
2025De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1Bergen op ZoomNoord-Brabant−9,0%€ 335 mln
- 2VeldhovenNoord-Brabant−0,1%€ 158 mln
- 3TilburgNoord-Brabant+2,0%€ 1.184 mln
- 4WaalreNoord-Brabant+2,2%€ 49 mln
- 5OosterhoutNoord-Brabant+2,4%€ 242 mln
- 6OssNoord-Brabant+3,4%€ 424 mln
- 7's-HertogenboschNoord-Brabant+3,6%€ 863 mln
- 8ZundertNoord-Brabant+3,8%€ 72 mln
- 9WaalwijkNoord-Brabant+4,1%€ 217 mln
- 10BoekelNoord-Brabant+4,3%€ 35 mln
- 10MoerdijkNoord-Brabant+4,3%€ 153 mln
Hoogste 10
2025Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1LandsmeerNoord-Hollandniet aangeleverd
- 2OostzaanNoord-Holland+27%€ 38 mln
- 3WaterlandNoord-Holland+27%€ 66 mln
- 4OpmeerNoord-Holland+22%€ 51 mln
- 5Gooise MerenNoord-Holland+20%€ 216 mln
- 6PurmerendNoord-Holland+20%€ 394 mln
- 7UitgeestNoord-Holland+18%€ 41 mln
- 8WormerlandNoord-Holland+13%€ 60 mln
- 9Dijk en WaardNoord-Holland+12%€ 322 mln
- 10HoornNoord-Holland+12%€ 327 mln
- 10HuizenNoord-Holland+12%€ 143 mln
Laagste 10
2025De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1KoggenlandNoord-Holland−4,2%€ 75 mln
- 2Edam-VolendamNoord-Holland−0,1%€ 115 mln
- 3Laren (NH.)Noord-Holland+1,0%€ 36 mln
- 4HeemstedeNoord-Holland+2,0%€ 92 mln
- 5SchagenNoord-Holland+2,2%€ 156 mln
- 6BlaricumNoord-Holland+3,5%€ 43 mln
- 7Den HelderNoord-Holland+3,9%€ 275 mln
- 8AmstelveenNoord-Holland+4,0%€ 366 mln
- 9Bergen (NH.)Noord-Holland+4,3%€ 104 mln
- 9HeilooNoord-Holland+4,3%€ 69 mln
- 9VelsenNoord-Holland+4,3%€ 263 mln
Hoogste 10
2025Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1BorneOverijssel+21%€ 92 mln
- 2OldenzaalOverijssel+19%€ 145 mln
- 3ZwolleOverijssel+18%€ 759 mln
- 4Olst-WijheOverijssel+17%€ 68 mln
- 5OmmenOverijssel+16%€ 74 mln
- 6TubbergenOverijssel+15%€ 68 mln
- 7LosserOverijssel+13%€ 90 mln
- 7TwenterandOverijssel+13%€ 172 mln
- 9DinkellandOverijssel+13%€ 87 mln
- 10AlmeloOverijssel+12%€ 419 mln
Laagste 10
2025De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1Rijssen-HoltenOverijssel−1,0%€ 123 mln
- 2StaphorstOverijssel−0,1%€ 60 mln
- 3DalfsenOverijssel+0,3%€ 100 mln
- 4HaaksbergenOverijssel+1,2%€ 85 mln
- 5Hengelo (O.)Overijssel+2,3%€ 405 mln
- 6HellendoornOverijssel+3,6%€ 127 mln
- 7RaalteOverijssel+5,6%€ 134 mln
- 8EnschedeOverijssel+6,0%€ 944 mln
- 9SteenwijkerlandOverijssel+7,2%€ 184 mln
- 10KampenOverijssel+7,6%€ 227 mln
Hoogste 10
2025Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1VijfheerenlandenUtrechtniet aangeleverd3 van 9 jaar
- 2De BiltUtrechtniet aangeleverd
- 3MontfoortUtrecht+19%€ 43 mln
- 4BaarnUtrecht+18%€ 93 mln
- 5LopikUtrecht+14%€ 50 mln
- 6BunschotenUtrecht+13%€ 68 mln
- 7Wijk bij DuurstedeUtrecht+13%€ 75 mln
- 8EemnesUtrecht+13%€ 35 mln
- 8Stichtse VechtUtrecht+13%€ 208 mln
- 10ZeistUtrecht+13%€ 251 mln
Laagste 10
2025De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1AmersfoortUtrecht−1,4%€ 700 mln
- 2HoutenUtrecht+1,5%€ 146 mln
- 3RhenenUtrecht+1,7%€ 67 mln
- 4BunnikUtrecht+3,0%€ 48 mln
- 4NieuwegeinUtrecht+3,0%€ 256 mln
- 6Utrechtse HeuvelrugUtrecht+3,1%€ 159 mln
- 7OudewaterUtrecht+5,7%€ 34 mln
- 7UtrechtUtrecht+5,7%€ 2.032 mln
- 9De Ronde VenenUtrecht+7,0%€ 149 mln
- 10WoerdenUtrecht+7,1%€ 198 mln
Hoogste 10
2025Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1HulstZeeland+12%€ 103 mln
- 2BorseleZeeland+10%€ 84 mln
- 3TerneuzenZeeland+10%€ 252 mln
- 4VeereZeeland+8,0%€ 95 mln
- 5Middelburg (Z.)Zeeland+7,3%€ 230 mln
- 6ReimerswaalZeeland+7,1%€ 77 mln
- 7VlissingenZeeland+7,0%€ 300 mln
- 8TholenZeeland+6,9%€ 97 mln
- 9Noord-BevelandZeeland+6,0%€ 38 mln
- 10KapelleZeeland+5,0%€ 46 mln
Laagste 10
2025De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1GoesZeeland−1,7%€ 191 mln
- 2SluisZeeland−0,4%€ 105 mln
- 3Schouwen-DuivelandZeeland+0,5%€ 156 mln
- 4KapelleZeeland+5,0%€ 46 mln
- 5Noord-BevelandZeeland+6,0%€ 38 mln
- 6TholenZeeland+6,9%€ 97 mln
- 7VlissingenZeeland+7,0%€ 300 mln
- 8ReimerswaalZeeland+7,1%€ 77 mln
- 9Middelburg (Z.)Zeeland+7,3%€ 230 mln
- 10VeereZeeland+8,0%€ 95 mln
Hoogste 10
2025Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Midden-DelflandZuid-Holland+24%€ 73 mln
- 2BarendrechtZuid-Holland+16%€ 164 mln
- 3AlblasserdamZuid-Holland+15%€ 79 mln
- 4Voorne aan ZeeZuid-Holland+14%€ 286 mln
- 5Alphen aan den RijnZuid-Holland+13%€ 463 mln
- 6ZuidplasZuid-Holland+13%€ 156 mln
- 7RidderkerkZuid-Holland+12%€ 188 mln
- 8WestlandZuid-Holland+12%€ 403 mln
- 9AlbrandswaardZuid-Holland+12%€ 81 mln
- 10Hendrik-Ido-AmbachtZuid-Holland+12%€ 103 mln
Laagste 10
2025De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1NieuwkoopZuid-Holland−2,0%€ 85 mln
- 1ZoetermeerZuid-Holland−2,0%€ 528 mln
- 3GorinchemZuid-Holland−0,8%€ 175 mln
- 4Leidschendam-VoorburgZuid-Holland+1,1%€ 291 mln
- 5Capelle aan den IJsselZuid-Holland+1,7%€ 285 mln
- 6RotterdamZuid-Holland+1,8%€ 4.787 mln
- 7LeidenZuid-Holland+1,9%€ 688 mln
- 8KrimpenerwaardZuid-Holland+2,3%€ 192 mln
- 9LansingerlandZuid-Holland+2,7%€ 195 mln
- 10Pijnacker-NootdorpZuid-Holland+3,5%€ 167 mln
Hoogste 10
2024Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1VijfheerenlandenUtrechtniet aangeleverd3 van 9 jaar
- 2Loon op ZandNoord-Brabantniet aangeleverd
- 3HoornNoord-Hollandaanleverfout
- 4NieuwkoopZuid-Hollandaanleverfout
- 5WaterlandNoord-Holland+45%€ 70 mln
- 6DongenNoord-Brabant+29%€ 90 mln
- 7Heeze-LeendeNoord-Brabant+29%€ 55 mln
- 8Beek (L.)Limburg+28%€ 65 mln
- 9OmmenOverijssel+27%€ 77 mln
- 10IJsselsteinUtrecht+25%€ 120 mln
Laagste 10
2024De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1AmelandFryslân−29%€ 27 mln
- 2RozendaalGelderland−15%€ 8,2 mln
- 3Berg en DalGelderland−15%€ 126 mln
- 4BoekelNoord-Brabant−7,1%€ 33 mln
- 5VlaardingenZuid-Holland−3,2%€ 384 mln
- 6Bergen op ZoomNoord-Brabant−3,0%€ 325 mln
- 7StaphorstOverijssel−2,7%€ 57 mln
- 8NijkerkGelderland−2,6%€ 133 mln
- 9HellendoornOverijssel−2,3%€ 119 mln
- 10BlaricumNoord-Holland−1,6%€ 40 mln
- 10BunschotenUtrecht−1,6%€ 64 mln
- 10Voorne aan ZeeZuid-Holland−1,6%€ 258 mln
Hoogste 10
2024Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Aa en HunzeDrenthe+19%€ 93 mln
- 2WesterveldDrenthe+18%€ 74 mln
- 3De WoldenDrenthe+18%€ 79 mln
- 4CoevordenDrenthe+17%€ 144 mln
- 5Borger-OdoornDrenthe+16%€ 102 mln
- 6NoordenveldDrenthe+15%€ 112 mln
- 7AssenDrenthe+13%€ 401 mln
- 8HoogeveenDrenthe+12%€ 243 mln
- 9Midden-DrentheDrenthe+11%€ 114 mln
- 10EmmenDrenthe+9,4%€ 510 mln
Laagste 10
2024De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1TynaarloDrenthe+8,0%€ 99 mln
- 2MeppelDrenthe+8,6%€ 143 mln
- 3EmmenDrenthe+9,4%€ 510 mln
- 4Midden-DrentheDrenthe+11%€ 114 mln
- 5HoogeveenDrenthe+12%€ 243 mln
- 6AssenDrenthe+13%€ 401 mln
- 7NoordenveldDrenthe+15%€ 112 mln
- 8Borger-OdoornDrenthe+16%€ 102 mln
- 9CoevordenDrenthe+17%€ 144 mln
- 10De WoldenDrenthe+18%€ 79 mln
Hoogste 10
2024Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
Hoogste 10
2024Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Noardeast-FryslânFryslân+21%€ 205 mln
- 2LeeuwardenFryslân+14%€ 709 mln
- 3OoststellingwerfFryslân+14%€ 98 mln
- 4Súdwest-FryslânFryslân+13%€ 374 mln
- 5WaadhoekeFryslân+12%€ 169 mln
- 6DantumadielFryslân+12%€ 74 mln
- 7SchiermonnikoogFryslân+12%€ 12 mln
- 8De Fryske MarrenFryslân+11%€ 180 mln
- 8TerschellingFryslân+11%€ 33 mln
- 10TytsjerksteradielFryslân+10%€ 113 mln
Laagste 10
2024De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1AmelandFryslân−29%€ 27 mln
- 2WeststellingwerfFryslân+3,4%€ 104 mln
- 3VlielandFryslân+4,3%€ 11 mln
- 4SmallingerlandFryslân+8,5%€ 253 mln
- 5AchtkarspelenFryslân+8,7%€ 106 mln
- 5HeerenveenFryslân+8,7%€ 225 mln
- 7OpsterlandFryslân+9,8%€ 99 mln
- 8HarlingenFryslân+9,9%€ 80 mln
- 9TytsjerksteradielFryslân+10%€ 113 mln
- 10De Fryske MarrenFryslân+11%€ 180 mln
- 10TerschellingFryslân+11%€ 33 mln
Hoogste 10
2024Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1HeerdeGelderland+23%€ 70 mln
- 2West Maas en WaalGelderland+23%€ 63 mln
- 3MontferlandGelderland+21%€ 134 mln
- 4MaasdrielGelderland+21%€ 84 mln
- 5WestervoortGelderland+19%€ 55 mln
- 6HattemGelderland+18%€ 40 mln
- 7West BetuweGelderland+17%€ 168 mln
- 8ScherpenzeelGelderland+17%€ 31 mln
- 9DoesburgGelderland+17%€ 48 mln
- 10BronckhorstGelderland+16%€ 115 mln
Laagste 10
2024De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1RozendaalGelderland−15%€ 8,2 mln
- 2Berg en DalGelderland−15%€ 126 mln
- 3NijkerkGelderland−2,6%€ 133 mln
- 4ElburgGelderland−0,9%€ 78 mln
- 5Oost GelreGelderland+3,4%€ 97 mln
- 6OldebroekGelderland+4,2%€ 88 mln
- 7ZutphenGelderland+5,0%€ 209 mln
- 8ErmeloGelderland+5,5%€ 100 mln
- 9HarderwijkGelderland+6,0%€ 200 mln
- 9LochemGelderland+6,0%€ 104 mln
Hoogste 10
2024Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1OldambtGroningen+21%€ 211 mln
- 2PekelaGroningen+20%€ 66 mln
- 3WesterwoldeGroningen+13%€ 135 mln
- 4WesterkwartierGroningen+12%€ 231 mln
- 5StadskanaalGroningen+11%€ 157 mln
- 6VeendamGroningen+11%€ 142 mln
- 7Het HogelandGroningen+9,2%€ 213 mln
- 8EemsdeltaGroningen+8,9%€ 344 mln
- 9Midden-GroningenGroningen+7,9%€ 297 mln
- 10GroningenGroningen+6,9%€ 1.378 mln
Laagste 10
2024De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1GroningenGroningen+6,9%€ 1.378 mln
- 2Midden-GroningenGroningen+7,9%€ 297 mln
- 3EemsdeltaGroningen+8,9%€ 344 mln
- 4Het HogelandGroningen+9,2%€ 213 mln
- 5VeendamGroningen+11%€ 142 mln
- 6StadskanaalGroningen+11%€ 157 mln
- 7WesterkwartierGroningen+12%€ 231 mln
- 8WesterwoldeGroningen+13%€ 135 mln
- 9PekelaGroningen+20%€ 66 mln
- 10OldambtGroningen+21%€ 211 mln
Hoogste 10
2024Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Beek (L.)Limburg+28%€ 65 mln
- 2Horst aan de MaasLimburg+24%€ 174 mln
- 3GennepLimburg+17%€ 69 mln
- 4Echt-SusterenLimburg+16%€ 116 mln
- 5VaalsLimburg+16%€ 49 mln
- 6LandgraafLimburg+14%€ 162 mln
- 7RoermondLimburg+14%€ 272 mln
- 8MaasgouwLimburg+13%€ 83 mln
- 9BeeselLimburg+12%€ 49 mln
- 10BrunssumLimburg+12%€ 125 mln
Laagste 10
2024De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1BeekdaelenLimburg−0,3%€ 107 mln
- 2MeerssenLimburg−0,1%€ 57 mln
- 3LeudalLimburg+2,1%€ 103 mln
- 4Stein (L.)Limburg+3,0%€ 79 mln
- 5VenloLimburg+3,1%€ 529 mln
- 6MaastrichtLimburg+3,2%€ 599 mln
- 7Valkenburg aan de GeulLimburg+3,4%€ 67 mln
- 8VenrayLimburg+3,7%€ 173 mln
- 9WeertLimburg+4,1%€ 196 mln
- 10VoerendaalLimburg+5,2%€ 37 mln
Hoogste 10
2024Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Loon op ZandNoord-Brabantniet aangeleverd
- 2DongenNoord-Brabant+29%€ 90 mln
- 3Heeze-LeendeNoord-Brabant+29%€ 55 mln
- 4MeierijstadNoord-Brabant+24%€ 330 mln
- 5OirschotNoord-Brabant+23%€ 59 mln
- 6Baarle-NassauNoord-Brabant+22%€ 27 mln
- 6Son en BreugelNoord-Brabant+22%€ 57 mln
- 8Reusel-De MierdenNoord-Brabant+21%€ 48 mln
- 9BernhezeNoord-Brabant+21%€ 101 mln
- 10WoensdrechtNoord-Brabant+18%€ 72 mln
Laagste 10
2024De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1BoekelNoord-Brabant−7,1%€ 33 mln
- 2Bergen op ZoomNoord-Brabant−3,0%€ 325 mln
- 3WaalwijkNoord-Brabant+0,9%€ 187 mln
- 4ZundertNoord-Brabant+1,9%€ 68 mln
- 5DeurneNoord-Brabant+3,3%€ 107 mln
- 6VeldhovenNoord-Brabant+3,7%€ 143 mln
- 7's-HertogenboschNoord-Brabant+3,8%€ 809 mln
- 8BestNoord-Brabant+5,5%€ 93 mln
- 9Gilze en RijenNoord-Brabant+6,1%€ 84 mln
- 9OssNoord-Brabant+6,1%€ 392 mln
Hoogste 10
2024Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1HoornNoord-Hollandaanleverfout
- 2WaterlandNoord-Holland+45%€ 70 mln
- 3OostzaanNoord-Holland+22%€ 36 mln
- 4Gooise MerenNoord-Holland+20%€ 208 mln
- 5EnkhuizenNoord-Holland+19%€ 80 mln
- 6Ouder-AmstelNoord-Holland+19%€ 58 mln
- 7PurmerendNoord-Holland+18%€ 362 mln
- 8DrechterlandNoord-Holland+17%€ 62 mln
- 9WijdemerenNoord-Holland+17%€ 77 mln
- 10UitgeestNoord-Holland+16%€ 37 mln
Laagste 10
2024De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1BlaricumNoord-Holland−1,6%€ 40 mln
- 2KoggenlandNoord-Holland−0,6%€ 73 mln
- 3AmstelveenNoord-Holland+1,0%€ 347 mln
- 4Laren (NH.)Noord-Holland+1,5%€ 33 mln
- 5MedemblikNoord-Holland+3,0%€ 145 mln
- 6HeilooNoord-Holland+3,6%€ 64 mln
- 7SchagenNoord-Holland+4,0%€ 149 mln
- 8HeemstedeNoord-Holland+4,3%€ 87 mln
- 9Edam-VolendamNoord-Holland+5,2%€ 126 mln
- 10HilversumNoord-Holland+6,6%€ 377 mln
Hoogste 10
2024Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1OmmenOverijssel+27%€ 77 mln
- 2ZwolleOverijssel+23%€ 754 mln
- 3Hof van TwenteOverijssel+22%€ 130 mln
- 4SteenwijkerlandOverijssel+21%€ 184 mln
- 5OldenzaalOverijssel+20%€ 137 mln
- 6LosserOverijssel+17%€ 85 mln
- 7ZwartewaterlandOverijssel+16%€ 81 mln
- 8DalfsenOverijssel+14%€ 99 mln
- 9Olst-WijheOverijssel+13%€ 62 mln
- 10BorneOverijssel+13%€ 85 mln
- 10HardenbergOverijssel+13%€ 258 mln
Laagste 10
2024De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1StaphorstOverijssel−2,7%€ 57 mln
- 2HellendoornOverijssel−2,3%€ 119 mln
- 3WierdenOverijssel+3,8%€ 72 mln
- 4DeventerOverijssel+4,6%€ 466 mln
- 5EnschedeOverijssel+5,1%€ 888 mln
- 6TubbergenOverijssel+7,4%€ 63 mln
- 7RaalteOverijssel+7,7%€ 125 mln
- 8Rijssen-HoltenOverijssel+9,0%€ 122 mln
- 9AlmeloOverijssel+10%€ 377 mln
- 10TwenterandOverijssel+11%€ 118 mln
Hoogste 10
2024Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1VijfheerenlandenUtrechtniet aangeleverd3 van 9 jaar
- 2IJsselsteinUtrecht+25%€ 120 mln
- 3RhenenUtrecht+18%€ 68 mln
- 4De Ronde VenenUtrecht+16%€ 138 mln
- 5VeenendaalUtrecht+15%€ 264 mln
- 6WoudenbergUtrecht+15%€ 41 mln
- 7ZeistUtrecht+14%€ 232 mln
- 8EemnesUtrecht+13%€ 33 mln
- 9WoerdenUtrecht+12%€ 195 mln
- 10MontfoortUtrecht+11%€ 39 mln
Laagste 10
2024De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1BunschotenUtrecht−1,6%€ 64 mln
- 2HoutenUtrecht+0,6%€ 137 mln
- 3Utrechtse HeuvelrugUtrecht+2,3%€ 151 mln
- 4NieuwegeinUtrecht+3,7%€ 244 mln
- 5SoestUtrecht+4,6%€ 149 mln
- 6OudewaterUtrecht+4,8%€ 32 mln
- 7LeusdenUtrecht+5,6%€ 90 mln
- 8UtrechtUtrecht+6,3%€ 1.946 mln
- 9BunnikUtrecht+7,6%€ 45 mln
- 10RenswoudeUtrecht+7,7%€ 20 mln
Hoogste 10
2024Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1KapelleZeeland+22%€ 50 mln
- 2TholenZeeland+15%€ 92 mln
- 3VeereZeeland+15%€ 91 mln
- 4BorseleZeeland+14%€ 77 mln
- 5ReimerswaalZeeland+14%€ 78 mln
- 6VlissingenZeeland+12%€ 293 mln
- 7Noord-BevelandZeeland+10%€ 35 mln
- 8TerneuzenZeeland+10,0%€ 231 mln
- 9Schouwen-DuivelandZeeland+7,0%€ 151 mln
- 10Middelburg (Z.)Zeeland+6,6%€ 214 mln
Laagste 10
2024De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1GoesZeeland+3,7%€ 186 mln
- 2HulstZeeland+4,6%€ 96 mln
- 3SluisZeeland+5,1%€ 99 mln
- 4Middelburg (Z.)Zeeland+6,6%€ 214 mln
- 5Schouwen-DuivelandZeeland+7,0%€ 151 mln
- 6TerneuzenZeeland+10,0%€ 231 mln
- 7Noord-BevelandZeeland+10%€ 35 mln
- 8VlissingenZeeland+12%€ 293 mln
- 9ReimerswaalZeeland+14%€ 78 mln
- 10BorseleZeeland+14%€ 77 mln
Hoogste 10
2024Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1NieuwkoopZuid-Hollandaanleverfout
- 2Hardinxveld-GiessendamZuid-Holland+21%€ 58 mln
- 3WaddinxveenZuid-Holland+19%€ 109 mln
- 4AlblasserdamZuid-Holland+18%€ 76 mln
- 5NissewaardZuid-Holland+17%€ 393 mln
- 6ZuidplasZuid-Holland+17%€ 149 mln
- 7LisseZuid-Holland+17%€ 79 mln
- 8BarendrechtZuid-Holland+15%€ 154 mln
- 8WestlandZuid-Holland+15%€ 376 mln
- 10AlbrandswaardZuid-Holland+15%€ 76 mln
Laagste 10
2024De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1VlaardingenZuid-Holland−3,2%€ 384 mln
- 2Voorne aan ZeeZuid-Holland−1,6%€ 258 mln
- 3SliedrechtZuid-Holland+2,7%€ 95 mln
- 4SchiedamZuid-Holland+3,1%€ 365 mln
- 5KrimpenerwaardZuid-Holland+4,1%€ 173 mln
- 6DelftZuid-Holland+4,3%€ 528 mln
- 7Krimpen aan den IJsselZuid-Holland+4,8%€ 100 mln
- 8's-GravenhageZuid-Holland+5,6%€ 3.257 mln
- 8Kaag en BraassemZuid-Holland+5,6%€ 81 mln
- 8RotterdamZuid-Holland+5,6%€ 4.600 mln
Hoogste 10
2023Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1VijfheerenlandenUtrechtniet aangeleverd3 van 9 jaar
- 2Voorne aan ZeeZuid-Hollandniet aangeleverd
- 3MeppelDrentheaanleverfout
- 4RozendaalGelderland+105%€ 10 mln
- 5LelystadFlevoland+52%€ 453 mln
- 6WaterlandNoord-Holland+42%€ 61 mln
- 7SliedrechtZuid-Holland+36%€ 90 mln
- 8Beek (L.)Limburg+34%€ 63 mln
- 9PekelaGroningen+32%€ 65 mln
- 10Ouder-AmstelNoord-Holland+30%€ 55 mln
Laagste 10
2023De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1EemsdeltaGroningen−6,8%€ 319 mln
- 2AmelandFryslân−6,1%€ 26 mln
- 3StaphorstOverijssel−2,4%€ 52 mln
- 4VlissingenZeeland−1,6%€ 237 mln
- 5OpmeerNoord-Holland−0,5%€ 40 mln
- 6SluisZeeland−0,2%€ 91 mln
- 7AlmereFlevoland−0,1%€ 968 mln
- 8VeldhovenNoord-Brabant+0,6%€ 133 mln
- 9SoestUtrecht+1,5%€ 136 mln
- 10NieuwegeinUtrecht+2,0%€ 228 mln
Hoogste 10
2023Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1MeppelDrentheaanleverfout
- 2CoevordenDrenthe+28%€ 141 mln
- 3Aa en HunzeDrenthe+21%€ 85 mln
- 4De WoldenDrenthe+19%€ 72 mln
- 5Borger-OdoornDrenthe+14%€ 90 mln
- 6NoordenveldDrenthe+13%€ 103 mln
- 7Midden-DrentheDrenthe+13%€ 103 mln
- 8EmmenDrenthe+12%€ 472 mln
- 9AssenDrenthe+11%€ 374 mln
- 10WesterveldDrenthe+11%€ 66 mln
Laagste 10
2023De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1HoogeveenDrenthe+4,9%€ 217 mln
- 2TynaarloDrenthe+11%€ 90 mln
- 3WesterveldDrenthe+11%€ 66 mln
- 4AssenDrenthe+11%€ 374 mln
- 5EmmenDrenthe+12%€ 472 mln
- 6Midden-DrentheDrenthe+13%€ 103 mln
- 7NoordenveldDrenthe+13%€ 103 mln
- 8Borger-OdoornDrenthe+14%€ 90 mln
- 9De WoldenDrenthe+19%€ 72 mln
- 10Aa en HunzeDrenthe+21%€ 85 mln
Hoogste 10
2023Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
Hoogste 10
2023Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1WaadhoekeFryslân+19%€ 163 mln
- 2OoststellingwerfFryslân+19%€ 92 mln
- 2Súdwest-FryslânFryslân+19%€ 360 mln
- 4Noardeast-FryslânFryslân+19%€ 206 mln
- 5DantumadielFryslân+18%€ 72 mln
- 6LeeuwardenFryslân+17%€ 658 mln
- 7AchtkarspelenFryslân+14%€ 105 mln
- 8SmallingerlandFryslân+14%€ 242 mln
- 9OpsterlandFryslân+13%€ 94 mln
- 10De Fryske MarrenFryslân+13%€ 171 mln
Laagste 10
2023De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1AmelandFryslân−6,1%€ 26 mln
- 2VlielandFryslân+4,1%€ 9,9 mln
- 3HeerenveenFryslân+5,6%€ 202 mln
- 4WeststellingwerfFryslân+6,9%€ 95 mln
- 5SchiermonnikoogFryslân+8,4%€ 9,7 mln
- 6TerschellingFryslân+9,2%€ 29 mln
- 7HarlingenFryslân+9,7%€ 73 mln
- 8TytsjerksteradielFryslân+10%€ 105 mln
- 9De Fryske MarrenFryslân+13%€ 171 mln
- 10OpsterlandFryslân+13%€ 94 mln
Hoogste 10
2023Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1RozendaalGelderland+105%€ 10 mln
- 2MaasdrielGelderland+28%€ 78 mln
- 3DrutenGelderland+27%€ 64 mln
- 4WinterswijkGelderland+27%€ 122 mln
- 5West Maas en WaalGelderland+26%€ 59 mln
- 6HeerdeGelderland+24%€ 65 mln
- 7WageningenGelderland+23%€ 138 mln
- 8WestervoortGelderland+22%€ 53 mln
- 9HattemGelderland+22%€ 38 mln
- 10OldebroekGelderland+20%€ 95 mln
Laagste 10
2023De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1ZevenaarGelderland+4,3%€ 163 mln
- 2ErmeloGelderland+5,8%€ 92 mln
- 3BurenGelderland+7,0%€ 82 mln
- 4RenkumGelderland+7,5%€ 104 mln
- 4ZutphenGelderland+7,5%€ 202 mln
- 6ZaltbommelGelderland+8,1%€ 96 mln
- 7BerkellandGelderland+8,3%€ 141 mln
- 8BrummenGelderland+8,4%€ 64 mln
- 9TielGelderland+8,6%€ 170 mln
- 10NijkerkGelderland+8,9%€ 118 mln
- 10VoorstGelderland+8,9%€ 74 mln
Hoogste 10
2023Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1PekelaGroningen+32%€ 65 mln
- 2WesterwoldeGroningen+17%€ 120 mln
- 3StadskanaalGroningen+15%€ 150 mln
- 4OldambtGroningen+15%€ 189 mln
- 5Midden-GroningenGroningen+14%€ 282 mln
- 6WesterkwartierGroningen+13%€ 214 mln
- 7VeendamGroningen+12%€ 134 mln
- 8GroningenGroningen+11%€ 1.281 mln
- 9Het HogelandGroningen+10,0%€ 193 mln
- 10EemsdeltaGroningen−6,8%€ 319 mln
Laagste 10
2023De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1EemsdeltaGroningen−6,8%€ 319 mln
- 2Het HogelandGroningen+10,0%€ 193 mln
- 3GroningenGroningen+11%€ 1.281 mln
- 4VeendamGroningen+12%€ 134 mln
- 5WesterkwartierGroningen+13%€ 214 mln
- 6Midden-GroningenGroningen+14%€ 282 mln
- 7OldambtGroningen+15%€ 189 mln
- 8StadskanaalGroningen+15%€ 150 mln
- 9WesterwoldeGroningen+17%€ 120 mln
- 10PekelaGroningen+32%€ 65 mln
Hoogste 10
2023Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Beek (L.)Limburg+34%€ 63 mln
- 2Horst aan de MaasLimburg+24%€ 151 mln
- 3Mook en MiddelaarLimburg+21%€ 23 mln
- 4HeerlenLimburg+20%€ 535 mln
- 5LandgraafLimburg+17%€ 153 mln
- 6RoermondLimburg+17%€ 254 mln
- 7GennepLimburg+16%€ 66 mln
- 8KerkradeLimburg+16%€ 219 mln
- 9NederweertLimburg+16%€ 50 mln
- 10RoerdalenLimburg+15%€ 69 mln
Laagste 10
2023De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1BeeselLimburg+3,9%€ 43 mln
- 2WeertLimburg+4,5%€ 181 mln
- 3VenrayLimburg+5,5%€ 159 mln
- 4Stein (L.)Limburg+5,7%€ 73 mln
- 5VenloLimburg+6,4%€ 499 mln
- 6Eijsden-MargratenLimburg+6,8%€ 68 mln
- 7Valkenburg aan de GeulLimburg+7,2%€ 62 mln
- 8VoerendaalLimburg+7,3%€ 35 mln
- 9MaastrichtLimburg+7,4%€ 577 mln
- 10Peel en MaasLimburg+9,7%€ 122 mln
Hoogste 10
2023Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Bergen op ZoomNoord-Brabant+29%€ 439 mln
- 2BergeijkNoord-Brabant+27%€ 59 mln
- 3EerselNoord-Brabant+22%€ 56 mln
- 4Baarle-NassauNoord-Brabant+22%€ 25 mln
- 5OosterhoutNoord-Brabant+22%€ 210 mln
- 6Loon op ZandNoord-Brabant+21%€ 77 mln
- 7OirschotNoord-Brabant+20%€ 55 mln
- 8RoosendaalNoord-Brabant+20%€ 312 mln
- 9BernhezeNoord-Brabant+19%€ 91 mln
- 10MeierijstadNoord-Brabant+18%€ 305 mln
Laagste 10
2023De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1VeldhovenNoord-Brabant+0,6%€ 133 mln
- 2ZundertNoord-Brabant+2,6%€ 61 mln
- 3OssNoord-Brabant+2,9%€ 361 mln
- 4Reusel-De MierdenNoord-Brabant+4,9%€ 37 mln
- 5Etten-LeurNoord-Brabant+5,0%€ 140 mln
- 6Gemert-BakelNoord-Brabant+5,5%€ 91 mln
- 7LaarbeekNoord-Brabant+6,0%€ 65 mln
- 8DeurneNoord-Brabant+6,3%€ 98 mln
- 9WaalwijkNoord-Brabant+6,4%€ 181 mln
- 10Gilze en RijenNoord-Brabant+6,7%€ 80 mln
Hoogste 10
2023Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1WaterlandNoord-Holland+42%€ 61 mln
- 2Ouder-AmstelNoord-Holland+30%€ 55 mln
- 3EnkhuizenNoord-Holland+27%€ 75 mln
- 4Dijk en WaardNoord-Holland+24%€ 280 mln
- 5HilversumNoord-Holland+21%€ 358 mln
- 6LandsmeerNoord-Holland+21%€ 31 mln
- 7Gooise MerenNoord-Holland+20%€ 182 mln
- 8OostzaanNoord-Holland+19%€ 31 mln
- 9BlaricumNoord-Holland+19%€ 35 mln
- 10UitgeestNoord-Holland+18%€ 33 mln
Laagste 10
2023De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1OpmeerNoord-Holland−0,5%€ 40 mln
- 2WijdemerenNoord-Holland+3,9%€ 63 mln
- 3HeilooNoord-Holland+6,5%€ 59 mln
- 4MedemblikNoord-Holland+6,6%€ 133 mln
- 5Edam-VolendamNoord-Holland+7,1%€ 104 mln
- 5KoggenlandNoord-Holland+7,1%€ 74 mln
- 7CastricumNoord-Holland+7,9%€ 87 mln
- 8TexelNoord-Holland+8,2%€ 72 mln
- 9Bergen (NH.)Noord-Holland+8,4%€ 93 mln
- 10HuizenNoord-Holland+8,7%€ 123 mln
Hoogste 10
2023Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1HardenbergOverijssel+27%€ 234 mln
- 2OldenzaalOverijssel+24%€ 124 mln
- 3OmmenOverijssel+22%€ 65 mln
- 4BorneOverijssel+21%€ 79 mln
- 5Olst-WijheOverijssel+18%€ 58 mln
- 6ZwolleOverijssel+17%€ 667 mln
- 7KampenOverijssel+17%€ 194 mln
- 8Hof van TwenteOverijssel+17%€ 112 mln
- 9LosserOverijssel+14%€ 75 mln
- 10DalfsenOverijssel+14%€ 83 mln
Laagste 10
2023De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1StaphorstOverijssel−2,4%€ 52 mln
- 2DeventerOverijssel+2,4%€ 441 mln
- 3WierdenOverijssel+5,1%€ 64 mln
- 4ZwartewaterlandOverijssel+5,6%€ 68 mln
- 5HaaksbergenOverijssel+7,8%€ 73 mln
- 6AlmeloOverijssel+8,2%€ 353 mln
- 7TwenterandOverijssel+8,7%€ 109 mln
- 8RaalteOverijssel+9,3%€ 114 mln
- 9DinkellandOverijssel+9,6%€ 72 mln
- 10HellendoornOverijssel+9,8%€ 111 mln
Hoogste 10
2023Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1VijfheerenlandenUtrechtniet aangeleverd3 van 9 jaar
- 2RenswoudeUtrecht+26%€ 19 mln
- 3De Ronde VenenUtrecht+24%€ 129 mln
- 4RhenenUtrecht+20%€ 60 mln
- 5Stichtse VechtUtrecht+19%€ 183 mln
- 6WoudenbergUtrecht+18%€ 38 mln
- 7LopikUtrecht+17%€ 41 mln
- 8BunschotenUtrecht+16%€ 57 mln
- 9HoutenUtrecht+15%€ 131 mln
- 10LeusdenUtrecht+14%€ 82 mln
Laagste 10
2023De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1SoestUtrecht+1,5%€ 136 mln
- 2NieuwegeinUtrecht+2,0%€ 228 mln
- 3Utrechtse HeuvelrugUtrecht+8,5%€ 138 mln
- 4IJsselsteinUtrecht+8,6%€ 99 mln
- 5MontfoortUtrecht+9,2%€ 34 mln
- 6BunnikUtrecht+9,5%€ 40 mln
- 6OudewaterUtrecht+9,5%€ 30 mln
- 8AmersfoortUtrecht+10%€ 660 mln
- 9UtrechtUtrecht+11%€ 1.810 mln
- 10Wijk bij DuurstedeUtrecht+12%€ 67 mln
- 10ZeistUtrecht+12%€ 212 mln
Hoogste 10
2023Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1GoesZeeland+13%€ 173 mln
- 2TerneuzenZeeland+10,0%€ 203 mln
- 3BorseleZeeland+9,4%€ 68 mln
- 3Noord-BevelandZeeland+9,4%€ 32 mln
- 5TholenZeeland+9,2%€ 83 mln
- 6Middelburg (Z.)Zeeland+8,4%€ 197 mln
- 7ReimerswaalZeeland+7,8%€ 67 mln
- 8HulstZeeland+7,7%€ 86 mln
- 9Schouwen-DuivelandZeeland+7,6%€ 148 mln
- 10VeereZeeland+4,1%€ 78 mln
Laagste 10
2023De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1VlissingenZeeland−1,6%€ 237 mln
- 2SluisZeeland−0,2%€ 91 mln
- 3KapelleZeeland+2,7%€ 41 mln
- 4VeereZeeland+4,1%€ 78 mln
- 5Schouwen-DuivelandZeeland+7,6%€ 148 mln
- 6HulstZeeland+7,7%€ 86 mln
- 7ReimerswaalZeeland+7,8%€ 67 mln
- 8Middelburg (Z.)Zeeland+8,4%€ 197 mln
- 9TholenZeeland+9,2%€ 83 mln
- 10BorseleZeeland+9,4%€ 68 mln
- 10Noord-BevelandZeeland+9,4%€ 32 mln
Hoogste 10
2023Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Voorne aan ZeeZuid-Hollandniet aangeleverd
- 2SliedrechtZuid-Holland+36%€ 90 mln
- 3LisseZuid-Holland+26%€ 79 mln
- 4Rijswijk (ZH.)Zuid-Holland+25%€ 227 mln
- 5AlblasserdamZuid-Holland+23%€ 73 mln
- 6BarendrechtZuid-Holland+21%€ 147 mln
- 7LansingerlandZuid-Holland+21%€ 185 mln
- 8VlaardingenZuid-Holland+20%€ 368 mln
- 9Hardinxveld-GiessendamZuid-Holland+20%€ 53 mln
- 10DordrechtZuid-Holland+20%€ 703 mln
Laagste 10
2023De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1SchiedamZuid-Holland+2,3%€ 343 mln
- 2DelftZuid-Holland+3,3%€ 517 mln
- 3's-GravenhageZuid-Holland+4,1%€ 3.009 mln
- 4MolenlandenZuid-Holland+4,4%€ 117 mln
- 5LeiderdorpZuid-Holland+5,2%€ 75 mln
- 6NoordwijkZuid-Holland+7,4%€ 150 mln
- 7Krimpen aan den IJsselZuid-Holland+7,5%€ 93 mln
- 8LeidenZuid-Holland+8,1%€ 616 mln
- 9Capelle aan den IJsselZuid-Holland+8,4%€ 259 mln
- 9GorinchemZuid-Holland+8,4%€ 168 mln
Hoogste 10
2022Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Midden-DrentheDrentheniet aangeleverd2 van 9 jaar
- 2AlmeloOverijsselniet aangeleverd
- 2Dijk en WaardNoord-Hollandniet aangeleverd
- 2DordrechtZuid-Hollandniet aangeleverd
- 2Land van CuijkNoord-Brabantniet aangeleverd
- 2MaashorstNoord-Brabantniet aangeleverd
- 2TwenterandOverijsselniet aangeleverd
- 8BernhezeNoord-Brabant+57%€ 112 mln
- 9LelystadFlevoland+33%€ 370 mln
- 10VlielandFryslân+32%€ 12 mln
Laagste 10
2022De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1OssNoord-Brabant−13%€ 323 mln
- 2AmelandFryslân−9,7%€ 26 mln
- 3OpmeerNoord-Holland−7,7%€ 34 mln
- 4VlissingenZeeland−6,8%€ 220 mln
- 5WierdenOverijssel−4,7%€ 53 mln
- 6VughtNoord-Brabant−3,5%€ 81 mln
- 7WaalwijkNoord-Brabant−2,7%€ 154 mln
- 8LaarbeekNoord-Brabant−2,3%€ 56 mln
- 9OirschotNoord-Brabant−0,3%€ 47 mln
- 10SchiedamZuid-Holland−0,2%€ 318 mln
Hoogste 10
2022Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Midden-DrentheDrentheniet aangeleverd2 van 9 jaar
- 2Aa en HunzeDrenthe+19%€ 73 mln
- 3CoevordenDrenthe+13%€ 123 mln
- 4Borger-OdoornDrenthe+13%€ 84 mln
- 5NoordenveldDrenthe+12%€ 112 mln
- 6AssenDrenthe+12%€ 342 mln
- 7MeppelDrenthe+10%€ 120 mln
- 8De WoldenDrenthe+6,8%€ 59 mln
- 9HoogeveenDrenthe+6,6%€ 202 mln
- 10EmmenDrenthe+3,6%€ 421 mln
Laagste 10
2022De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1TynaarloDrenthe+0,7%€ 81 mln
- 2WesterveldDrenthe+3,0%€ 56 mln
- 3EmmenDrenthe+3,6%€ 421 mln
- 4HoogeveenDrenthe+6,6%€ 202 mln
- 5De WoldenDrenthe+6,8%€ 59 mln
- 6MeppelDrenthe+10%€ 120 mln
- 7AssenDrenthe+12%€ 342 mln
- 8NoordenveldDrenthe+12%€ 112 mln
- 9Borger-OdoornDrenthe+13%€ 84 mln
- 10CoevordenDrenthe+13%€ 123 mln
Hoogste 10
2022Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
Hoogste 10
2022Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1VlielandFryslân+32%€ 12 mln
- 2HeerenveenFryslân+13%€ 195 mln
- 3Súdwest-FryslânFryslân+13%€ 321 mln
- 4WaadhoekeFryslân+13%€ 149 mln
- 5Noardeast-FryslânFryslân+12%€ 180 mln
- 6OpsterlandFryslân+10%€ 87 mln
- 7LeeuwardenFryslân+9,8%€ 614 mln
- 8HarlingenFryslân+9,7%€ 67 mln
- 9SchiermonnikoogFryslân+9,4%€ 8,7 mln
- 10TerschellingFryslân+8,8%€ 27 mln
Laagste 10
2022De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1AmelandFryslân−9,7%€ 26 mln
- 2SmallingerlandFryslân+0,7%€ 200 mln
- 3AchtkarspelenFryslân+5,2%€ 93 mln
- 3WeststellingwerfFryslân+5,2%€ 85 mln
- 5TytsjerksteradielFryslân+5,4%€ 94 mln
- 6OoststellingwerfFryslân+6,9%€ 84 mln
- 7DantumadielFryslân+7,6%€ 61 mln
- 8De Fryske MarrenFryslân+8,5%€ 152 mln
- 9TerschellingFryslân+8,8%€ 27 mln
- 10SchiermonnikoogFryslân+9,4%€ 8,7 mln
Hoogste 10
2022Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1WinterswijkGelderland+25%€ 116 mln
- 2ScherpenzeelGelderland+24%€ 27 mln
- 3ElburgGelderland+23%€ 69 mln
- 3OldebroekGelderland+23%€ 86 mln
- 5HeumenGelderland+21%€ 48 mln
- 6BeuningenGelderland+20%€ 78 mln
- 7BurenGelderland+18%€ 75 mln
- 8CulemborgGelderland+18%€ 91 mln
- 9LochemGelderland+17%€ 98 mln
- 10RozendaalGelderland+17%€ 5,3 mln
Laagste 10
2022De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1HarderwijkGelderland+2,5%€ 172 mln
- 2BerkellandGelderland+3,7%€ 130 mln
- 3ZaltbommelGelderland+3,9%€ 82 mln
- 4Berg en DalGelderland+4,4%€ 103 mln
- 4ZutphenGelderland+4,4%€ 177 mln
- 6BrummenGelderland+5,2%€ 57 mln
- 7ApeldoornGelderland+5,5%€ 628 mln
- 8ZevenaarGelderland+5,7%€ 161 mln
- 9ArnhemGelderland+5,9%€ 774 mln
- 10ErmeloGelderland+6,0%€ 87 mln
Hoogste 10
2022Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1EemsdeltaGroningen+17%€ 374 mln
- 2WesterkwartierGroningen+15%€ 200 mln
- 3OldambtGroningen+15%€ 182 mln
- 4GroningenGroningen+13%€ 1.219 mln
- 5StadskanaalGroningen+13%€ 139 mln
- 6Midden-GroningenGroningen+13%€ 270 mln
- 7WesterwoldeGroningen+12%€ 106 mln
- 8VeendamGroningen+11%€ 121 mln
- 9PekelaGroningen+9,2%€ 52 mln
- 10Het HogelandGroningen+5,1%€ 174 mln
Laagste 10
2022De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1Het HogelandGroningen+5,1%€ 174 mln
- 2PekelaGroningen+9,2%€ 52 mln
- 3VeendamGroningen+11%€ 121 mln
- 4WesterwoldeGroningen+12%€ 106 mln
- 5Midden-GroningenGroningen+13%€ 270 mln
- 6StadskanaalGroningen+13%€ 139 mln
- 7GroningenGroningen+13%€ 1.219 mln
- 8OldambtGroningen+15%€ 182 mln
- 9WesterkwartierGroningen+15%€ 200 mln
- 10EemsdeltaGroningen+17%€ 374 mln
Hoogste 10
2022Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Beek (L.)Limburg+29%€ 56 mln
- 2GennepLimburg+18%€ 59 mln
- 3Echt-SusterenLimburg+16%€ 97 mln
- 4MeerssenLimburg+14%€ 57 mln
- 5LeudalLimburg+13%€ 95 mln
- 6Horst aan de MaasLimburg+12%€ 126 mln
- 6VenloLimburg+12%€ 467 mln
- 8KerkradeLimburg+12%€ 201 mln
- 9LandgraafLimburg+11%€ 138 mln
- 9SimpelveldLimburg+11%€ 30 mln
Laagste 10
2022De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1BeekdaelenLimburg+0,7%€ 97 mln
- 2VenrayLimburg+3,2%€ 140 mln
- 3BeeselLimburg+3,8%€ 39 mln
- 3RoerdalenLimburg+3,8%€ 60 mln
- 5Mook en MiddelaarLimburg+4,8%€ 19 mln
- 6WeertLimburg+6,5%€ 170 mln
- 7MaastrichtLimburg+6,9%€ 561 mln
- 8Stein (L.)Limburg+7,0%€ 70 mln
- 9Sittard-GeleenLimburg+7,2%€ 390 mln
- 10RoermondLimburg+7,6%€ 227 mln
Hoogste 10
2022Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Land van CuijkNoord-Brabantniet aangeleverd
- 1MaashorstNoord-Brabantniet aangeleverd
- 3BernhezeNoord-Brabant+57%€ 112 mln
- 4MoerdijkNoord-Brabant+25%€ 132 mln
- 5EerselNoord-Brabant+23%€ 55 mln
- 6GeertruidenbergNoord-Brabant+20%€ 67 mln
- 7Reusel-De MierdenNoord-Brabant+20%€ 40 mln
- 8Bergen op ZoomNoord-Brabant+19%€ 349 mln
- 9EindhovenNoord-Brabant+17%€ 1.052 mln
- 10BergeijkNoord-Brabant+15%€ 53 mln
Laagste 10
2022De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1OssNoord-Brabant−13%€ 323 mln
- 2VughtNoord-Brabant−3,5%€ 81 mln
- 3WaalwijkNoord-Brabant−2,7%€ 154 mln
- 4LaarbeekNoord-Brabant−2,3%€ 56 mln
- 5OirschotNoord-Brabant−0,3%€ 47 mln
- 6BoekelNoord-Brabant+0,4%€ 28 mln
- 7Etten-LeurNoord-Brabant+2,3%€ 126 mln
- 8DongenNoord-Brabant+3,3%€ 65 mln
- 9RucphenNoord-Brabant+3,9%€ 65 mln
- 10VeldhovenNoord-Brabant+4,0%€ 124 mln
Hoogste 10
2022Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Dijk en WaardNoord-Hollandniet aangeleverd
- 2HaarlemmermeerNoord-Holland+23%€ 551 mln
- 3Laren (NH.)Noord-Holland+22%€ 33 mln
- 4WaterlandNoord-Holland+21%€ 48 mln
- 5HeemstedeNoord-Holland+17%€ 75 mln
- 6BloemendaalNoord-Holland+16%€ 66 mln
- 7Gooise MerenNoord-Holland+16%€ 164 mln
- 8Bergen (NH.)Noord-Holland+16%€ 91 mln
- 9Edam-VolendamNoord-Holland+14%€ 101 mln
- 10AlkmaarNoord-Holland+14%€ 440 mln
Laagste 10
2022De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1OpmeerNoord-Holland−7,7%€ 34 mln
- 2SchagenNoord-Holland+0,4%€ 130 mln
- 3WijdemerenNoord-Holland+3,9%€ 56 mln
- 4AalsmeerNoord-Holland+4,2%€ 91 mln
- 5HeilooNoord-Holland+4,8%€ 56 mln
- 6OostzaanNoord-Holland+5,0%€ 25 mln
- 7TexelNoord-Holland+5,7%€ 63 mln
- 8DiemenNoord-Holland+6,2%€ 89 mln
- 8HeemskerkNoord-Holland+6,2%€ 114 mln
- 10Den HelderNoord-Holland+6,4%€ 227 mln
Hoogste 10
2022Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1AlmeloOverijsselniet aangeleverd
- 1TwenterandOverijsselniet aangeleverd
- 3ZwolleOverijssel+19%€ 632 mln
- 4OmmenOverijssel+19%€ 59 mln
- 5BorneOverijssel+19%€ 73 mln
- 6Olst-WijheOverijssel+16%€ 52 mln
- 7TubbergenOverijssel+15%€ 51 mln
- 8KampenOverijssel+15%€ 171 mln
- 9DalfsenOverijssel+14%€ 75 mln
- 10OldenzaalOverijssel+14%€ 109 mln
Laagste 10
2022De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1WierdenOverijssel−4,7%€ 53 mln
- 2LosserOverijssel+5,0%€ 64 mln
- 3HellendoornOverijssel+6,8%€ 104 mln
- 4Hengelo (O.)Overijssel+7,0%€ 316 mln
- 5DeventerOverijssel+7,1%€ 400 mln
- 6RaalteOverijssel+7,6%€ 101 mln
- 7ZwartewaterlandOverijssel+7,7%€ 59 mln
- 8HardenbergOverijssel+7,8%€ 189 mln
- 9EnschedeOverijssel+8,3%€ 784 mln
- 10StaphorstOverijssel+8,5%€ 47 mln
Hoogste 10
2022Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1BaarnUtrecht+19%€ 72 mln
- 2VeenendaalUtrecht+18%€ 226 mln
- 3WoudenbergUtrecht+18%€ 33 mln
- 4BunschotenUtrecht+17%€ 52 mln
- 4RenswoudeUtrecht+17%€ 17 mln
- 6De BiltUtrecht+16%€ 117 mln
- 7Stichtse VechtUtrecht+15%€ 166 mln
- 8De Ronde VenenUtrecht+15%€ 112 mln
- 9LeusdenUtrecht+14%€ 72 mln
- 10EemnesUtrecht+14%€ 28 mln
Laagste 10
2022De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1SoestUtrecht−0,1%€ 127 mln
- 2LopikUtrecht+3,8%€ 35 mln
- 3NieuwegeinUtrecht+4,1%€ 210 mln
- 3WoerdenUtrecht+4,1%€ 153 mln
- 5OudewaterUtrecht+4,6%€ 26 mln
- 6MontfoortUtrecht+5,6%€ 31 mln
- 7Wijk bij DuurstedeUtrecht+6,6%€ 61 mln
- 8Utrechtse HeuvelrugUtrecht+7,1%€ 128 mln
- 9BunnikUtrecht+7,7%€ 35 mln
- 10IJsselsteinUtrecht+8,3%€ 90 mln
Hoogste 10
2022Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1GoesZeeland+15%€ 156 mln
- 2BorseleZeeland+14%€ 66 mln
- 3Noord-BevelandZeeland+13%€ 31 mln
- 4SluisZeeland+13%€ 84 mln
- 5ReimerswaalZeeland+12%€ 61 mln
- 6KapelleZeeland+11%€ 38 mln
- 7Middelburg (Z.)Zeeland+10%€ 190 mln
- 8TerneuzenZeeland+7,4%€ 183 mln
- 9HulstZeeland+5,8%€ 78 mln
- 10TholenZeeland+5,6%€ 72 mln
Laagste 10
2022De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1VlissingenZeeland−6,8%€ 220 mln
- 2VeereZeeland−0,1%€ 69 mln
- 3Schouwen-DuivelandZeeland+2,9%€ 126 mln
- 4TholenZeeland+5,6%€ 72 mln
- 5HulstZeeland+5,8%€ 78 mln
- 6TerneuzenZeeland+7,4%€ 183 mln
- 7Middelburg (Z.)Zeeland+10%€ 190 mln
- 8KapelleZeeland+11%€ 38 mln
- 9ReimerswaalZeeland+12%€ 61 mln
- 10SluisZeeland+13%€ 84 mln
Hoogste 10
2022Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1DordrechtZuid-Hollandniet aangeleverd
- 2AlblasserdamZuid-Holland+31%€ 71 mln
- 3Hardinxveld-GiessendamZuid-Holland+20%€ 50 mln
- 4WassenaarZuid-Holland+18%€ 80 mln
- 5LisseZuid-Holland+18%€ 65 mln
- 6BarendrechtZuid-Holland+17%€ 129 mln
- 7Hoeksche WaardZuid-Holland+17%€ 234 mln
- 8Rijswijk (ZH.)Zuid-Holland+17%€ 202 mln
- 9RidderkerkZuid-Holland+16%€ 150 mln
- 10Hendrik-Ido-AmbachtZuid-Holland+15%€ 89 mln
Laagste 10
2022De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1SchiedamZuid-Holland−0,2%€ 318 mln
- 2MolenlandenZuid-Holland+0,8%€ 107 mln
- 3Alphen aan den RijnZuid-Holland+2,1%€ 343 mln
- 4HillegomZuid-Holland+2,8%€ 55 mln
- 5GorinchemZuid-Holland+3,2%€ 148 mln
- 6Pijnacker-NootdorpZuid-Holland+3,3%€ 131 mln
- 7NoordwijkZuid-Holland+3,6%€ 129 mln
- 8Goeree-OverflakkeeZuid-Holland+3,7%€ 139 mln
- 8Leidschendam-VoorburgZuid-Holland+3,7%€ 236 mln
- 10NieuwkoopZuid-Holland+4,0%€ 71 mln
Hoogste 10
2021Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1EemsdeltaGroningenniet aangeleverd
- 2LopikUtrechtaanleverfout
- 3ZeewoldeFlevoland+53%€ 84 mln
- 4RozendaalGelderland+33%€ 5,1 mln
- 5UrkFlevoland+29%€ 61 mln
- 6OldenzaalOverijssel+25%€ 113 mln
- 7Hendrik-Ido-AmbachtZuid-Holland+25%€ 87 mln
- 8NederweertLimburg+24%€ 47 mln
- 9OmmenOverijssel+21%€ 55 mln
- 9Reusel-De MierdenNoord-Brabant+21%€ 37 mln
Laagste 10
2021De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1MaastrichtLimburg−22%€ 508 mln
- 2OpmeerNoord-Holland−21%€ 31 mln
- 3Berg en DalGelderland−19%€ 98 mln
- 4CranendonckNoord-Brabant−12%€ 53 mln
- 5ZevenaarGelderland−11%€ 126 mln
- 6VlissingenZeeland−7,4%€ 213 mln
- 7AalsmeerNoord-Holland−6,7%€ 96 mln
- 8DeurneNoord-Brabant−4,7%€ 82 mln
- 8WaadhoekeFryslân−4,7%€ 132 mln
- 10VlielandFryslân−3,4%€ 9,0 mln
Hoogste 10
2021Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1MeppelDrenthe+19%€ 122 mln
- 2WesterveldDrenthe+11%€ 56 mln
- 3Aa en HunzeDrenthe+10%€ 69 mln
- 4Midden-DrentheDrenthe+8,3%€ 86 mln
- 5NoordenveldDrenthe+6,7%€ 101 mln
- 6AssenDrenthe+6,4%€ 316 mln
- 7HoogeveenDrenthe+5,6%€ 192 mln
- 8CoevordenDrenthe+5,2%€ 110 mln
- 9Borger-OdoornDrenthe+4,8%€ 73 mln
- 10De WoldenDrenthe+4,7%€ 56 mln
Laagste 10
2021De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1TynaarloDrenthe+2,2%€ 75 mln
- 2EmmenDrenthe+3,6%€ 430 mln
- 3De WoldenDrenthe+4,7%€ 56 mln
- 4Borger-OdoornDrenthe+4,8%€ 73 mln
- 5CoevordenDrenthe+5,2%€ 110 mln
- 6HoogeveenDrenthe+5,6%€ 192 mln
- 7AssenDrenthe+6,4%€ 316 mln
- 8NoordenveldDrenthe+6,7%€ 101 mln
- 9Midden-DrentheDrenthe+8,3%€ 86 mln
- 10Aa en HunzeDrenthe+10%€ 69 mln
Hoogste 10
2021Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
Hoogste 10
2021Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1HarlingenFryslân+16%€ 65 mln
- 2HeerenveenFryslân+10%€ 170 mln
- 3OpsterlandFryslân+8,3%€ 83 mln
- 4SchiermonnikoogFryslân+7,8%€ 8,3 mln
- 5Súdwest-FryslânFryslân+7,6%€ 293 mln
- 6De Fryske MarrenFryslân+7,5%€ 144 mln
- 7TerschellingFryslân+6,8%€ 25 mln
- 8OoststellingwerfFryslân+5,9%€ 76 mln
- 9AchtkarspelenFryslân+5,8%€ 89 mln
- 10WeststellingwerfFryslân+4,8%€ 79 mln
Laagste 10
2021De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1WaadhoekeFryslân−4,7%€ 132 mln
- 2VlielandFryslân−3,4%€ 9,0 mln
- 3LeeuwardenFryslân−1,6%€ 553 mln
- 4Noardeast-FryslânFryslân+2,1%€ 166 mln
- 4SmallingerlandFryslân+2,1%€ 195 mln
- 6AmelandFryslân+2,3%€ 24 mln
- 7DantumadielFryslân+3,0%€ 55 mln
- 8TytsjerksteradielFryslân+3,8%€ 90 mln
- 9WeststellingwerfFryslân+4,8%€ 79 mln
- 10AchtkarspelenFryslân+5,8%€ 89 mln
Hoogste 10
2021Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1RozendaalGelderland+33%€ 5,1 mln
- 2OldebroekGelderland+21%€ 81 mln
- 3Oude IJsselstreekGelderland+19%€ 122 mln
- 4DoetinchemGelderland+15%€ 260 mln
- 5NijkerkGelderland+15%€ 109 mln
- 6VoorstGelderland+15%€ 67 mln
- 7WinterswijkGelderland+14%€ 120 mln
- 8MontferlandGelderland+12%€ 100 mln
- 9PuttenGelderland+12%€ 57 mln
- 10EdeGelderland+11%€ 376 mln
Laagste 10
2021De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1Berg en DalGelderland−19%€ 98 mln
- 2ZevenaarGelderland−11%€ 126 mln
- 3West BetuweGelderland−1,1%€ 135 mln
- 4BerkellandGelderland+0,5%€ 122 mln
- 5WijchenGelderland+0,9%€ 103 mln
- 6Neder-BetuweGelderland+1,0%€ 59 mln
- 7WageningenGelderland+1,5%€ 109 mln
- 8HarderwijkGelderland+1,7%€ 164 mln
- 9BrummenGelderland+2,5%€ 53 mln
- 10Oost GelreGelderland+2,6%€ 81 mln
Hoogste 10
2021Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1EemsdeltaGroningenniet aangeleverd
- 2OldambtGroningen+15%€ 169 mln
- 3WesterkwartierGroningen+11%€ 179 mln
- 4GroningenGroningen+10,0%€ 1.138 mln
- 5Het HogelandGroningen+8,3%€ 172 mln
- 6VeendamGroningen+7,9%€ 108 mln
- 7WesterwoldeGroningen+4,8%€ 96 mln
- 8Midden-GroningenGroningen+1,8%€ 232 mln
- 9StadskanaalGroningen+0,4%€ 123 mln
- 10PekelaGroningen−1,2%€ 44 mln
Laagste 10
2021De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1PekelaGroningen−1,2%€ 44 mln
- 2StadskanaalGroningen+0,4%€ 123 mln
- 3Midden-GroningenGroningen+1,8%€ 232 mln
- 4WesterwoldeGroningen+4,8%€ 96 mln
- 5VeendamGroningen+7,9%€ 108 mln
- 6Het HogelandGroningen+8,3%€ 172 mln
- 7GroningenGroningen+10,0%€ 1.138 mln
- 8WesterkwartierGroningen+11%€ 179 mln
- 9OldambtGroningen+15%€ 169 mln
Hoogste 10
2021Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1NederweertLimburg+24%€ 47 mln
- 2Echt-SusterenLimburg+17%€ 89 mln
- 3Eijsden-MargratenLimburg+16%€ 66 mln
- 4SimpelveldLimburg+14%€ 30 mln
- 5LandgraafLimburg+14%€ 129 mln
- 6MeerssenLimburg+13%€ 54 mln
- 7Sittard-GeleenLimburg+13%€ 368 mln
- 8LeudalLimburg+12%€ 95 mln
- 9Beek (L.)Limburg+12%€ 46 mln
- 10Gulpen-WittemLimburg+11%€ 41 mln
Laagste 10
2021De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1MaastrichtLimburg−22%€ 508 mln
- 2VenloLimburg+0,7%€ 409 mln
- 3Stein (L.)Limburg+1,2%€ 66 mln
- 4BrunssumLimburg+1,5%€ 100 mln
- 5Mook en MiddelaarLimburg+1,6%€ 17 mln
- 6MaasgouwLimburg+3,7%€ 62 mln
- 7BeeselLimburg+4,0%€ 36 mln
- 8Valkenburg aan de GeulLimburg+4,8%€ 61 mln
- 9VenrayLimburg+4,9%€ 137 mln
- 10RoermondLimburg+5,1%€ 206 mln
Hoogste 10
2021Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Reusel-De MierdenNoord-Brabant+21%€ 37 mln
- 2OisterwijkNoord-Brabant+19%€ 78 mln
- 3MeierijstadNoord-Brabant+16%€ 250 mln
- 4EindhovenNoord-Brabant+16%€ 963 mln
- 5OssNoord-Brabant+15%€ 335 mln
- 6DrimmelenNoord-Brabant+14%€ 64 mln
- 7AstenNoord-Brabant+14%€ 47 mln
- 8EerselNoord-Brabant+12%€ 48 mln
- 9BergeijkNoord-Brabant+11%€ 46 mln
- 10BoxtelNoord-Brabant+10%€ 103 mln
Laagste 10
2021De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1CranendonckNoord-Brabant−12%€ 53 mln
- 2DeurneNoord-Brabant−4,7%€ 82 mln
- 3ZundertNoord-Brabant−1,8%€ 50 mln
- 4LaarbeekNoord-Brabant−0,7%€ 53 mln
- 5Etten-LeurNoord-Brabant0%€ 115 mln
- 6DongenNoord-Brabant+0,3%€ 61 mln
- 7WaalwijkNoord-Brabant+1,7%€ 159 mln
- 8VeldhovenNoord-Brabant+2,3%€ 113 mln
- 9Geldrop-MierloNoord-Brabant+2,8%€ 96 mln
- 10HelmondNoord-Brabant+3,1%€ 334 mln
- 10VughtNoord-Brabant+3,1%€ 77 mln
Hoogste 10
2021Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1DiemenNoord-Holland+18%€ 95 mln
- 2HeemstedeNoord-Holland+16%€ 69 mln
- 3WaterlandNoord-Holland+16%€ 43 mln
- 4MedemblikNoord-Holland+15%€ 118 mln
- 5Hollands KroonNoord-Holland+14%€ 123 mln
- 6Laren (NH.)Noord-Holland+12%€ 29 mln
- 7HaarlemmermeerNoord-Holland+12%€ 459 mln
- 8AmstelveenNoord-Holland+12%€ 288 mln
- 9SchagenNoord-Holland+11%€ 127 mln
- 10BloemendaalNoord-Holland+10%€ 60 mln
Laagste 10
2021De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1OpmeerNoord-Holland−21%€ 31 mln
- 2AalsmeerNoord-Holland−6,7%€ 96 mln
- 3HeilooNoord-Holland−0,4%€ 54 mln
- 4KoggenlandNoord-Holland+0,5%€ 66 mln
- 5BlaricumNoord-Holland+1,7%€ 26 mln
- 6Edam-VolendamNoord-Holland+3,7%€ 86 mln
- 7AlkmaarNoord-Holland+4,1%€ 396 mln
- 7Ouder-AmstelNoord-Holland+4,1%€ 38 mln
- 9CastricumNoord-Holland+4,5%€ 79 mln
- 10HaarlemNoord-Holland+4,9%€ 603 mln
Hoogste 10
2021Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1OldenzaalOverijssel+25%€ 113 mln
- 2OmmenOverijssel+21%€ 55 mln
- 3ZwolleOverijssel+16%€ 568 mln
- 4Hof van TwenteOverijssel+15%€ 98 mln
- 5HellendoornOverijssel+11%€ 104 mln
- 6HaaksbergenOverijssel+8,8%€ 64 mln
- 7BorneOverijssel+8,4%€ 65 mln
- 7Hengelo (O.)Overijssel+8,4%€ 301 mln
- 9Olst-WijheOverijssel+8,1%€ 46 mln
- 9ZwartewaterlandOverijssel+8,1%€ 57 mln
Laagste 10
2021De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1EnschedeOverijssel−0,8%€ 706 mln
- 2DeventerOverijssel+0,3%€ 354 mln
- 3KampenOverijssel+0,4%€ 141 mln
- 4HardenbergOverijssel+0,5%€ 177 mln
- 5DinkellandOverijssel+1,9%€ 61 mln
- 6RaalteOverijssel+2,5%€ 94 mln
- 7TwenterandOverijssel+3,0%€ 100 mln
- 8DalfsenOverijssel+3,1%€ 65 mln
- 9TubbergenOverijssel+3,4%€ 45 mln
- 10WierdenOverijssel+4,1%€ 55 mln
Hoogste 10
2021Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1LopikUtrechtaanleverfout
- 2BunschotenUtrecht+17%€ 48 mln
- 3Stichtse VechtUtrecht+15%€ 157 mln
- 4ZeistUtrecht+13%€ 188 mln
- 5HoutenUtrecht+11%€ 122 mln
- 6LeusdenUtrecht+10%€ 68 mln
- 7OudewaterUtrecht+9,9%€ 27 mln
- 8AmersfoortUtrecht+7,2%€ 577 mln
- 9Utrechtse HeuvelrugUtrecht+7,1%€ 126 mln
- 9WoudenbergUtrecht+7,1%€ 30 mln
Laagste 10
2021De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1SoestUtrecht−2,8%€ 116 mln
- 2VeenendaalUtrecht+0,3%€ 193 mln
- 3RenswoudeUtrecht+0,5%€ 14 mln
- 4WoerdenUtrecht+1,2%€ 139 mln
- 5De Ronde VenenUtrecht+1,6%€ 98 mln
- 6UtrechtUtrecht+3,4%€ 1.492 mln
- 7EemnesUtrecht+4,1%€ 28 mln
- 8De BiltUtrecht+4,2%€ 105 mln
- 9NieuwegeinUtrecht+4,3%€ 198 mln
- 10Wijk bij DuurstedeUtrecht+5,0%€ 57 mln
Hoogste 10
2021Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1GoesZeeland+16%€ 140 mln
- 2ReimerswaalZeeland+7,6%€ 61 mln
- 3SluisZeeland+6,8%€ 78 mln
- 4Schouwen-DuivelandZeeland+5,9%€ 122 mln
- 5TerneuzenZeeland+4,9%€ 173 mln
- 6Middelburg (Z.)Zeeland+4,6%€ 173 mln
- 7BorseleZeeland+3,3%€ 58 mln
- 8TholenZeeland+2,6%€ 67 mln
- 9KapelleZeeland+1,8%€ 34 mln
- 10Noord-BevelandZeeland+0,1%€ 26 mln
Laagste 10
2021De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1VlissingenZeeland−7,4%€ 213 mln
- 2HulstZeeland−0,3%€ 71 mln
- 3VeereZeeland−0,1%€ 65 mln
- 4Noord-BevelandZeeland+0,1%€ 26 mln
- 5KapelleZeeland+1,8%€ 34 mln
- 6TholenZeeland+2,6%€ 67 mln
- 7BorseleZeeland+3,3%€ 58 mln
- 8Middelburg (Z.)Zeeland+4,6%€ 173 mln
- 9TerneuzenZeeland+4,9%€ 173 mln
- 10Schouwen-DuivelandZeeland+5,9%€ 122 mln
Hoogste 10
2021Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Hendrik-Ido-AmbachtZuid-Holland+25%€ 87 mln
- 2MolenlandenZuid-Holland+18%€ 113 mln
- 3AlbrandswaardZuid-Holland+17%€ 63 mln
- 4BarendrechtZuid-Holland+14%€ 121 mln
- 5OegstgeestZuid-Holland+13%€ 62 mln
- 6AlblasserdamZuid-Holland+13%€ 59 mln
- 7NieuwkoopZuid-Holland+12%€ 71 mln
- 7WassenaarZuid-Holland+12%€ 71 mln
- 9Hardinxveld-GiessendamZuid-Holland+11%€ 43 mln
- 9LansingerlandZuid-Holland+11%€ 150 mln
Laagste 10
2021De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1GorinchemZuid-Holland+0,3%€ 134 mln
- 2Capelle aan den IJsselZuid-Holland+0,8%€ 214 mln
- 3LeiderdorpZuid-Holland+1,8%€ 68 mln
- 4ZoetermeerZuid-Holland+2,0%€ 386 mln
- 5Alphen aan den RijnZuid-Holland+2,7%€ 315 mln
- 6WestlandZuid-Holland+3,2%€ 292 mln
- 7NoordwijkZuid-Holland+3,4%€ 122 mln
- 7SchiedamZuid-Holland+3,4%€ 307 mln
- 9HillegomZuid-Holland+3,9%€ 54 mln
- 10KatwijkZuid-Holland+4,0%€ 170 mln
Hoogste 10
2020Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Hof van TwenteOverijsselniet aangeleverd
- 1RenswoudeUtrechtniet aangeleverd
- 3BarneveldGelderlandaanleverfout
- 4Laren (NH.)Noord-Holland+57%€ 39 mln
- 5VijfheerenlandenUtrecht+52%€ 205 mln
- 6WaterlandNoord-Holland+37%€ 49 mln
- 7WinterswijkGelderland+33%€ 122 mln
- 8UrkFlevoland+33%€ 60 mln
- 9SchiermonnikoogFryslân+29%€ 8,9 mln
- 10DoetinchemGelderland+28%€ 273 mln
Laagste 10
2020De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1MaastrichtLimburg−19%€ 523 mln
- 2DeurneNoord-Brabant−17%€ 91 mln
- 3ElburgGelderland−3,8%€ 51 mln
- 3OpmeerNoord-Holland−3,8%€ 29 mln
- 5OudewaterUtrecht−3,5%€ 24 mln
- 6BeuningenGelderland−3,3%€ 65 mln
- 7VughtNoord-Brabant−2,3%€ 83 mln
- 8LelystadFlevoland−1,9%€ 287 mln
- 9VlissingenZeeland−1,2%€ 227 mln
- 10ZevenaarGelderland−0,6%€ 135 mln
Hoogste 10
2020Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1TynaarloDrenthe+16%€ 84 mln
- 2NoordenveldDrenthe+11%€ 104 mln
- 3Aa en HunzeDrenthe+11%€ 67 mln
- 4HoogeveenDrenthe+10%€ 194 mln
- 5Midden-DrentheDrenthe+10%€ 85 mln
- 6WesterveldDrenthe+8,6%€ 56 mln
- 7MeppelDrenthe+8,5%€ 106 mln
- 8CoevordenDrenthe+7,7%€ 109 mln
- 9Borger-OdoornDrenthe+7,3%€ 74 mln
- 10EmmenDrenthe+6,9%€ 444 mln
Laagste 10
2020De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1De WoldenDrenthe+5,5%€ 55 mln
- 2AssenDrenthe+6,5%€ 337 mln
- 3EmmenDrenthe+6,9%€ 444 mln
- 4Borger-OdoornDrenthe+7,3%€ 74 mln
- 5CoevordenDrenthe+7,7%€ 109 mln
- 6MeppelDrenthe+8,5%€ 106 mln
- 7WesterveldDrenthe+8,6%€ 56 mln
- 8Midden-DrentheDrenthe+10%€ 85 mln
- 9HoogeveenDrenthe+10%€ 194 mln
- 10Aa en HunzeDrenthe+11%€ 67 mln
Hoogste 10
2020Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
Hoogste 10
2020Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1SchiermonnikoogFryslân+29%€ 8,9 mln
- 2VlielandFryslân+26%€ 9,9 mln
- 3HarlingenFryslân+16%€ 61 mln
- 4HeerenveenFryslân+12%€ 170 mln
- 5Súdwest-FryslânFryslân+10%€ 287 mln
- 6Noardeast-FryslânFryslân+9,5%€ 168 mln
- 7WaadhoekeFryslân+9,3%€ 139 mln
- 8De Fryske MarrenFryslân+7,9%€ 142 mln
- 9TytsjerksteradielFryslân+7,0%€ 89 mln
- 10AchtkarspelenFryslân+6,4%€ 87 mln
Laagste 10
2020De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1SmallingerlandFryslân+0,7%€ 200 mln
- 2TerschellingFryslân+0,9%€ 22 mln
- 3LeeuwardenFryslân+1,1%€ 574 mln
- 4OoststellingwerfFryslân+1,2%€ 74 mln
- 5DantumadielFryslân+3,2%€ 57 mln
- 6WeststellingwerfFryslân+3,5%€ 78 mln
- 7AmelandFryslân+3,6%€ 22 mln
- 8OpsterlandFryslân+5,6%€ 80 mln
- 9AchtkarspelenFryslân+6,4%€ 87 mln
- 10TytsjerksteradielFryslân+7,0%€ 89 mln
Hoogste 10
2020Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1BarneveldGelderlandaanleverfout
- 2WinterswijkGelderland+33%€ 122 mln
- 3DoetinchemGelderland+28%€ 273 mln
- 4RozendaalGelderland+26%€ 4,9 mln
- 5HarderwijkGelderland+23%€ 196 mln
- 6OldebroekGelderland+18%€ 78 mln
- 7OverbetuweGelderland+17%€ 122 mln
- 8ZaltbommelGelderland+17%€ 86 mln
- 9DoesburgGelderland+17%€ 38 mln
- 10WestervoortGelderland+16%€ 44 mln
Laagste 10
2020De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1ElburgGelderland−3,8%€ 51 mln
- 2BeuningenGelderland−3,3%€ 65 mln
- 3ZevenaarGelderland−0,6%€ 135 mln
- 4EpeGelderland+1,8%€ 81 mln
- 5CulemborgGelderland+2,6%€ 78 mln
- 6ArnhemGelderland+2,7%€ 748 mln
- 7ZutphenGelderland+2,8%€ 161 mln
- 8ApeldoornGelderland+3,8%€ 594 mln
- 9BerkellandGelderland+4,1%€ 122 mln
- 9EdeGelderland+4,1%€ 357 mln
Hoogste 10
2020Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1WesterkwartierGroningen+15%€ 179 mln
- 2WesterwoldeGroningen+12%€ 97 mln
- 3VeendamGroningen+11%€ 109 mln
- 4Het HogelandGroningen+9,0%€ 168 mln
- 5Midden-GroningenGroningen+7,7%€ 220 mln
- 6PekelaGroningen+5,9%€ 46 mln
- 7OldambtGroningen+4,9%€ 156 mln
- 8StadskanaalGroningen+3,9%€ 122 mln
- 9GroningenGroningen+3,6%€ 1.092 mln
Laagste 10
2020De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1GroningenGroningen+3,6%€ 1.092 mln
- 2StadskanaalGroningen+3,9%€ 122 mln
- 3OldambtGroningen+4,9%€ 156 mln
- 4PekelaGroningen+5,9%€ 46 mln
- 5Midden-GroningenGroningen+7,7%€ 220 mln
- 6Het HogelandGroningen+9,0%€ 168 mln
- 7VeendamGroningen+11%€ 109 mln
- 8WesterwoldeGroningen+12%€ 97 mln
- 9WesterkwartierGroningen+15%€ 179 mln
Hoogste 10
2020Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Gulpen-WittemLimburg+24%€ 43 mln
- 2LandgraafLimburg+17%€ 130 mln
- 3NederweertLimburg+16%€ 43 mln
- 4Sittard-GeleenLimburg+15%€ 360 mln
- 5LeudalLimburg+15%€ 92 mln
- 6Beek (L.)Limburg+14%€ 45 mln
- 7BeekdaelenLimburg+13%€ 99 mln
- 8Peel en MaasLimburg+13%€ 104 mln
- 9Valkenburg aan de GeulLimburg+13%€ 57 mln
- 10BeeselLimburg+12%€ 37 mln
Laagste 10
2020De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1MaastrichtLimburg−19%€ 523 mln
- 2KerkradeLimburg+2,8%€ 176 mln
- 3BrunssumLimburg+3,2%€ 100 mln
- 4MeerssenLimburg+4,5%€ 52 mln
- 5GennepLimburg+5,1%€ 52 mln
- 5VenloLimburg+5,1%€ 408 mln
- 7Echt-SusterenLimburg+6,1%€ 86 mln
- 7MaasgouwLimburg+6,1%€ 60 mln
- 7VoerendaalLimburg+6,1%€ 28 mln
- 10Stein (L.)Limburg+6,2%€ 67 mln
Hoogste 10
2020Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1ZundertNoord-Brabant+22%€ 60 mln
- 2WaalwijkNoord-Brabant+21%€ 163 mln
- 3Gemert-BakelNoord-Brabant+20%€ 85 mln
- 4EindhovenNoord-Brabant+18%€ 982 mln
- 5Alphen-ChaamNoord-Brabant+18%€ 24 mln
- 6Bergen op ZoomNoord-Brabant+17%€ 359 mln
- 7OssNoord-Brabant+16%€ 369 mln
- 8AstenNoord-Brabant+16%€ 47 mln
- 9BladelNoord-Brabant+16%€ 56 mln
- 10EerselNoord-Brabant+15%€ 49 mln
Laagste 10
2020De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1DeurneNoord-Brabant−17%€ 91 mln
- 2VughtNoord-Brabant−2,3%€ 83 mln
- 3MeierijstadNoord-Brabant+2,0%€ 224 mln
- 3VeldhovenNoord-Brabant+2,0%€ 115 mln
- 5Reusel-De MierdenNoord-Brabant+3,5%€ 32 mln
- 6Sint-MichielsgestelNoord-Brabant+4,0%€ 67 mln
- 6Son en BreugelNoord-Brabant+4,0%€ 37 mln
- 8OirschotNoord-Brabant+4,3%€ 43 mln
- 9RucphenNoord-Brabant+4,4%€ 59 mln
- 10Etten-LeurNoord-Brabant+4,5%€ 117 mln
Hoogste 10
2020Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Laren (NH.)Noord-Holland+57%€ 39 mln
- 2WaterlandNoord-Holland+37%€ 49 mln
- 3OostzaanNoord-Holland+24%€ 25 mln
- 4HeilooNoord-Holland+23%€ 59 mln
- 5LandsmeerNoord-Holland+22%€ 29 mln
- 6HilversumNoord-Holland+21%€ 311 mln
- 7HaarlemmermeerNoord-Holland+21%€ 465 mln
- 8AlkmaarNoord-Holland+20%€ 435 mln
- 9WormerlandNoord-Holland+19%€ 42 mln
- 10Hollands KroonNoord-Holland+19%€ 121 mln
Laagste 10
2020De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1OpmeerNoord-Holland−3,8%€ 29 mln
- 2TexelNoord-Holland+2,7%€ 58 mln
- 3PurmerendNoord-Holland+4,5%€ 254 mln
- 4Edam-VolendamNoord-Holland+4,8%€ 84 mln
- 5Stede BroecNoord-Holland+5,2%€ 55 mln
- 6KoggenlandNoord-Holland+5,5%€ 64 mln
- 7EnkhuizenNoord-Holland+5,9%€ 58 mln
- 8SchagenNoord-Holland+6,8%€ 122 mln
- 9AalsmeerNoord-Holland+7,2%€ 86 mln
- 10UitgeestNoord-Holland+7,4%€ 27 mln
Hoogste 10
2020Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Hof van TwenteOverijsselniet aangeleverd
- 2OldenzaalOverijssel+22%€ 110 mln
- 3OmmenOverijssel+21%€ 55 mln
- 4AlmeloOverijssel+16%€ 328 mln
- 5KampenOverijssel+15%€ 155 mln
- 6Olst-WijheOverijssel+14%€ 46 mln
- 7ZwolleOverijssel+13%€ 558 mln
- 8DinkellandOverijssel+13%€ 66 mln
- 9SteenwijkerlandOverijssel+12%€ 140 mln
- 10Rijssen-HoltenOverijssel+12%€ 106 mln
Laagste 10
2020De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1StaphorstOverijssel+1,2%€ 38 mln
- 2BorneOverijssel+1,5%€ 64 mln
- 3RaalteOverijssel+2,2%€ 90 mln
- 4HellendoornOverijssel+3,5%€ 94 mln
- 5HardenbergOverijssel+4,3%€ 173 mln
- 5ZwartewaterlandOverijssel+4,3%€ 54 mln
- 7EnschedeOverijssel+4,4%€ 735 mln
- 8HaaksbergenOverijssel+4,8%€ 62 mln
- 9LosserOverijssel+5,7%€ 60 mln
- 10WierdenOverijssel+6,0%€ 55 mln
Hoogste 10
2020Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1RenswoudeUtrechtniet aangeleverd
- 2VijfheerenlandenUtrecht+52%€ 205 mln
- 3LopikUtrecht+20%€ 35 mln
- 4LeusdenUtrecht+15%€ 68 mln
- 5BaarnUtrecht+15%€ 66 mln
- 5EemnesUtrecht+15%€ 27 mln
- 7MontfoortUtrecht+14%€ 30 mln
- 8RhenenUtrecht+13%€ 51 mln
- 9WoudenbergUtrecht+13%€ 30 mln
- 10BunnikUtrecht+12%€ 35 mln
Laagste 10
2020De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1OudewaterUtrecht−3,5%€ 24 mln
- 2Wijk bij DuurstedeUtrecht+0,5%€ 54 mln
- 3BunschotenUtrecht+3,0%€ 48 mln
- 4VeenendaalUtrecht+3,4%€ 193 mln
- 5NieuwegeinUtrecht+3,6%€ 191 mln
- 6IJsselsteinUtrecht+4,3%€ 84 mln
- 6SoestUtrecht+4,3%€ 120 mln
- 8De BiltUtrecht+5,4%€ 102 mln
- 9Stichtse VechtUtrecht+6,3%€ 141 mln
- 10UtrechtUtrecht+9,6%€ 1.465 mln
Hoogste 10
2020Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1GoesZeeland+18%€ 136 mln
- 2VeereZeeland+11%€ 68 mln
- 3BorseleZeeland+8,9%€ 57 mln
- 3HulstZeeland+8,9%€ 72 mln
- 5Schouwen-DuivelandZeeland+8,0%€ 119 mln
- 6ReimerswaalZeeland+7,2%€ 62 mln
- 7Middelburg (Z.)Zeeland+6,7%€ 169 mln
- 8SluisZeeland+4,8%€ 76 mln
- 9Noord-BevelandZeeland+4,4%€ 27 mln
- 10TerneuzenZeeland+2,7%€ 166 mln
Laagste 10
2020De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1VlissingenZeeland−1,2%€ 227 mln
- 2TholenZeeland+2,0%€ 64 mln
- 3KapelleZeeland+2,4%€ 35 mln
- 4TerneuzenZeeland+2,7%€ 166 mln
- 5Noord-BevelandZeeland+4,4%€ 27 mln
- 6SluisZeeland+4,8%€ 76 mln
- 7Middelburg (Z.)Zeeland+6,7%€ 169 mln
- 8ReimerswaalZeeland+7,2%€ 62 mln
- 9Schouwen-DuivelandZeeland+8,0%€ 119 mln
- 10BorseleZeeland+8,9%€ 57 mln
- 10HulstZeeland+8,9%€ 72 mln
Hoogste 10
2020Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1DordrechtZuid-Holland+27%€ 627 mln
- 2BarendrechtZuid-Holland+21%€ 120 mln
- 3ZuidplasZuid-Holland+17%€ 103 mln
- 4MaassluisZuid-Holland+16%€ 106 mln
- 5NieuwkoopZuid-Holland+16%€ 72 mln
- 6PapendrechtZuid-Holland+16%€ 92 mln
- 7DelftZuid-Holland+16%€ 431 mln
- 8WassenaarZuid-Holland+16%€ 70 mln
- 9AlbrandswaardZuid-Holland+15%€ 60 mln
- 10LisseZuid-Holland+15%€ 61 mln
Laagste 10
2020De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1WaddinxveenZuid-Holland+2,0%€ 72 mln
- 2ZoeterwoudeZuid-Holland+3,2%€ 22 mln
- 3Hoeksche WaardZuid-Holland+3,5%€ 203 mln
- 4Capelle aan den IJsselZuid-Holland+5,5%€ 209 mln
- 5HillegomZuid-Holland+5,8%€ 53 mln
- 6Kaag en BraassemZuid-Holland+5,9%€ 60 mln
- 7LeiderdorpZuid-Holland+6,1%€ 70 mln
- 8SchiedamZuid-Holland+6,2%€ 313 mln
- 9LeidenZuid-Holland+6,3%€ 535 mln
- 10SliedrechtZuid-Holland+6,5%€ 73 mln
Hoogste 10
2019Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1DeurneNoord-Brabant+44%€ 115 mln
- 2Bergen (L.)Limburg+44%€ 45 mln
- 3UrkFlevoland+39%€ 57 mln
- 4LansingerlandZuid-Holland+35%€ 158 mln
- 5BurenGelderland+35%€ 72 mln
- 6KampenOverijssel+32%€ 171 mln
- 7MontferlandGelderland+29%€ 109 mln
- 8WaalwijkNoord-Brabant+27%€ 162 mln
- 9MeierijstadNoord-Brabant+26%€ 254 mln
- 10MaasdrielGelderland+25%€ 60 mln
Laagste 10
2019De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1VughtNoord-Brabant−25%€ 64 mln
- 2AalsmeerNoord-Holland−19%€ 75 mln
- 3LeiderdorpZuid-Holland−10%€ 60 mln
- 4BeuningenGelderland−9,2%€ 60 mln
- 5VlielandFryslân−6,5%€ 7,7 mln
- 6DelftZuid-Holland−6,0%€ 371 mln
- 7ZoeterwoudeZuid-Holland−3,8%€ 19 mln
- 8Edam-VolendamNoord-Holland−3,5%€ 74 mln
- 9BerkellandGelderland−3,2%€ 109 mln
- 9West BetuweGelderland−3,2%€ 114 mln
- 9WoudenbergUtrecht−3,2%€ 30 mln
Hoogste 10
2019Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1NoordenveldDrenthe+12%€ 103 mln
- 2AssenDrenthe+10%€ 322 mln
- 3Aa en HunzeDrenthe+10%€ 63 mln
- 4De WoldenDrenthe+7,9%€ 52 mln
- 5EmmenDrenthe+6,0%€ 426 mln
- 6MeppelDrenthe+5,8%€ 102 mln
- 7WesterveldDrenthe+4,7%€ 50 mln
- 8TynaarloDrenthe+3,7%€ 71 mln
- 9Midden-DrentheDrenthe+3,1%€ 78 mln
- 10CoevordenDrenthe+0,5%€ 106 mln
Laagste 10
2019De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1HoogeveenDrenthe−1,2%€ 188 mln
- 2Borger-OdoornDrenthe0%€ 69 mln
- 3CoevordenDrenthe+0,5%€ 106 mln
- 4Midden-DrentheDrenthe+3,1%€ 78 mln
- 5TynaarloDrenthe+3,7%€ 71 mln
- 6WesterveldDrenthe+4,7%€ 50 mln
- 7MeppelDrenthe+5,8%€ 102 mln
- 8EmmenDrenthe+6,0%€ 426 mln
- 9De WoldenDrenthe+7,9%€ 52 mln
- 10Aa en HunzeDrenthe+10%€ 63 mln
Hoogste 10
2019Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
Hoogste 10
2019Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1WaadhoekeFryslân+22%€ 144 mln
- 2HarlingenFryslân+15%€ 61 mln
- 3OpsterlandFryslân+14%€ 85 mln
- 4Noardeast-FryslânFryslân+10%€ 161 mln
- 4Súdwest-FryslânFryslân+10%€ 276 mln
- 6DantumadielFryslân+8,6%€ 57 mln
- 7AchtkarspelenFryslân+6,7%€ 82 mln
- 8OoststellingwerfFryslân+6,6%€ 73 mln
- 8TytsjerksteradielFryslân+6,6%€ 84 mln
- 10HeerenveenFryslân+6,3%€ 154 mln
Laagste 10
2019De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1VlielandFryslân−6,5%€ 7,7 mln
- 2SmallingerlandFryslân−0,7%€ 194 mln
- 3AmelandFryslân+2,1%€ 21 mln
- 4SchiermonnikoogFryslân+2,5%€ 7,0 mln
- 5LeeuwardenFryslân+2,9%€ 570 mln
- 6TerschellingFryslân+5,0%€ 22 mln
- 7WeststellingwerfFryslân+5,3%€ 77 mln
- 8De Fryske MarrenFryslân+5,8%€ 133 mln
- 9HeerenveenFryslân+6,3%€ 154 mln
- 10OoststellingwerfFryslân+6,6%€ 73 mln
- 10TytsjerksteradielFryslân+6,6%€ 84 mln
Hoogste 10
2019Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1BurenGelderland+35%€ 72 mln
- 2MontferlandGelderland+29%€ 109 mln
- 3MaasdrielGelderland+25%€ 60 mln
- 4ZevenaarGelderland+24%€ 145 mln
- 5DoetinchemGelderland+20%€ 259 mln
- 6BarneveldGelderland+18%€ 155 mln
- 7RozendaalGelderland+18%€ 4,3 mln
- 8OverbetuweGelderland+17%€ 113 mln
- 9ScherpenzeelGelderland+17%€ 21 mln
- 10WinterswijkGelderland+16%€ 109 mln
Laagste 10
2019De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1BeuningenGelderland−9,2%€ 60 mln
- 2BerkellandGelderland−3,2%€ 109 mln
- 2West BetuweGelderland−3,2%€ 114 mln
- 4EpeGelderland−1,7%€ 75 mln
- 5RenkumGelderland−1,6%€ 85 mln
- 6ApeldoornGelderland−1,3%€ 562 mln
- 7HarderwijkGelderland−0,9%€ 176 mln
- 8Neder-BetuweGelderland+0,5%€ 56 mln
- 9ZaltbommelGelderland+0,6%€ 80 mln
- 10NijmegenGelderland+2,1%€ 705 mln
Hoogste 10
2019Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Het HogelandGroningen+17%€ 178 mln
- 2WesterwoldeGroningen+9,2%€ 91 mln
- 3WesterkwartierGroningen+9,1%€ 168 mln
- 4VeendamGroningen+8,7%€ 101 mln
- 5OldambtGroningen+6,8%€ 151 mln
- 6PekelaGroningen+5,5%€ 44 mln
- 7StadskanaalGroningen+3,7%€ 120 mln
- 8Midden-GroningenGroningen+3,4%€ 210 mln
- 9GroningenGroningen−0,8%€ 1.060 mln
Laagste 10
2019De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1GroningenGroningen−0,8%€ 1.060 mln
- 2Midden-GroningenGroningen+3,4%€ 210 mln
- 3StadskanaalGroningen+3,7%€ 120 mln
- 4PekelaGroningen+5,5%€ 44 mln
- 5OldambtGroningen+6,8%€ 151 mln
- 6VeendamGroningen+8,7%€ 101 mln
- 7WesterkwartierGroningen+9,1%€ 168 mln
- 8WesterwoldeGroningen+9,2%€ 91 mln
- 9Het HogelandGroningen+17%€ 178 mln
Hoogste 10
2019Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Bergen (L.)Limburg+44%€ 45 mln
- 2Stein (L.)Limburg+16%€ 69 mln
- 3Horst aan de MaasLimburg+15%€ 110 mln
- 4NederweertLimburg+15%€ 39 mln
- 5WeertLimburg+13%€ 163 mln
- 6Mook en MiddelaarLimburg+13%€ 18 mln
- 7RoerdalenLimburg+12%€ 64 mln
- 8BeeselLimburg+12%€ 34 mln
- 9LandgraafLimburg+11%€ 125 mln
- 10LeudalLimburg+10%€ 84 mln
Laagste 10
2019De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1BeekdaelenLimburg−0,6%€ 85 mln
- 2SimpelveldLimburg+0,7%€ 26 mln
- 3MaastrichtLimburg+2,1%€ 631 mln
- 4BrunssumLimburg+3,2%€ 98 mln
- 4Valkenburg aan de GeulLimburg+3,2%€ 52 mln
- 6VenrayLimburg+3,3%€ 125 mln
- 7VoerendaalLimburg+3,6%€ 27 mln
- 8MaasgouwLimburg+5,0%€ 57 mln
- 9RoermondLimburg+5,4%€ 193 mln
- 10GennepLimburg+5,5%€ 49 mln
Hoogste 10
2019Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1DeurneNoord-Brabant+44%€ 115 mln
- 2WaalwijkNoord-Brabant+27%€ 162 mln
- 3MeierijstadNoord-Brabant+26%€ 254 mln
- 4OssNoord-Brabant+21%€ 321 mln
- 5HilvarenbeekNoord-Brabant+15%€ 38 mln
- 5WaalreNoord-Brabant+15%€ 35 mln
- 7Gilze en RijenNoord-Brabant+14%€ 69 mln
- 8Loon op ZandNoord-Brabant+14%€ 59 mln
- 9Sint-MichielsgestelNoord-Brabant+13%€ 67 mln
- 10GoirleNoord-Brabant+13%€ 60 mln
Laagste 10
2019De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1VughtNoord-Brabant−25%€ 64 mln
- 2TilburgNoord-Brabant−2,7%€ 823 mln
- 3Reusel-De MierdenNoord-Brabant−2,0%€ 33 mln
- 4VeldhovenNoord-Brabant−1,4%€ 105 mln
- 5RucphenNoord-Brabant−1,3%€ 54 mln
- 6HeusdenNoord-Brabant−0,5%€ 97 mln
- 7AltenaNoord-Brabant+0,2%€ 111 mln
- 8WoensdrechtNoord-Brabant+1,6%€ 51 mln
- 9's-HertogenboschNoord-Brabant+2,7%€ 759 mln
- 9OisterwijkNoord-Brabant+2,7%€ 65 mln
Hoogste 10
2019Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Hollands KroonNoord-Holland+19%€ 111 mln
- 2BlaricumNoord-Holland+17%€ 25 mln
- 3WaterlandNoord-Holland+17%€ 42 mln
- 4WijdemerenNoord-Holland+15%€ 57 mln
- 5BloemendaalNoord-Holland+13%€ 55 mln
- 6AmstelveenNoord-Holland+11%€ 243 mln
- 7HoornNoord-Holland+11%€ 236 mln
- 8Stede BroecNoord-Holland+11%€ 54 mln
- 9WormerlandNoord-Holland+10%€ 37 mln
- 10HaarlemmermeerNoord-Holland+9,6%€ 404 mln
Laagste 10
2019De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1AalsmeerNoord-Holland−19%€ 75 mln
- 2Edam-VolendamNoord-Holland−3,5%€ 74 mln
- 3OpmeerNoord-Holland−2,3%€ 31 mln
- 4UithoornNoord-Holland−2,2%€ 65 mln
- 5PurmerendNoord-Holland−0,4%€ 227 mln
- 6BeverwijkNoord-Holland−0,2%€ 113 mln
- 7TexelNoord-Holland+1,0%€ 53 mln
- 8SchagenNoord-Holland+1,1%€ 111 mln
- 9Den HelderNoord-Holland+1,5%€ 197 mln
- 10Bergen (NH.)Noord-Holland+2,0%€ 73 mln
- 10HeemskerkNoord-Holland+2,0%€ 97 mln
Hoogste 10
2019Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1KampenOverijssel+32%€ 171 mln
- 2DalfsenOverijssel+23%€ 69 mln
- 3TwenterandOverijssel+21%€ 110 mln
- 4ZwartewaterlandOverijssel+18%€ 55 mln
- 4ZwolleOverijssel+18%€ 548 mln
- 6OldenzaalOverijssel+17%€ 104 mln
- 7AlmeloOverijssel+15%€ 313 mln
- 8WierdenOverijssel+10%€ 56 mln
- 9HardenbergOverijssel+9,8%€ 169 mln
- 10DeventerOverijssel+9,4%€ 360 mln
Laagste 10
2019De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1LosserOverijssel−2,4%€ 55 mln
- 2TubbergenOverijssel−1,1%€ 42 mln
- 3Hengelo (O.)Overijssel+1,0%€ 271 mln
- 4SteenwijkerlandOverijssel+2,8%€ 125 mln
- 5OmmenOverijssel+4,3%€ 46 mln
- 6DinkellandOverijssel+4,7%€ 61 mln
- 7HaaksbergenOverijssel+4,9%€ 59 mln
- 8RaalteOverijssel+5,0%€ 85 mln
- 9BorneOverijssel+5,9%€ 57 mln
- 10StaphorstOverijssel+6,4%€ 36 mln
Hoogste 10
2019Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1RenswoudeUtrecht+23%€ 15 mln
- 2LopikUtrecht+18%€ 32 mln
- 3BunschotenUtrecht+17%€ 48 mln
- 4BunnikUtrecht+14%€ 34 mln
- 5MontfoortUtrecht+13%€ 28 mln
- 6WoerdenUtrecht+13%€ 133 mln
- 7EemnesUtrecht+12%€ 23 mln
- 8LeusdenUtrecht+11%€ 63 mln
- 8VijfheerenlandenUtrecht+11%€ 149 mln
- 10AmersfoortUtrecht+11%€ 564 mln
Laagste 10
2019De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1WoudenbergUtrecht−3,2%€ 30 mln
- 2De BiltUtrecht+0,5%€ 94 mln
- 3OudewaterUtrecht+1,6%€ 23 mln
- 4SoestUtrecht+1,7%€ 110 mln
- 4Wijk bij DuurstedeUtrecht+1,7%€ 53 mln
- 6HoutenUtrecht+2,0%€ 109 mln
- 7NieuwegeinUtrecht+2,1%€ 190 mln
- 8UtrechtUtrecht+2,4%€ 1.334 mln
- 9VeenendaalUtrecht+4,7%€ 191 mln
- 10Stichtse VechtUtrecht+5,7%€ 134 mln
Hoogste 10
2019Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1ReimerswaalZeeland+17%€ 57 mln
- 2GoesZeeland+14%€ 128 mln
- 3Noord-BevelandZeeland+13%€ 27 mln
- 4TholenZeeland+12%€ 69 mln
- 5Middelburg (Z.)Zeeland+11%€ 167 mln
- 6BorseleZeeland+10%€ 56 mln
- 7KapelleZeeland+7,4%€ 31 mln
- 8Schouwen-DuivelandZeeland+6,4%€ 114 mln
- 9VeereZeeland+5,1%€ 70 mln
- 10TerneuzenZeeland+5,0%€ 163 mln
Laagste 10
2019De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1VlissingenZeeland+1,8%€ 228 mln
- 2SluisZeeland+2,2%€ 74 mln
- 3HulstZeeland+3,0%€ 66 mln
- 4TerneuzenZeeland+5,0%€ 163 mln
- 5VeereZeeland+5,1%€ 70 mln
- 6Schouwen-DuivelandZeeland+6,4%€ 114 mln
- 7KapelleZeeland+7,4%€ 31 mln
- 8BorseleZeeland+10%€ 56 mln
- 9Middelburg (Z.)Zeeland+11%€ 167 mln
- 10TholenZeeland+12%€ 69 mln
Hoogste 10
2019Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1LansingerlandZuid-Holland+35%€ 158 mln
- 2Midden-DelflandZuid-Holland+20%€ 47 mln
- 3RidderkerkZuid-Holland+18%€ 135 mln
- 4Hendrik-Ido-AmbachtZuid-Holland+14%€ 70 mln
- 5AlblasserdamZuid-Holland+12%€ 52 mln
- 6WaddinxveenZuid-Holland+12%€ 71 mln
- 6ZuidplasZuid-Holland+12%€ 92 mln
- 8NissewaardZuid-Holland+11%€ 290 mln
- 9BarendrechtZuid-Holland+11%€ 108 mln
- 10Pijnacker-NootdorpZuid-Holland+11%€ 115 mln
Laagste 10
2019De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1LeiderdorpZuid-Holland−10%€ 60 mln
- 2DelftZuid-Holland−6,0%€ 371 mln
- 3ZoeterwoudeZuid-Holland−3,8%€ 19 mln
- 4Hoeksche WaardZuid-Holland−1,5%€ 182 mln
- 5LisseZuid-Holland−0,8%€ 54 mln
- 6Capelle aan den IJsselZuid-Holland−0,4%€ 194 mln
- 7HillegomZuid-Holland−0,1%€ 48 mln
- 8WestlandZuid-Holland+1,0%€ 254 mln
- 9SchiedamZuid-Holland+1,7%€ 294 mln
- 10VoorschotenZuid-Holland+1,8%€ 54 mln
Hoogste 10
2018Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Midden-GroningenGroningenniet aangeleverd
- 1Ouder-AmstelNoord-Hollandniet aangeleverd
- 1WaadhoekeFryslânniet aangeleverd
- 1WesterwoldeGroningenniet aangeleverd
- 1ZevenaarGelderlandniet aangeleverd
- 6ZeewoldeFlevolandaanleverfout2 van 9 jaar
- 7Heeze-LeendeNoord-Brabant+106%€ 66 mln
- 8MaasdrielGelderland+86%€ 86 mln
- 9Rijssen-HoltenOverijssel+49%€ 129 mln
- 10HarderwijkGelderland+34%€ 183 mln
Laagste 10
2018De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1WinterswijkGelderland−23%€ 104 mln
- 2De BiltUtrecht−15%€ 89 mln
- 3BerkellandGelderland−14%€ 107 mln
- 4Bergen (L.)Limburg−14%€ 34 mln
- 5HeusdenNoord-Brabant−12%€ 90 mln
- 6EpeGelderland−12%€ 72 mln
- 7WoerdenUtrecht−12%€ 126 mln
- 8TexelNoord-Holland−11%€ 51 mln
- 9DrontenFlevoland−9,0%€ 105 mln
- 10Pijnacker-NootdorpZuid-Holland−7,0%€ 110 mln
Hoogste 10
2018Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1HoogeveenDrenthe+25%€ 203 mln
- 2TynaarloDrenthe+16%€ 74 mln
- 3Aa en HunzeDrenthe+13%€ 59 mln
- 4EmmenDrenthe+9,8%€ 435 mln
- 5WesterveldDrenthe+7,2%€ 51 mln
- 6De WoldenDrenthe+6,3%€ 50 mln
- 7NoordenveldDrenthe+5,9%€ 93 mln
- 8Midden-DrentheDrenthe+3,6%€ 74 mln
- 9CoevordenDrenthe+3,4%€ 102 mln
- 10MeppelDrenthe+3,2%€ 96 mln
Laagste 10
2018De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1AssenDrenthe−6,6%€ 290 mln
- 2Borger-OdoornDrenthe+1,6%€ 68 mln
- 3MeppelDrenthe+3,2%€ 96 mln
- 4CoevordenDrenthe+3,4%€ 102 mln
- 5Midden-DrentheDrenthe+3,6%€ 74 mln
- 6NoordenveldDrenthe+5,9%€ 93 mln
- 7De WoldenDrenthe+6,3%€ 50 mln
- 8WesterveldDrenthe+7,2%€ 51 mln
- 9EmmenDrenthe+9,8%€ 435 mln
- 10Aa en HunzeDrenthe+13%€ 59 mln
Hoogste 10
2018Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
Laagste 10
2018De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1DrontenFlevoland−9,0%€ 105 mln
- 2NoordoostpolderFlevoland+1,9%€ 122 mln
- 3LelystadFlevoland+9,4%€ 280 mln
- 4AlmereFlevoland+17%€ 748 mln
- 5UrkFlevoland+30%€ 52 mln
Hoogste 10
2018Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1WaadhoekeFryslânniet aangeleverd
- 2TytsjerksteradielFryslân+20%€ 92 mln
- 3DantumadielFryslân+13%€ 57 mln
- 4OpsterlandFryslân+10%€ 80 mln
- 5De Fryske MarrenFryslân+9,3%€ 132 mln
- 6HarlingenFryslân+8,9%€ 59 mln
- 7WeststellingwerfFryslân+7,7%€ 76 mln
- 8AchtkarspelenFryslân+7,2%€ 78 mln
- 9TerschellingFryslân+5,8%€ 22 mln
- 10Súdwest-FryslânFryslân+5,0%€ 254 mln
Laagste 10
2018De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1SmallingerlandFryslân−3,6%€ 186 mln
- 2VlielandFryslân−2,4%€ 7,8 mln
- 3LeeuwardenFryslân+1,3%€ 641 mln
- 4HeerenveenFryslân+1,9%€ 151 mln
- 5AmelandFryslân+3,1%€ 21 mln
- 6OoststellingwerfFryslân+4,8%€ 69 mln
- 7SchiermonnikoogFryslân+4,9%€ 6,9 mln
- 8Súdwest-FryslânFryslân+5,0%€ 254 mln
- 9TerschellingFryslân+5,8%€ 22 mln
- 10AchtkarspelenFryslân+7,2%€ 78 mln
Hoogste 10
2018Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1ZevenaarGelderlandniet aangeleverd
- 2MaasdrielGelderland+86%€ 86 mln
- 3HarderwijkGelderland+34%€ 183 mln
- 4BarneveldGelderland+27%€ 153 mln
- 5OldebroekGelderland+26%€ 68 mln
- 6RozendaalGelderland+23%€ 4,3 mln
- 7HeerdeGelderland+19%€ 46 mln
- 8LingewaardGelderland+18%€ 113 mln
- 9DoetinchemGelderland+18%€ 238 mln
- 10VoorstGelderland+16%€ 61 mln
Laagste 10
2018De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1WinterswijkGelderland−23%€ 104 mln
- 2BerkellandGelderland−14%€ 107 mln
- 3EpeGelderland−12%€ 72 mln
- 4BeuningenGelderland−0,3%€ 56 mln
- 5ZutphenGelderland+1,2%€ 166 mln
- 6WestervoortGelderland+3,0%€ 37 mln
- 7NunspeetGelderland+3,8%€ 59 mln
- 8ArnhemGelderland+4,2%€ 715 mln
- 9NijmegenGelderland+4,6%€ 838 mln
- 9ScherpenzeelGelderland+4,6%€ 18 mln
- 9TielGelderland+4,6%€ 124 mln
Hoogste 10
2018Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Midden-GroningenGroningenniet aangeleverd
- 1WesterwoldeGroningenniet aangeleverd
- 3PekelaGroningen+8,6%€ 45 mln
- 4GroningenGroningen+6,4%€ 1.013 mln
- 4StadskanaalGroningen+6,4%€ 116 mln
- 6VeendamGroningen+6,0%€ 99 mln
- 7OldambtGroningen+5,4%€ 147 mln
Laagste 10
2018De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1OldambtGroningen+5,4%€ 147 mln
- 2VeendamGroningen+6,0%€ 99 mln
- 3GroningenGroningen+6,4%€ 1.013 mln
- 3StadskanaalGroningen+6,4%€ 116 mln
- 5PekelaGroningen+8,6%€ 45 mln
Hoogste 10
2018Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1MaastrichtLimburg+34%€ 647 mln
- 2VenloLimburg+14%€ 404 mln
- 3Mook en MiddelaarLimburg+13%€ 18 mln
- 4HeerlenLimburg+9,8%€ 419 mln
- 4LandgraafLimburg+9,8%€ 119 mln
- 6NederweertLimburg+9,3%€ 35 mln
- 7Beek (L.)Limburg+7,9%€ 40 mln
- 7Horst aan de MaasLimburg+7,9%€ 96 mln
- 9KerkradeLimburg+7,3%€ 167 mln
- 10VaalsLimburg+7,1%€ 30 mln
Laagste 10
2018De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1Bergen (L.)Limburg−14%€ 34 mln
- 2MaasgouwLimburg−2,8%€ 53 mln
- 3Peel en MaasLimburg−2,5%€ 95 mln
- 4BrunssumLimburg−1,5%€ 96 mln
- 5RoerdalenLimburg−0,5%€ 59 mln
- 6VenrayLimburg+0,1%€ 118 mln
- 7Stein (L.)Limburg+0,5%€ 58 mln
- 7WeertLimburg+0,5%€ 146 mln
- 9GennepLimburg+1,2%€ 46 mln
- 10Eijsden-MargratenLimburg+2,7%€ 52 mln
Hoogste 10
2018Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Heeze-LeendeNoord-Brabant+106%€ 66 mln
- 2WaalwijkNoord-Brabant+31%€ 153 mln
- 3DeurneNoord-Brabant+27%€ 97 mln
- 4Loon op ZandNoord-Brabant+22%€ 61 mln
- 5ZundertNoord-Brabant+21%€ 55 mln
- 6Alphen-ChaamNoord-Brabant+19%€ 22 mln
- 7OssNoord-Brabant+16%€ 327 mln
- 8DongenNoord-Brabant+14%€ 53 mln
- 9Bergen op ZoomNoord-Brabant+12%€ 296 mln
- 10GoirleNoord-Brabant+12%€ 56 mln
Laagste 10
2018De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1HeusdenNoord-Brabant−12%€ 90 mln
- 2TilburgNoord-Brabant−3,8%€ 774 mln
- 3OosterhoutNoord-Brabant−2,7%€ 149 mln
- 4OirschotNoord-Brabant−2,5%€ 42 mln
- 5WoensdrechtNoord-Brabant−2,2%€ 51 mln
- 6RucphenNoord-Brabant−2,0%€ 51 mln
- 7VughtNoord-Brabant−1,5%€ 60 mln
- 8Son en BreugelNoord-Brabant+0,7%€ 33 mln
- 9BoxtelNoord-Brabant+0,8%€ 85 mln
- 10Gilze en RijenNoord-Brabant+0,9%€ 55 mln
Hoogste 10
2018Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Ouder-AmstelNoord-Hollandniet aangeleverd
- 2Stede BroecNoord-Holland+21%€ 55 mln
- 3HaarlemmermeerNoord-Holland+20%€ 419 mln
- 4WaterlandNoord-Holland+18%€ 38 mln
- 5UitgeestNoord-Holland+17%€ 26 mln
- 6LandsmeerNoord-Holland+16%€ 23 mln
- 7HeilooNoord-Holland+16%€ 47 mln
- 8ZandvoortNoord-Holland+14%€ 53 mln
- 9ZaanstadNoord-Holland+14%€ 490 mln
- 10WormerlandNoord-Holland+13%€ 35 mln
Laagste 10
2018De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1TexelNoord-Holland−11%€ 51 mln
- 2Edam-VolendamNoord-Holland−4,2%€ 69 mln
- 3SchagenNoord-Holland−2,8%€ 109 mln
- 4VelsenNoord-Holland−1,9%€ 172 mln
- 5PurmerendNoord-Holland−1,7%€ 221 mln
- 6KoggenlandNoord-Holland−0,3%€ 50 mln
- 7DiemenNoord-Holland0%€ 81 mln
- 8HuizenNoord-Holland+0,1%€ 90 mln
- 9HeemstedeNoord-Holland+0,9%€ 54 mln
- 10WijdemerenNoord-Holland+1,6%€ 52 mln
Hoogste 10
2018Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Rijssen-HoltenOverijssel+49%€ 129 mln
- 2KampenOverijssel+29%€ 164 mln
- 3HellendoornOverijssel+18%€ 97 mln
- 4OldenzaalOverijssel+18%€ 100 mln
- 5ZwolleOverijssel+15%€ 512 mln
- 6ZwartewaterlandOverijssel+12%€ 50 mln
- 7DeventerOverijssel+11%€ 361 mln
- 8DalfsenOverijssel+10%€ 60 mln
- 9HaaksbergenOverijssel+9,5%€ 59 mln
- 10SteenwijkerlandOverijssel+8,9%€ 123 mln
Laagste 10
2018De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1BorneOverijssel−3,8%€ 56 mln
- 2EnschedeOverijssel−1,9%€ 656 mln
- 3LosserOverijssel−0,5%€ 53 mln
- 4TubbergenOverijssel+0,4%€ 43 mln
- 5HardenbergOverijssel+1,5%€ 151 mln
- 6Hengelo (O.)Overijssel+1,9%€ 266 mln
- 7StaphorstOverijssel+2,5%€ 34 mln
- 8OmmenOverijssel+3,3%€ 44 mln
- 9TwenterandOverijssel+4,2%€ 85 mln
- 10DinkellandOverijssel+6,7%€ 62 mln
Hoogste 10
2018Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1OudewaterUtrecht+22%€ 25 mln
- 2WoudenbergUtrecht+20%€ 28 mln
- 3RenswoudeUtrecht+16%€ 13 mln
- 4RhenenUtrecht+14%€ 47 mln
- 5LopikUtrecht+14%€ 29 mln
- 6BunschotenUtrecht+13%€ 43 mln
- 7Utrechtse HeuvelrugUtrecht+11%€ 111 mln
- 8LeusdenUtrecht+8,6%€ 58 mln
- 9EemnesUtrecht+8,2%€ 23 mln
- 10BaarnUtrecht+6,6%€ 58 mln
Laagste 10
2018De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1De BiltUtrecht−15%€ 89 mln
- 2WoerdenUtrecht−12%€ 126 mln
- 3NieuwegeinUtrecht−6,4%€ 168 mln
- 4AmersfoortUtrecht−3,5%€ 460 mln
- 5HoutenUtrecht+0,1%€ 98 mln
- 5MontfoortUtrecht+0,1%€ 25 mln
- 7Wijk bij DuurstedeUtrecht+1,5%€ 51 mln
- 8BunnikUtrecht+2,7%€ 29 mln
- 9SoestUtrecht+2,8%€ 102 mln
- 10UtrechtUtrecht+3,7%€ 1.286 mln
Hoogste 10
2018Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1KapelleZeeland+28%€ 35 mln
- 2ReimerswaalZeeland+11%€ 52 mln
- 3VeereZeeland+11%€ 66 mln
- 4BorseleZeeland+11%€ 53 mln
- 5VlissingenZeeland+9,9%€ 220 mln
- 6GoesZeeland+8,9%€ 117 mln
- 7Middelburg (Z.)Zeeland+8,6%€ 159 mln
- 8Schouwen-DuivelandZeeland+8,4%€ 109 mln
- 9SluisZeeland+6,1%€ 71 mln
- 10Noord-BevelandZeeland+4,4%€ 25 mln
Laagste 10
2018De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1TholenZeeland+0,9%€ 57 mln
- 2TerneuzenZeeland+2,6%€ 151 mln
- 3HulstZeeland+3,9%€ 63 mln
- 4Noord-BevelandZeeland+4,4%€ 25 mln
- 5SluisZeeland+6,1%€ 71 mln
- 6Schouwen-DuivelandZeeland+8,4%€ 109 mln
- 7Middelburg (Z.)Zeeland+8,6%€ 159 mln
- 8GoesZeeland+8,9%€ 117 mln
- 9VlissingenZeeland+9,9%€ 220 mln
- 10BorseleZeeland+11%€ 53 mln
Hoogste 10
2018Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1DelftZuid-Holland+27%€ 421 mln
- 2LansingerlandZuid-Holland+23%€ 141 mln
- 3WaddinxveenZuid-Holland+15%€ 67 mln
- 4GorinchemZuid-Holland+15%€ 129 mln
- 5RidderkerkZuid-Holland+14%€ 136 mln
- 6LisseZuid-Holland+14%€ 59 mln
- 7Midden-DelflandZuid-Holland+12%€ 42 mln
- 8NoordwijkZuid-Holland+12%€ 76 mln
- 9Goeree-OverflakkeeZuid-Holland+12%€ 127 mln
- 10PapendrechtZuid-Holland+12%€ 77 mln
Laagste 10
2018De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1Pijnacker-NootdorpZuid-Holland−7,0%€ 110 mln
- 2ZoetermeerZuid-Holland−4,9%€ 343 mln
- 3KatwijkZuid-Holland−2,7%€ 150 mln
- 4LeiderdorpZuid-Holland−0,8%€ 60 mln
- 5Capelle aan den IJsselZuid-Holland−0,4%€ 190 mln
- 6NissewaardZuid-Holland+0,7%€ 261 mln
- 7Hendrik-Ido-AmbachtZuid-Holland+1,3%€ 58 mln
- 8AlbrandswaardZuid-Holland+1,7%€ 50 mln
- 8Krimpen aan den IJsselZuid-Holland+1,7%€ 68 mln
- 10ZoeterwoudeZuid-Holland+1,8%€ 19 mln
Hoogste 10
2017Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1KoggenlandNoord-Hollandniet aangeleverd
- 1MeierijstadNoord-Brabantniet aangeleverd
- 3ZeewoldeFlevolandaanleverfout2 van 9 jaar
- 4Stede BroecNoord-Hollandaanleverfout
- 5PapendrechtZuid-Hollandaanleverfout
- 6Hardinxveld-GiessendamZuid-Hollandaanleverfout
- 7TwenterandOverijssel+38%€ 110 mln
- 8WinterswijkGelderland+35%€ 116 mln
- 9LeeuwardenFryslân+35%€ 614 mln
- 10RoerdalenLimburg+29%€ 60 mln
Laagste 10
2017De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1De Fryske MarrenFryslân−33%€ 134 mln
- 2WoudenbergUtrecht−32%€ 27 mln
- 3UithoornNoord-Holland−27%€ 65 mln
- 4HeerenveenFryslân−25%€ 146 mln
- 5OostzaanNoord-Holland−23%€ 19 mln
- 6Eijsden-MargratenLimburg−22%€ 52 mln
- 7LeiderdorpZuid-Holland−20%€ 56 mln
- 8WormerlandNoord-Holland−18%€ 33 mln
- 9Bergen (L.)Limburg−17%€ 31 mln
- 10DantumadielFryslân−15%€ 52 mln
Hoogste 10
2017Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1CoevordenDrenthe+11%€ 100 mln
- 2NoordenveldDrenthe+8,6%€ 90 mln
- 3EmmenDrenthe+7,7%€ 471 mln
- 4De WoldenDrenthe+6,0%€ 49 mln
- 5WesterveldDrenthe+4,8%€ 48 mln
- 6Borger-OdoornDrenthe+4,3%€ 67 mln
- 7TynaarloDrenthe+3,4%€ 66 mln
- 8HoogeveenDrenthe+3,1%€ 197 mln
- 9AssenDrenthe−1,8%€ 304 mln
- 10Midden-DrentheDrenthe−2,2%€ 71 mln
Laagste 10
2017De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1MeppelDrenthe−6,2%€ 93 mln
- 2Aa en HunzeDrenthe−4,6%€ 54 mln
- 3Midden-DrentheDrenthe−2,2%€ 71 mln
- 4AssenDrenthe−1,8%€ 304 mln
- 5HoogeveenDrenthe+3,1%€ 197 mln
- 6TynaarloDrenthe+3,4%€ 66 mln
- 7Borger-OdoornDrenthe+4,3%€ 67 mln
- 8WesterveldDrenthe+4,8%€ 48 mln
- 9De WoldenDrenthe+6,0%€ 49 mln
- 10EmmenDrenthe+7,7%€ 471 mln
Hoogste 10
2017Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
Laagste 10
2017De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1DrontenFlevoland−3,5%€ 103 mln
- 2AlmereFlevoland−0,6%€ 658 mln
- 3NoordoostpolderFlevoland+4,5%€ 122 mln
- 4LelystadFlevoland+5,7%€ 263 mln
- 5UrkFlevoland+18%€ 50 mln
Hoogste 10
2017Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1LeeuwardenFryslân+35%€ 614 mln
- 2TytsjerksteradielFryslân+11%€ 83 mln
- 3VlielandFryslân+7,7%€ 8,5 mln
- 4SchiermonnikoogFryslân+7,5%€ 6,7 mln
- 5AchtkarspelenFryslân+7,2%€ 77 mln
- 6AmelandFryslân+7,0%€ 21 mln
- 6Súdwest-FryslânFryslân+7,0%€ 240 mln
- 8WeststellingwerfFryslân+5,1%€ 74 mln
- 9OoststellingwerfFryslân+4,6%€ 70 mln
- 10HarlingenFryslân+4,3%€ 62 mln
Laagste 10
2017De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1De Fryske MarrenFryslân−33%€ 134 mln
- 2HeerenveenFryslân−25%€ 146 mln
- 3DantumadielFryslân−15%€ 52 mln
- 4OpsterlandFryslân−7,4%€ 84 mln
- 5SmallingerlandFryslân−0,4%€ 180 mln
- 6TerschellingFryslân+3,3%€ 21 mln
- 7HarlingenFryslân+4,3%€ 62 mln
- 8OoststellingwerfFryslân+4,6%€ 70 mln
- 9WeststellingwerfFryslân+5,1%€ 74 mln
- 10AmelandFryslân+7,0%€ 21 mln
- 10Súdwest-FryslânFryslân+7,0%€ 240 mln
Hoogste 10
2017Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1WinterswijkGelderland+35%€ 116 mln
- 2BurenGelderland+28%€ 63 mln
- 3LingewaardGelderland+24%€ 119 mln
- 4HarderwijkGelderland+24%€ 148 mln
- 5BrummenGelderland+23%€ 62 mln
- 6OverbetuweGelderland+21%€ 106 mln
- 7HeerdeGelderland+19%€ 44 mln
- 8NijkerkGelderland+17%€ 90 mln
- 9Oude IJsselstreekGelderland+16%€ 103 mln
- 10DoetinchemGelderland+16%€ 222 mln
Laagste 10
2017De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1CulemborgGelderland−2,5%€ 65 mln
- 2ZevenaarGelderland−0,2%€ 92 mln
- 3BerkellandGelderland+0,8%€ 102 mln
- 3ScherpenzeelGelderland+0,8%€ 16 mln
- 5DoesburgGelderland+1,2%€ 32 mln
- 6ElburgGelderland+1,5%€ 46 mln
- 7DuivenGelderland+2,2%€ 57 mln
- 8DrutenGelderland+2,6%€ 37 mln
- 9EpeGelderland+3,2%€ 81 mln
- 10HeumenGelderland+3,3%€ 34 mln
Hoogste 10
2017Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1StadskanaalGroningen+8,3%€ 114 mln
- 2GroningenGroningen+6,2%€ 992 mln
- 3OldambtGroningen+5,1%€ 142 mln
- 4PekelaGroningen+1,8%€ 43 mln
- 5VeendamGroningen−13%€ 93 mln
Laagste 10
2017De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1VeendamGroningen−13%€ 93 mln
- 2PekelaGroningen+1,8%€ 43 mln
- 3OldambtGroningen+5,1%€ 142 mln
- 4GroningenGroningen+6,2%€ 992 mln
- 5StadskanaalGroningen+8,3%€ 114 mln
Hoogste 10
2017Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1RoerdalenLimburg+29%€ 60 mln
- 2MaastrichtLimburg+26%€ 619 mln
- 3HeerlenLimburg+15%€ 440 mln
- 4Gulpen-WittemLimburg+13%€ 38 mln
- 5VenloLimburg+10%€ 414 mln
- 6Beek (L.)Limburg+10%€ 41 mln
- 7LandgraafLimburg+9,8%€ 113 mln
- 8WeertLimburg+9,3%€ 155 mln
- 9KerkradeLimburg+8,0%€ 167 mln
- 10Valkenburg aan de GeulLimburg+5,9%€ 51 mln
Laagste 10
2017De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1Eijsden-MargratenLimburg−22%€ 52 mln
- 2Bergen (L.)Limburg−17%€ 31 mln
- 3Peel en MaasLimburg−5,7%€ 94 mln
- 4Mook en MiddelaarLimburg−2,6%€ 16 mln
- 5Stein (L.)Limburg−0,2%€ 57 mln
- 6NederweertLimburg0%€ 33 mln
- 7VoerendaalLimburg+0,1%€ 25 mln
- 8MaasgouwLimburg+0,2%€ 51 mln
- 9BrunssumLimburg+0,9%€ 99 mln
- 10BeeselLimburg+1,4%€ 30 mln
Hoogste 10
2017Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1MeierijstadNoord-Brabantniet aangeleverd
- 2OirschotNoord-Brabant+29%€ 48 mln
- 3ZundertNoord-Brabant+22%€ 51 mln
- 4's-HertogenboschNoord-Brabant+20%€ 733 mln
- 5Bergen op ZoomNoord-Brabant+18%€ 282 mln
- 6EerselNoord-Brabant+18%€ 44 mln
- 7MoerdijkNoord-Brabant+18%€ 100 mln
- 8CranendonckNoord-Brabant+14%€ 59 mln
- 9Etten-LeurNoord-Brabant+13%€ 110 mln
- 10RoosendaalNoord-Brabant+12%€ 251 mln
Laagste 10
2017De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1OosterhoutNoord-Brabant−11%€ 166 mln
- 2Heeze-LeendeNoord-Brabant−9,5%€ 29 mln
- 3Gilze en RijenNoord-Brabant−4,4%€ 56 mln
- 4Reusel-De MierdenNoord-Brabant−2,9%€ 27 mln
- 5VeldhovenNoord-Brabant−2,6%€ 93 mln
- 6BoxtelNoord-Brabant−2,2%€ 83 mln
- 7SomerenNoord-Brabant−0,5%€ 43 mln
- 8ValkenswaardNoord-Brabant+0,4%€ 77 mln
- 9TilburgNoord-Brabant+0,6%€ 789 mln
- 10BoekelNoord-Brabant+1,0%€ 20 mln
- 10Geldrop-MierloNoord-Brabant+1,0%€ 83 mln
Hoogste 10
2017Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1KoggenlandNoord-Hollandniet aangeleverd
- 2Stede BroecNoord-Hollandaanleverfout
- 3WaterlandNoord-Holland+16%€ 37 mln
- 4MedemblikNoord-Holland+14%€ 98 mln
- 5BeverwijkNoord-Holland+10%€ 116 mln
- 6Laren (NH.)Noord-Holland+10%€ 26 mln
- 7ZandvoortNoord-Holland+9,8%€ 53 mln
- 8LandsmeerNoord-Holland+9,4%€ 21 mln
- 9HilversumNoord-Holland+8,7%€ 245 mln
- 10Hollands KroonNoord-Holland+8,4%€ 106 mln
- 10TexelNoord-Holland+8,4%€ 62 mln
Laagste 10
2017De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1UithoornNoord-Holland−27%€ 65 mln
- 2OostzaanNoord-Holland−23%€ 19 mln
- 3WormerlandNoord-Holland−18%€ 33 mln
- 4SchagenNoord-Holland−14%€ 113 mln
- 5Edam-VolendamNoord-Holland−4,2%€ 67 mln
- 6AmsterdamNoord-Holland−1,4%€ 4.737 mln
- 7DiemenNoord-Holland−0,5%€ 68 mln
- 8AmstelveenNoord-Holland+0,4%€ 209 mln
- 9Ouder-AmstelNoord-Holland+0,5%€ 30 mln
- 10PurmerendNoord-Holland+1,0%€ 218 mln
Hoogste 10
2017Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1TwenterandOverijssel+38%€ 110 mln
- 2BorneOverijssel+23%€ 76 mln
- 3KampenOverijssel+17%€ 142 mln
- 4WierdenOverijssel+15%€ 50 mln
- 5OldenzaalOverijssel+14%€ 94 mln
- 6DeventerOverijssel+12%€ 347 mln
- 7RaalteOverijssel+12%€ 85 mln
- 8ZwolleOverijssel+11%€ 477 mln
- 9Olst-WijheOverijssel+10%€ 41 mln
- 10DinkellandOverijssel+10%€ 59 mln
Laagste 10
2017De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1HellendoornOverijssel−5,1%€ 81 mln
- 2Hof van TwenteOverijssel+1,7%€ 79 mln
- 3OmmenOverijssel+1,8%€ 41 mln
- 4HardenbergOverijssel+2,2%€ 142 mln
- 5Rijssen-HoltenOverijssel+2,3%€ 127 mln
- 6EnschedeOverijssel+3,6%€ 685 mln
- 7TubbergenOverijssel+3,8%€ 40 mln
- 8StaphorstOverijssel+4,1%€ 32 mln
- 9LosserOverijssel+4,8%€ 52 mln
- 10AlmeloOverijssel+5,0%€ 278 mln
Hoogste 10
2017Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1RenswoudeUtrecht+14%€ 13 mln
- 2WoerdenUtrecht+11%€ 124 mln
- 3EemnesUtrecht+10%€ 22 mln
- 4BaarnUtrecht+10%€ 56 mln
- 5Utrechtse HeuvelrugUtrecht+9,9%€ 106 mln
- 6LeusdenUtrecht+8,7%€ 55 mln
- 7BunschotenUtrecht+8,6%€ 40 mln
- 8OudewaterUtrecht+7,9%€ 22 mln
- 8ZeistUtrecht+7,9%€ 153 mln
- 10Wijk bij DuurstedeUtrecht+7,4%€ 50 mln
Laagste 10
2017De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1WoudenbergUtrecht−32%€ 27 mln
- 2BunnikUtrecht−8,3%€ 28 mln
- 3AmersfoortUtrecht−6,9%€ 418 mln
- 4HoutenUtrecht−4,7%€ 100 mln
- 5SoestUtrecht−4,1%€ 100 mln
- 6NieuwegeinUtrecht−2,4%€ 169 mln
- 7De BiltUtrecht+1,3%€ 86 mln
- 7UtrechtUtrecht+1,3%€ 1.235 mln
- 9RhenenUtrecht+2,0%€ 42 mln
- 10IJsselsteinUtrecht+2,7%€ 71 mln
Hoogste 10
2017Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1Middelburg (Z.)Zeeland+12%€ 159 mln
- 2VlissingenZeeland+9,6%€ 209 mln
- 3SluisZeeland+9,1%€ 72 mln
- 4BorseleZeeland+8,6%€ 52 mln
- 5ReimerswaalZeeland+8,0%€ 49 mln
- 6Noord-BevelandZeeland+5,2%€ 23 mln
- 7Schouwen-DuivelandZeeland+5,1%€ 102 mln
- 8KapelleZeeland+3,6%€ 28 mln
- 9GoesZeeland+3,1%€ 109 mln
- 10VeereZeeland+3,0%€ 61 mln
Laagste 10
2017De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1TholenZeeland−3,7%€ 55 mln
- 2HulstZeeland−0,6%€ 61 mln
- 3TerneuzenZeeland+1,9%€ 147 mln
- 4VeereZeeland+3,0%€ 61 mln
- 5GoesZeeland+3,1%€ 109 mln
- 6KapelleZeeland+3,6%€ 28 mln
- 7Schouwen-DuivelandZeeland+5,1%€ 102 mln
- 8Noord-BevelandZeeland+5,2%€ 23 mln
- 9ReimerswaalZeeland+8,0%€ 49 mln
- 10BorseleZeeland+8,6%€ 52 mln
Hoogste 10
2017Eerst wie de regels brak – niets aangeleverd, dan een aanleverfout, wie het vaker deed eerst –, dan de hoogste uitgaven tegenover de begroting.
- 1PapendrechtZuid-Hollandaanleverfout
- 2Hardinxveld-GiessendamZuid-Hollandaanleverfout
- 3DelftZuid-Holland+25%€ 406 mln
- 4WassenaarZuid-Holland+21%€ 69 mln
- 5SliedrechtZuid-Holland+16%€ 64 mln
- 6Bodegraven-ReeuwijkZuid-Holland+15%€ 76 mln
- 7NieuwkoopZuid-Holland+14%€ 61 mln
- 8Alphen aan den RijnZuid-Holland+14%€ 280 mln
- 9ZuidplasZuid-Holland+11%€ 86 mln
- 10NoordwijkZuid-Holland+10%€ 71 mln
Laagste 10
2017De laagste uitgaven tegenover de begroting, volledig en zonder fouten aangeleverd.
- 1LeiderdorpZuid-Holland−20%€ 56 mln
- 2Pijnacker-NootdorpZuid-Holland−13%€ 94 mln
- 3ZoeterwoudeZuid-Holland−9,2%€ 18 mln
- 4BarendrechtZuid-Holland−5,9%€ 100 mln
- 5ZoetermeerZuid-Holland−4,6%€ 344 mln
- 6VlaardingenZuid-Holland−2,3%€ 242 mln
- 7VoorschotenZuid-Holland−1,5%€ 50 mln
- 8Hendrik-Ido-AmbachtZuid-Holland−1,2%€ 52 mln
- 9AlbrandswaardZuid-Holland−0,4%€ 50 mln
- 10MaassluisZuid-Holland−0,2%€ 86 mln
Provincies · 2025
De gemeenten per provincie
Elke provincie opgeteld over de gemeenten die zij in elk jaar telde.
| Provincie | Op de lijst | Binnen de begroting | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking | Regels gebroken |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Drenthe | 12 | 00% | € 1.924 mln | € 2.141 mln | +11% | 1 |
| Flevoland | 6 | 233% | € 1.963 mln | € 2.037 mln | +3,8% | 0 |
| Fryslân | 18 | 211% | € 2.781 mln | € 3.054 mln | +9,8% | 0 |
| Gelderland | 51 | 36% | € 8.206 mln | € 8.824 mln | +7,5% | 2 |
| Groningen | 10 | 00% | € 3.079 mln | € 3.335 mln | +8,3% | 0 |
| Limburg | 31 | 13% | € 4.761 mln | € 5.183 mln | +8,9% | 0 |
| Noord-Brabant | 56 | 24% | € 10,3 mld | € 11,1 mld | +7,3% | 0 |
| Noord-Holland | 44 | 25% | € 13,9 mld | € 14,9 mld | +7,5% | 1 |
| Overijssel | 25 | 28% | € 4.955 mln | € 5.417 mln | +9,3% | 0 |
| Utrecht | 26 | 14% | € 5.013 mln | € 5.320 mln | +6,1% | 2 |
| Zeeland | 13 | 215% | € 1.677 mln | € 1.774 mln | +5,8% | 0 |
| Zuid-Holland | 50 | 36% | € 17,8 mld | € 18,7 mld | +5,4% | 0 |
Opzoeken · 2025
Alle 342 gemeenten
Elke gemeente: begroting tegenover jaarrekening in 2025, de afwijking van de inkomsten, en hoe vaak de uitgaven sinds het eerste jaar boven de begroting uitkwamen. Wie de regels brak eerst. Zoek op naam, sorteer op een kolom, of klik op een gemeente voor haar pagina.
Klik op een kolomkop om te sorteren.
| Gemeente | Provincie | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten | Jaren erboven | 2017–2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vijfheerenlanden | Utrecht | — | € 215 mln | begroting niet aangeleverd | — | 4 van 9 | |
| Midden-Drenthe | Drenthe | — | € 123 mln | begroting niet aangeleverd | — | 6 van 9 | |
| De Bilt | Utrecht | — | € 146 mln | begroting niet aangeleverd | — | 7 van 9 | |
| Duiven | Gelderland | € 82 mln | — | jaarrekening niet aangeleverd | — | 8 van 9 | |
| Landsmeer | Noord-Holland | — | € 39 mln | begroting niet aangeleverd | — | 8 van 9 | |
| Rozendaal | Gelderland | € 11 mln | — | jaarrekening niet aangeleverd | — | 7 van 9 | |
| Ameland | Fryslân | € 29 mln | € 38 mln | +32% | +18% | 6 van 9 | |
| Aa en Hunze | Drenthe | € 78 mln | € 100 mln | +28% | +34% | 8 van 9 | |
| Oostzaan | Noord-Holland | € 30 mln | € 38 mln | +27% | +36% | 8 van 9 | |
| Waterland | Noord-Holland | € 52 mln | € 66 mln | +27% | +37% | 9 van 9 | |
| Beek (L.) | Limburg | € 55 mln | € 70 mln | +26% | +34% | 9 van 9 | |
| Landgraaf | Limburg | € 149 mln | € 188 mln | +26% | +27% | 9 van 9 | |
| Dongen | Noord-Brabant | € 76 mln | € 96 mln | +26% | +28% | 9 van 9 | |
| Midden-Delfland | Zuid-Holland | € 59 mln | € 73 mln | +24% | +21% | 8 van 9 | |
| Goirle | Noord-Brabant | € 68 mln | € 83 mln | +22% | +19% | 9 van 9 | |
| Opmeer | Noord-Holland | € 42 mln | € 51 mln | +22% | +27% | 4 van 9 | |
| Westerveld | Drenthe | € 66 mln | € 81 mln | +22% | +22% | 9 van 9 | |
| Borne | Overijssel | € 76 mln | € 92 mln | +21% | +18% | 8 van 9 | |
| Coevorden | Drenthe | € 132 mln | € 159 mln | +20% | +14% | 9 van 9 | |
| Gooise Meren | Noord-Holland | € 180 mln | € 216 mln | +20% | +18% | 9 van 9 | |
| Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | € 39 mln | € 46 mln | +20% | +28% | 7 van 9 | |
| Purmerend | Noord-Holland | € 330 mln | € 394 mln | +20% | +21% | 7 van 9 | |
| Heerde | Gelderland | € 60 mln | € 72 mln | +19% | +22% | 9 van 9 | |
| Loon op Zand | Noord-Brabant | € 77 mln | € 91 mln | +19% | +16% | 8 van 9 | |
| Oldenzaal | Overijssel | € 122 mln | € 145 mln | +19% | +21% | 9 van 9 | |
| Horst aan de Maas | Limburg | € 150 mln | € 179 mln | +19% | +20% | 9 van 9 | |
| Maasdriel | Gelderland | € 76 mln | € 90 mln | +19% | +20% | 9 van 9 | |
| Montfoort | Utrecht | € 36 mln | € 43 mln | +19% | +17% | 9 van 9 | |
| Baarn | Utrecht | € 78 mln | € 93 mln | +18% | +20% | 9 van 9 | |
| De Wolden | Drenthe | € 73 mln | € 86 mln | +18% | +19% | 9 van 9 | |
| Voorst | Gelderland | € 74 mln | € 88 mln | +18% | +18% | 9 van 9 | |
| Uitgeest | Noord-Holland | € 35 mln | € 41 mln | +18% | +18% | 9 van 9 | |
| Zwolle | Overijssel | € 644 mln | € 759 mln | +18% | +18% | 9 van 9 | |
| De Fryske Marren | Fryslân | € 169 mln | € 199 mln | +17% | +17% | 8 van 9 | |
| Olst-Wijhe | Overijssel | € 58 mln | € 68 mln | +17% | +19% | 9 van 9 | |
| Meierijstad | Noord-Brabant | € 287 mln | € 336 mln | +17% | +26% | 8 van 9 | |
| Eijsden-Margraten | Limburg | € 78 mln | € 91 mln | +17% | +21% | 8 van 9 | |
| Roermond | Limburg | € 263 mln | € 307 mln | +17% | +17% | 9 van 9 | |
| Bergeijk | Noord-Brabant | € 56 mln | € 65 mln | +17% | +20% | 9 van 9 | |
| Hattem | Gelderland | € 38 mln | € 44 mln | +16% | +19% | 9 van 9 | |
| Baarle-Nassau | Noord-Brabant | € 25 mln | € 29 mln | +16% | +20% | 9 van 9 | |
| Laarbeek | Noord-Brabant | € 65 mln | € 76 mln | +16% | +28% | 7 van 9 | |
| Brummen | Gelderland | € 68 mln | € 79 mln | +16% | +14% | 9 van 9 | |
| Scherpenzeel | Gelderland | € 30 mln | € 35 mln | +16% | +14% | 9 van 9 | |
| Barendrecht | Zuid-Holland | € 141 mln | € 164 mln | +16% | +19% | 8 van 9 | |
| Ommen | Overijssel | € 64 mln | € 74 mln | +16% | +22% | 9 van 9 | |
| Alblasserdam | Zuid-Holland | € 68 mln | € 79 mln | +15% | +18% | 9 van 9 | |
| Heerlen | Limburg | € 502 mln | € 576 mln | +15% | +16% | 9 van 9 | |
| Noardeast-Fryslân | Fryslân | € 178 mln | € 204 mln | +15% | +21% | 7 van 9 | |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | € 63 mln | € 73 mln | +15% | +15% | 9 van 9 | |
| Tubbergen | Overijssel | € 59 mln | € 68 mln | +15% | +17% | 8 van 9 | |
| Dantumadiel | Fryslân | € 71 mln | € 82 mln | +14% | +17% | 8 van 9 | |
| Neder-Betuwe | Gelderland | € 79 mln | € 91 mln | +14% | +38% | 9 van 9 | |
| Lopik | Utrecht | € 44 mln | € 50 mln | +14% | +14% | 9 van 9 | |
| Someren | Noord-Brabant | € 60 mln | € 68 mln | +14% | +24% | 8 van 9 | |
| Winterswijk | Gelderland | € 124 mln | € 142 mln | +14% | +15% | 8 van 9 | |
| Borger-Odoorn | Drenthe | € 95 mln | € 108 mln | +14% | +15% | 8 van 9 | |
| Noordenveld | Drenthe | € 108 mln | € 123 mln | +14% | +12% | 9 van 9 | |
| Waadhoeke | Fryslân | € 165 mln | € 187 mln | +14% | +14% | 6 van 9 | |
| Asten | Noord-Brabant | € 56 mln | € 64 mln | +14% | +14% | 9 van 9 | |
| Voorne aan Zee | Zuid-Holland | € 252 mln | € 286 mln | +14% | +12% | 1 van 9 | |
| Pekela | Groningen | € 60 mln | € 68 mln | +14% | +25% | 8 van 9 | |
| Bunschoten | Utrecht | € 60 mln | € 68 mln | +13% | +10% | 8 van 9 | |
| Losser | Overijssel | € 80 mln | € 90 mln | +13% | +11% | 7 van 9 | |
| Montferland | Gelderland | € 123 mln | € 140 mln | +13% | +14% | 9 van 9 | |
| Son en Breugel | Noord-Brabant | € 50 mln | € 57 mln | +13% | +10% | 9 van 9 | |
| Twenterand | Overijssel | € 151 mln | € 172 mln | +13% | +14% | 8 van 9 | |
| Hilvarenbeek | Noord-Brabant | € 48 mln | € 54 mln | +13% | +15% | 9 van 9 | |
| Wijk bij Duurstede | Utrecht | € 66 mln | € 75 mln | +13% | +20% | 9 van 9 | |
| Oldambt | Groningen | € 188 mln | € 213 mln | +13% | +20% | 9 van 9 | |
| Bernheze | Noord-Brabant | € 89 mln | € 100 mln | +13% | +17% | 9 van 9 | |
| Nederweert | Limburg | € 56 mln | € 63 mln | +13% | +21% | 9 van 9 | |
| Eemnes | Utrecht | € 31 mln | € 35 mln | +13% | +11% | 9 van 9 | |
| Stichtse Vecht | Utrecht | € 184 mln | € 208 mln | +13% | +13% | 9 van 9 | |
| West Maas en Waal | Gelderland | € 57 mln | € 65 mln | +13% | +17% | 9 van 9 | |
| Alphen aan den Rijn | Zuid-Holland | € 410 mln | € 463 mln | +13% | +16% | 9 van 9 | |
| Echt-Susteren | Limburg | € 109 mln | € 123 mln | +13% | +18% | 9 van 9 | |
| Zuidplas | Zuid-Holland | € 138 mln | € 156 mln | +13% | +9,2% | 9 van 9 | |
| Dinkelland | Overijssel | € 77 mln | € 87 mln | +13% | +20% | 9 van 9 | |
| Heusden | Noord-Brabant | € 134 mln | € 151 mln | +13% | +13% | 7 van 9 | |
| Kerkrade | Limburg | € 218 mln | € 245 mln | +13% | +17% | 9 van 9 | |
| Wormerland | Noord-Holland | € 53 mln | € 60 mln | +13% | +24% | 8 van 9 | |
| Zeist | Utrecht | € 223 mln | € 251 mln | +13% | +13% | 9 van 9 | |
| Westervoort | Gelderland | € 51 mln | € 58 mln | +13% | +16% | 9 van 9 | |
| Ooststellingwerf | Fryslân | € 95 mln | € 106 mln | +12% | +18% | 9 van 9 | |
| Ridderkerk | Zuid-Holland | € 167 mln | € 188 mln | +12% | +15% | 8 van 9 | |
| Tytsjerksteradiel | Fryslân | € 109 mln | € 122 mln | +12% | +16% | 9 van 9 | |
| Deurne | Noord-Brabant | € 105 mln | € 118 mln | +12% | +21% | 7 van 9 | |
| Oude IJsselstreek | Gelderland | € 139 mln | € 156 mln | +12% | +18% | 9 van 9 | |
| Dijk en Waard | Noord-Holland | € 287 mln | € 322 mln | +12% | +23% | 3 van 9 | |
| Halderberge | Noord-Brabant | € 101 mln | € 113 mln | +12% | +11% | 9 van 9 | |
| Putten | Gelderland | € 69 mln | € 77 mln | +12% | +15% | 9 van 9 | |
| Westland | Zuid-Holland | € 359 mln | € 403 mln | +12% | +19% | 9 van 9 | |
| Boxtel | Noord-Brabant | € 119 mln | € 134 mln | +12% | +18% | 8 van 9 | |
| Veenendaal | Utrecht | € 247 mln | € 277 mln | +12% | +21% | 9 van 9 | |
| Almelo | Overijssel | € 374 mln | € 419 mln | +12% | +11% | 8 van 9 | |
| Hoorn | Noord-Holland | € 292 mln | € 327 mln | +12% | +22% | 9 van 9 | |
| Huizen | Noord-Holland | € 127 mln | € 143 mln | +12% | +15% | 9 van 9 | |
| Terschelling | Fryslân | € 31 mln | € 35 mln | +12% | +12% | 9 van 9 | |
| Albrandswaard | Zuid-Holland | € 72 mln | € 81 mln | +12% | +15% | 8 van 9 | |
| Eemsdelta | Groningen | € 300 mln | € 336 mln | +12% | +16% | 3 van 9 | |
| Hulst | Zeeland | € 92 mln | € 103 mln | +12% | +7,0% | 7 van 9 | |
| Sint-Michielsgestel | Noord-Brabant | € 82 mln | € 91 mln | +12% | +15% | 9 van 9 | |
| Veendam | Groningen | € 135 mln | € 151 mln | +12% | +14% | 8 van 9 | |
| Vught | Noord-Brabant | € 107 mln | € 120 mln | +12% | +14% | 5 van 9 | |
| Het Hogeland | Groningen | € 215 mln | € 240 mln | +12% | +14% | 7 van 9 | |
| Nunspeet | Gelderland | € 91 mln | € 101 mln | +12% | +18% | 9 van 9 | |
| Oisterwijk | Noord-Brabant | € 99 mln | € 111 mln | +12% | +15% | 9 van 9 | |
| Urk | Flevoland | € 72 mln | € 80 mln | +12% | +11% | 9 van 9 | |
| Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | € 92 mln | € 103 mln | +12% | +12% | 8 van 9 | |
| Mook en Middelaar | Limburg | € 25 mln | € 28 mln | +12% | +18% | 8 van 9 | |
| Drechterland | Noord-Holland | € 57 mln | € 64 mln | +12% | +18% | 9 van 9 | |
| Eindhoven | Noord-Brabant | € 1.158 mln | € 1.292 mln | +12% | +16% | 9 van 9 | |
| Gilze en Rijen | Noord-Brabant | € 83 mln | € 93 mln | +12% | +16% | 8 van 9 | |
| Enkhuizen | Noord-Holland | € 73 mln | € 81 mln | +11% | +17% | 9 van 9 | |
| Maasgouw | Limburg | € 78 mln | € 87 mln | +11% | +19% | 8 van 9 | |
| Texel | Noord-Holland | € 81 mln | € 90 mln | +11% | +19% | 8 van 9 | |
| Eersel | Noord-Brabant | € 59 mln | € 66 mln | +11% | +16% | 9 van 9 | |
| Westerkwartier | Groningen | € 217 mln | € 241 mln | +11% | +13% | 7 van 9 | |
| Alphen-Chaam | Noord-Brabant | € 30 mln | € 33 mln | +11% | +13% | 9 van 9 | |
| Apeldoorn | Gelderland | € 748 mln | € 831 mln | +11% | +15% | 8 van 9 | |
| Berkelland | Gelderland | € 144 mln | € 160 mln | +11% | +18% | 7 van 9 | |
| Lisse | Zuid-Holland | € 75 mln | € 83 mln | +11% | +17% | 8 van 9 | |
| Hardinxveld-Giessendam | Zuid-Holland | € 53 mln | € 59 mln | +11% | +17% | 9 van 9 | |
| Aalsmeer | Noord-Holland | € 102 mln | € 113 mln | +11% | +13% | 7 van 9 | |
| West Betuwe | Gelderland | € 156 mln | € 173 mln | +11% | +13% | 5 van 9 | |
| Achtkarspelen | Fryslân | € 103 mln | € 114 mln | +11% | +15% | 9 van 9 | |
| Stede Broec | Noord-Holland | € 72 mln | € 79 mln | +11% | +18% | 9 van 9 | |
| Woudenberg | Utrecht | € 39 mln | € 43 mln | +11% | +13% | 7 van 9 | |
| IJsselstein | Utrecht | € 99 mln | € 109 mln | +11% | +19% | 9 van 9 | |
| Deventer | Overijssel | € 450 mln | € 496 mln | +10% | +13% | 9 van 9 | |
| Meerssen | Limburg | € 60 mln | € 66 mln | +10% | +14% | 8 van 9 | |
| Borsele | Zeeland | € 77 mln | € 84 mln | +10% | +27% | 9 van 9 | |
| Buren | Gelderland | € 85 mln | € 93 mln | +10% | +7,8% | 9 van 9 | |
| Aalten | Gelderland | € 87 mln | € 96 mln | +10% | +13% | 9 van 9 | |
| Alkmaar | Noord-Holland | € 494 mln | € 543 mln | +10% | +13% | 9 van 9 | |
| Altena | Noord-Brabant | € 173 mln | € 190 mln | +10% | +11% | 7 van 9 | |
| Brunssum | Limburg | € 117 mln | € 129 mln | +10% | +12% | 8 van 9 | |
| Roosendaal | Noord-Brabant | € 336 mln | € 370 mln | +10% | +14% | 9 van 9 | |
| Woensdrecht | Noord-Brabant | € 66 mln | € 73 mln | +10% | +20% | 8 van 9 | |
| Gouda | Zuid-Holland | € 371 mln | € 408 mln | +10,0% | +15% | 9 van 9 | |
| Steenbergen | Noord-Brabant | € 77 mln | € 85 mln | +10,0% | +14% | 9 van 9 | |
| Terneuzen | Zeeland | € 229 mln | € 252 mln | +10% | +13% | 9 van 9 | |
| Hollands Kroon | Noord-Holland | € 155 mln | € 170 mln | +9,9% | +9,4% | 9 van 9 | |
| Hoogeveen | Drenthe | € 231 mln | € 254 mln | +9,9% | +16% | 8 van 9 | |
| Renswoude | Utrecht | € 19 mln | € 21 mln | +9,8% | +22% | 8 van 9 | |
| Meppel | Drenthe | € 139 mln | € 152 mln | +9,6% | +19% | 8 van 9 | |
| Stadskanaal | Groningen | € 155 mln | € 169 mln | +9,6% | +14% | 9 van 9 | |
| Drimmelen | Noord-Brabant | € 78 mln | € 86 mln | +9,5% | +17% | 9 van 9 | |
| Elburg | Gelderland | € 78 mln | € 86 mln | +9,5% | +15% | 7 van 9 | |
| Gemert-Bakel | Noord-Brabant | € 103 mln | € 112 mln | +9,5% | +17% | 9 van 9 | |
| Leusden | Utrecht | € 90 mln | € 98 mln | +9,5% | +19% | 9 van 9 | |
| Zandvoort | Noord-Holland | € 76 mln | € 83 mln | +9,5% | +12% | 9 van 9 | |
| Teylingen | Zuid-Holland | € 104 mln | € 114 mln | +9,4% | +12% | 9 van 9 | |
| Zwartewaterland | Overijssel | € 76 mln | € 83 mln | +9,4% | +15% | 9 van 9 | |
| Diemen | Noord-Holland | € 109 mln | € 119 mln | +9,3% | +18% | 7 van 9 | |
| Leeuwarden | Fryslân | € 689 mln | € 752 mln | +9,2% | +14% | 8 van 9 | |
| Wijdemeren | Noord-Holland | € 68 mln | € 74 mln | +9,1% | +14% | 9 van 9 | |
| Valkenswaard | Noord-Brabant | € 108 mln | € 117 mln | +9,0% | +11% | 9 van 9 | |
| Bronckhorst | Gelderland | € 109 mln | € 118 mln | +8,9% | +13% | 9 van 9 | |
| Haarlem | Noord-Holland | € 754 mln | € 821 mln | +8,9% | +13% | 9 van 9 | |
| Land van Cuijk | Noord-Brabant | € 309 mln | € 337 mln | +8,9% | +17% | 3 van 9 | |
| Castricum | Noord-Holland | € 95 mln | € 103 mln | +8,8% | +13% | 9 van 9 | |
| Gulpen-Wittem | Limburg | € 50 mln | € 54 mln | +8,8% | +11% | 9 van 9 | |
| Peel en Maas | Limburg | € 127 mln | € 139 mln | +8,8% | +17% | 7 van 9 | |
| Cranendonck | Noord-Brabant | € 70 mln | € 77 mln | +8,7% | +19% | 8 van 9 | |
| Nissewaard | Zuid-Holland | € 368 mln | € 400 mln | +8,7% | +15% | 9 van 9 | |
| Vlaardingen | Zuid-Holland | € 380 mln | € 413 mln | +8,7% | +8,5% | 7 van 9 | |
| Weert | Limburg | € 201 mln | € 218 mln | +8,7% | +12% | 9 van 9 | |
| Wierden | Overijssel | € 73 mln | € 79 mln | +8,7% | +16% | 8 van 9 | |
| Zaanstad | Noord-Holland | € 698 mln | € 758 mln | +8,7% | +14% | 9 van 9 | |
| Beverwijk | Noord-Holland | € 156 mln | € 170 mln | +8,6% | +7,7% | 8 van 9 | |
| Hardenberg | Overijssel | € 248 mln | € 269 mln | +8,6% | +14% | 9 van 9 | |
| Bladel | Noord-Brabant | € 67 mln | € 73 mln | +8,3% | +10% | 9 van 9 | |
| Emmen | Drenthe | € 505 mln | € 547 mln | +8,3% | +9,0% | 9 van 9 | |
| Voerendaal | Limburg | € 38 mln | € 41 mln | +8,3% | +16% | 9 van 9 | |
| Berg en Dal | Gelderland | € 121 mln | € 130 mln | +8,2% | +14% | 7 van 9 | |
| Best | Noord-Brabant | € 94 mln | € 101 mln | +8,2% | +12% | 9 van 9 | |
| Overbetuwe | Gelderland | € 145 mln | € 157 mln | +8,2% | +11% | 9 van 9 | |
| Rheden | Gelderland | € 175 mln | € 190 mln | +8,2% | +10% | 9 van 9 | |
| Hof van Twente | Overijssel | € 117 mln | € 127 mln | +8,1% | +14% | 8 van 9 | |
| Zwijndrecht | Zuid-Holland | € 177 mln | € 192 mln | +8,1% | +11% | 9 van 9 | |
| Heerenveen | Fryslân | € 212 mln | € 229 mln | +8,0% | +14% | 8 van 9 | |
| Noordwijk | Zuid-Holland | € 158 mln | € 171 mln | +8,0% | +14% | 9 van 9 | |
| Veere | Zeeland | € 88 mln | € 95 mln | +8,0% | +17% | 7 van 9 | |
| Assen | Drenthe | € 393 mln | € 424 mln | +7,9% | +8,8% | 7 van 9 | |
| Nijmegen | Gelderland | € 931 mln | € 1.005 mln | +7,9% | +13% | 9 van 9 | |
| Weststellingwerf | Fryslân | € 105 mln | € 113 mln | +7,9% | +13% | 9 van 9 | |
| Súdwest-Fryslân | Fryslân | € 364 mln | € 392 mln | +7,8% | +8,9% | 9 van 9 | |
| Zaltbommel | Gelderland | € 101 mln | € 109 mln | +7,8% | +8,2% | 9 van 9 | |
| Voorschoten | Zuid-Holland | € 79 mln | € 85 mln | +7,7% | +5,3% | 8 van 9 | |
| Kampen | Overijssel | € 211 mln | € 227 mln | +7,6% | +99% | 9 van 9 | |
| Noordoostpolder | Flevoland | € 176 mln | € 189 mln | +7,6% | +19% | 9 van 9 | |
| Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | € 123 mln | € 132 mln | +7,5% | +9,9% | 9 van 9 | |
| 's-Gravenhage | Zuid-Holland | € 3.259 mln | € 3.499 mln | +7,4% | +25% | 9 van 9 | |
| Ede | Gelderland | € 465 mln | € 499 mln | +7,4% | +16% | 9 van 9 | |
| Soest | Utrecht | € 149 mln | € 160 mln | +7,4% | +13% | 6 van 9 | |
| Dronten | Flevoland | € 155 mln | € 166 mln | +7,3% | +12% | 7 van 9 | |
| Groningen | Groningen | € 1.368 mln | € 1.468 mln | +7,3% | +13% | 8 van 9 | |
| Middelburg (Z.) | Zeeland | € 214 mln | € 230 mln | +7,3% | +14% | 9 van 9 | |
| Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | € 118 mln | € 126 mln | +7,2% | +9,9% | 9 van 9 | |
| Helmond | Noord-Brabant | € 411 mln | € 440 mln | +7,2% | +17% | 9 van 9 | |
| Steenwijkerland | Overijssel | € 171 mln | € 184 mln | +7,2% | +16% | 9 van 9 | |
| Venray | Limburg | € 169 mln | € 181 mln | +7,2% | +21% | 9 van 9 | |
| Wageningen | Gelderland | € 143 mln | € 154 mln | +7,2% | +15% | 9 van 9 | |
| Doesburg | Gelderland | € 47 mln | € 51 mln | +7,1% | +13% | 9 van 9 | |
| Reimerswaal | Zeeland | € 72 mln | € 77 mln | +7,1% | +23% | 9 van 9 | |
| Woerden | Utrecht | € 185 mln | € 198 mln | +7,1% | +11% | 8 van 9 | |
| De Ronde Venen | Utrecht | € 139 mln | € 149 mln | +7,0% | +18% | 9 van 9 | |
| Dordrecht | Zuid-Holland | € 699 mln | € 747 mln | +7,0% | +8,5% | 8 van 9 | |
| Vlissingen | Zeeland | € 280 mln | € 300 mln | +7,0% | +8,3% | 5 van 9 | |
| Delft | Zuid-Holland | € 490 mln | € 524 mln | +6,9% | +12% | 8 van 9 | |
| Goeree-Overflakkee | Zuid-Holland | € 180 mln | € 192 mln | +6,9% | +13% | 9 van 9 | |
| Papendrecht | Zuid-Holland | € 109 mln | € 116 mln | +6,9% | +6,4% | 9 van 9 | |
| Tholen | Zeeland | € 91 mln | € 97 mln | +6,9% | +21% | 8 van 9 | |
| Haarlemmermeer | Noord-Holland | € 602 mln | € 642 mln | +6,7% | +11% | 9 van 9 | |
| Katwijk | Zuid-Holland | € 230 mln | € 245 mln | +6,7% | +9,6% | 8 van 9 | |
| Oegstgeest | Zuid-Holland | € 76 mln | € 81 mln | +6,7% | +7,3% | 9 van 9 | |
| Tiel | Gelderland | € 183 mln | € 196 mln | +6,7% | +11% | 9 van 9 | |
| Oirschot | Noord-Brabant | € 61 mln | € 65 mln | +6,6% | +25% | 7 van 9 | |
| Ouder-Amstel | Noord-Holland | € 58 mln | € 62 mln | +6,5% | +6,3% | 8 van 9 | |
| Simpelveld | Limburg | € 34 mln | € 36 mln | +6,4% | +14% | 9 van 9 | |
| Zoeterwoude | Zuid-Holland | € 31 mln | € 33 mln | +6,4% | +8,7% | 7 van 9 | |
| Barneveld | Gelderland | € 191 mln | € 203 mln | +6,3% | +12% | 9 van 9 | |
| Medemblik | Noord-Holland | € 159 mln | € 169 mln | +6,3% | +7,2% | 9 van 9 | |
| Amsterdam | Noord-Holland | € 6.419 mln | € 6.814 mln | +6,2% | +7,3% | 8 van 9 | |
| Arnhem | Gelderland | € 932 mln | € 990 mln | +6,2% | +12% | 9 van 9 | |
| Geertruidenberg | Noord-Brabant | € 76 mln | € 80 mln | +6,2% | +7,9% | 9 van 9 | |
| Nijkerk | Gelderland | € 145 mln | € 154 mln | +6,1% | +8,8% | 8 van 9 | |
| Breda | Noord-Brabant | € 876 mln | € 929 mln | +6,0% | +10% | 9 van 9 | |
| Enschede | Overijssel | € 890 mln | € 944 mln | +6,0% | +11% | 7 van 9 | |
| Gennep | Limburg | € 69 mln | € 73 mln | +6,0% | +5,6% | 9 van 9 | |
| Noord-Beveland | Zeeland | € 36 mln | € 38 mln | +6,0% | +20% | 9 van 9 | |
| Sittard-Geleen | Limburg | € 454 mln | € 481 mln | +6,0% | +12% | 9 van 9 | |
| Bergen (L.) | Limburg | € 43 mln | € 46 mln | +5,9% | +12% | 7 van 9 | |
| Bloemendaal | Noord-Holland | € 79 mln | € 84 mln | +5,9% | +8,4% | 9 van 9 | |
| Valkenburg aan de Geul | Limburg | € 69 mln | € 73 mln | +5,9% | +12% | 9 van 9 | |
| Kaag en Braassem | Zuid-Holland | € 88 mln | € 93 mln | +5,8% | +16% | 9 van 9 | |
| Epe | Gelderland | € 111 mln | € 117 mln | +5,7% | +13% | 7 van 9 | |
| Maashorst | Noord-Brabant | € 207 mln | € 219 mln | +5,7% | +15% | 3 van 9 | |
| Oudewater | Utrecht | € 32 mln | € 34 mln | +5,7% | +13% | 8 van 9 | |
| Roerdalen | Limburg | € 72 mln | € 76 mln | +5,7% | +15% | 8 van 9 | |
| Utrecht | Utrecht | € 1.922 mln | € 2.032 mln | +5,7% | +9,5% | 9 van 9 | |
| Raalte | Overijssel | € 127 mln | € 134 mln | +5,6% | +15% | 9 van 9 | |
| Smallingerland | Fryslân | € 257 mln | € 271 mln | +5,6% | +9,9% | 6 van 9 | |
| Heemskerk | Noord-Holland | € 133 mln | € 140 mln | +5,5% | +10% | 9 van 9 | |
| Rucphen | Noord-Brabant | € 78 mln | € 82 mln | +5,5% | +7,9% | 7 van 9 | |
| Doetinchem | Gelderland | € 300 mln | € 316 mln | +5,2% | +9,8% | 9 van 9 | |
| Ermelo | Gelderland | € 102 mln | € 107 mln | +5,2% | +15% | 9 van 9 | |
| Maassluis | Zuid-Holland | € 126 mln | € 133 mln | +5,2% | +15% | 8 van 9 | |
| Culemborg | Gelderland | € 101 mln | € 106 mln | +5,1% | +11% | 8 van 9 | |
| Etten-Leur | Noord-Brabant | € 156 mln | € 164 mln | +5,1% | +10% | 8 van 9 | |
| Heeze-Leende | Noord-Brabant | € 52 mln | € 54 mln | +5,1% | +8,9% | 8 van 9 | |
| Uithoorn | Noord-Holland | € 99 mln | € 104 mln | +5,1% | +8,6% | 7 van 9 | |
| Kapelle | Zeeland | € 44 mln | € 46 mln | +5,0% | +16% | 9 van 9 | |
| Maastricht | Limburg | € 622 mln | € 653 mln | +5,0% | +11% | 7 van 9 | |
| Harlingen | Fryslân | € 81 mln | € 85 mln | +4,8% | +15% | 9 van 9 | |
| Schiedam | Zuid-Holland | € 371 mln | € 389 mln | +4,8% | +19% | 8 van 9 | |
| Vaals | Limburg | € 44 mln | € 46 mln | +4,7% | +10% | 9 van 9 | |
| Hillegom | Zuid-Holland | € 68 mln | € 71 mln | +4,6% | +14% | 8 van 9 | |
| Hilversum | Noord-Holland | € 380 mln | € 397 mln | +4,6% | +7,5% | 9 van 9 | |
| Leiderdorp | Zuid-Holland | € 87 mln | € 91 mln | +4,6% | +11% | 6 van 9 | |
| Beesel | Limburg | € 48 mln | € 50 mln | +4,5% | +11% | 9 van 9 | |
| Hoeksche Waard | Zuid-Holland | € 263 mln | € 274 mln | +4,5% | +12% | 6 van 9 | |
| Waddinxveen | Zuid-Holland | € 111 mln | € 116 mln | +4,4% | +3,1% | 9 van 9 | |
| Wassenaar | Zuid-Holland | € 93 mln | € 97 mln | +4,4% | +8,1% | 9 van 9 | |
| Bergen (NH.) | Noord-Holland | € 100 mln | € 104 mln | +4,3% | +12% | 9 van 9 | |
| Boekel | Noord-Brabant | € 34 mln | € 35 mln | +4,3% | +20% | 8 van 9 | |
| Heiloo | Noord-Holland | € 66 mln | € 69 mln | +4,3% | +14% | 8 van 9 | |
| Moerdijk | Noord-Brabant | € 147 mln | € 153 mln | +4,3% | +6,3% | 9 van 9 | |
| Molenlanden | Zuid-Holland | € 131 mln | € 136 mln | +4,3% | +14% | 7 van 9 | |
| Velsen | Noord-Holland | € 252 mln | € 263 mln | +4,3% | +13% | 8 van 9 | |
| Almere | Flevoland | € 1.070 mln | € 1.115 mln | +4,2% | +11% | 7 van 9 | |
| Krimpen aan den IJssel | Zuid-Holland | € 101 mln | € 105 mln | +4,2% | +8,2% | 9 van 9 | |
| Sliedrecht | Zuid-Holland | € 98 mln | € 102 mln | +4,2% | +8,7% | 9 van 9 | |
| Waalwijk | Noord-Brabant | € 209 mln | € 217 mln | +4,1% | +4,9% | 8 van 9 | |
| Amstelveen | Noord-Holland | € 352 mln | € 366 mln | +4,0% | +9,3% | 9 van 9 | |
| Den Helder | Noord-Holland | € 264 mln | € 275 mln | +3,9% | +5,7% | 9 van 9 | |
| Heumen | Gelderland | € 56 mln | € 58 mln | +3,9% | +2,0% | 9 van 9 | |
| Zundert | Noord-Brabant | € 69 mln | € 72 mln | +3,8% | +7,6% | 8 van 9 | |
| Stein (L.) | Limburg | € 84 mln | € 87 mln | +3,7% | +9,9% | 8 van 9 | |
| 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | € 833 mln | € 863 mln | +3,6% | +8,3% | 9 van 9 | |
| Hellendoorn | Overijssel | € 123 mln | € 127 mln | +3,6% | +7,8% | 7 van 9 | |
| Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | € 243 mln | € 252 mln | +3,6% | +10% | 9 van 9 | |
| Blaricum | Noord-Holland | € 41 mln | € 43 mln | +3,5% | +0,2% | 8 van 9 | |
| Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | € 161 mln | € 167 mln | +3,5% | +5,3% | 7 van 9 | |
| Oss | Noord-Brabant | € 410 mln | € 424 mln | +3,4% | +9,2% | 8 van 9 | |
| Zutphen | Gelderland | € 218 mln | € 226 mln | +3,3% | +9,2% | 9 van 9 | |
| Lochem | Gelderland | € 112 mln | € 116 mln | +3,2% | +13% | 9 van 9 | |
| Utrechtse Heuvelrug | Utrecht | € 154 mln | € 159 mln | +3,1% | +5,4% | 9 van 9 | |
| Bunnik | Utrecht | € 47 mln | € 48 mln | +3,0% | +5,1% | 8 van 9 | |
| Nieuwegein | Utrecht | € 248 mln | € 256 mln | +3,0% | +11% | 7 van 9 | |
| Tynaarlo | Drenthe | € 105 mln | € 108 mln | +3,0% | +10% | 9 van 9 | |
| Druten | Gelderland | € 68 mln | € 70 mln | +2,8% | +9,2% | 9 van 9 | |
| Lansingerland | Zuid-Holland | € 190 mln | € 195 mln | +2,7% | +12% | 9 van 9 | |
| Renkum | Gelderland | € 113 mln | € 116 mln | +2,6% | +5,1% | 8 van 9 | |
| Oosterhout | Noord-Brabant | € 236 mln | € 242 mln | +2,4% | +8,8% | 7 van 9 | |
| Hengelo (O.) | Overijssel | € 396 mln | € 405 mln | +2,3% | +8,7% | 9 van 9 | |
| Krimpenerwaard | Zuid-Holland | € 188 mln | € 192 mln | +2,3% | +6,4% | 9 van 9 | |
| Schagen | Noord-Holland | € 152 mln | € 156 mln | +2,2% | +14% | 7 van 9 | |
| Waalre | Noord-Brabant | € 48 mln | € 49 mln | +2,2% | +10% | 9 van 9 | |
| Harderwijk | Gelderland | € 207 mln | € 211 mln | +2,1% | +9,3% | 8 van 9 | |
| Heemstede | Noord-Holland | € 90 mln | € 92 mln | +2,0% | +6,7% | 9 van 9 | |
| Tilburg | Noord-Brabant | € 1.161 mln | € 1.184 mln | +2,0% | +8,1% | 7 van 9 | |
| Leiden | Zuid-Holland | € 675 mln | € 688 mln | +1,9% | +8,2% | 9 van 9 | |
| Rotterdam | Zuid-Holland | € 4.703 mln | € 4.787 mln | +1,8% | +5,4% | 8 van 9 | |
| Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | € 280 mln | € 285 mln | +1,7% | +7,6% | 7 van 9 | |
| Oost Gelre | Gelderland | € 99 mln | € 101 mln | +1,7% | +11% | 9 van 9 | |
| Rhenen | Utrecht | € 66 mln | € 67 mln | +1,7% | +8,1% | 9 van 9 | |
| Beuningen | Gelderland | € 85 mln | € 87 mln | +1,6% | +11% | 6 van 9 | |
| Midden-Groningen | Groningen | € 305 mln | € 310 mln | +1,6% | +6,1% | 7 van 9 | |
| Houten | Utrecht | € 144 mln | € 146 mln | +1,5% | +9,3% | 8 van 9 | |
| Oldebroek | Gelderland | € 91 mln | € 93 mln | +1,5% | +5,0% | 9 van 9 | |
| Haaksbergen | Overijssel | € 84 mln | € 85 mln | +1,2% | +6,7% | 9 van 9 | |
| Westerwolde | Groningen | € 137 mln | € 138 mln | +1,2% | +15% | 7 van 9 | |
| Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | € 288 mln | € 291 mln | +1,1% | +6,2% | 9 van 9 | |
| Laren (NH.) | Noord-Holland | € 36 mln | € 36 mln | +1,0% | +2,6% | 9 van 9 | |
| Venlo | Limburg | € 553 mln | € 557 mln | +0,7% | +8,7% | 9 van 9 | |
| Beekdaelen | Limburg | € 112 mln | € 113 mln | +0,5% | +13% | 5 van 9 | |
| Schouwen-Duiveland | Zeeland | € 155 mln | € 156 mln | +0,5% | +4,8% | 9 van 9 | |
| Opsterland | Fryslân | € 101 mln | € 101 mln | +0,4% | +4,4% | 8 van 9 | |
| Dalfsen | Overijssel | € 100 mln | € 100 mln | +0,3% | +9,7% | 9 van 9 | |
| Zeewolde | Flevoland | € 86 mln | € 86 mln | 0% | +12% | 6 van 9 | |
| Edam-Volendam | Noord-Holland | € 115 mln | € 115 mln | −0,1% | +9,7% | 5 van 9 | |
| Staphorst | Overijssel | € 60 mln | € 60 mln | −0,1% | +8,0% | 6 van 9 | |
| Veldhoven | Noord-Brabant | € 158 mln | € 158 mln | −0,1% | +5,6% | 6 van 9 | |
| Wijchen | Gelderland | € 141 mln | € 141 mln | −0,1% | +7,8% | 8 van 9 | |
| Sluis | Zeeland | € 105 mln | € 105 mln | −0,4% | +17% | 7 van 9 | |
| Lingewaard | Gelderland | € 149 mln | € 148 mln | −0,6% | +7,8% | 8 van 9 | |
| Gorinchem | Zuid-Holland | € 177 mln | € 175 mln | −0,8% | +7,3% | 8 van 9 | |
| Lelystad | Flevoland | € 404 mln | € 401 mln | −1,0% | +7,1% | 7 van 9 | |
| Rijssen-Holten | Overijssel | € 124 mln | € 123 mln | −1,0% | +13% | 8 van 9 | |
| Vlieland | Fryslân | € 11 mln | € 11 mln | −1,1% | +21% | 5 van 9 | |
| Zevenaar | Gelderland | € 183 mln | € 180 mln | −1,3% | +1,3% | 4 van 9 | |
| Amersfoort | Utrecht | € 710 mln | € 700 mln | −1,4% | +4,3% | 6 van 9 | |
| Goes | Zeeland | € 195 mln | € 191 mln | −1,7% | +5,7% | 8 van 9 | |
| Nieuwkoop | Zuid-Holland | € 87 mln | € 85 mln | −2,0% | +3,0% | 7 van 9 | |
| Zoetermeer | Zuid-Holland | € 539 mln | € 528 mln | −2,0% | +8,7% | 6 van 9 | |
| Schiermonnikoog | Fryslân | € 13 mln | € 13 mln | −2,1% | −5,5% | 8 van 9 | |
| Koggenland | Noord-Holland | € 79 mln | € 75 mln | −4,2% | +7,8% | 5 van 9 | |
| Leudal | Limburg | € 113 mln | € 106 mln | −5,8% | +7,4% | 8 van 9 | |
| Bergen op Zoom | Noord-Brabant | € 368 mln | € 335 mln | −9,0% | −6,4% | 7 van 9 |
Methode
Hoe dit is gemeten
Elk getal op deze site komt uit wat gemeenten zelf rapporteren. Niets is geschat of bijgeschat; waar gegevens ontbreken of fouten bevatten, staat dat erbij.
De stukken
Elke gemeente levert haar begroting en jaarrekening aan in één standaardindeling: elk taakveld tegenover elke soort lasten en baten, onbewerkt, als openbare gegevens. Wij lezen elke aanlevering sinds 2017: 6.713 rapportages, 2.495.775 gevulde regels.
Begroting en realisatie
De begroting is de primitieve begroting die de gemeenteraad in november voor het komende jaar vaststelt – het plan voordat het jaar begint. De realisatie is de jaarrekening, die de zomer daarna wordt aangeleverd. Begrotingswijzigingen in de loop van het jaar zitten niet in wat gemeenten aanleveren en maken dus deel uit van de afwijking: een raad die halverwege het jaar extra uitgaven toestond, staat nog steeds boven het oorspronkelijke plan. Dat is de vraag die deze site stelt – hoe ver het jaar van het plan afweek.
Wat als uitgaven telt
Alle lasten en baten op de taakvelden, zoals het BBV ze optelt vóór reserves. Buiten beschouwing blijven de twee posten die geld verschuiven in plaats van besteden – mutaties reserves (0.10) en het resultaat van de rekening (0.11) – en grondexploitatie (8.2): daar wordt grond gekocht, bouwrijp gemaakt en verkocht en worden de kosten als voorraad geactiveerd, zodat beide kanten meebewegen met transacties in plaats van met dienstverlening. De bedragen zijn die uit de meest recente publicatie.
De regels
Elke gemeente is verplicht haar begroting en jaarrekening aan te leveren, en dat correct te doen. Een jaar zonder beide stukken laat niets over om het plan tegen af te zetten. Een rapportage waarvan de negatieve lastenregels samen meer dan 5% van het totaal bedragen, geldt als aanleverfout – een begroting raamt geen negatieve jeugdhulp. Beide tellen als niet binnen de begroting en staan bovenaan de ranglijst; een gemeente die de regels herhaaldelijk overtreedt, wordt als zodanig getoond. Over 2017–2025 ontbrak 31 keer ten minste één van beide stukken, en was er 11 keer sprake van een aanleverfout.
Vergelijkbare jaren
De vergelijking begint in 2017: in dat jaar verving de vernieuwing van het BBV de oude functiecodes door de huidige taakvelden. De taakvelden van het sociaal domein zijn in 2023 en opnieuw in 2025 gewijzigd; jeugdhulp en Wmo zijn over beide wijzigingen heen vergelijkbaar gehouden. Elke gemeente die voor een jaar is vermeld, telt mee; de bedragen zijn opgeteld over de gemeenten die beide stukken aanleverden. Gemeentelijke herindelingen (388 gemeenten in 2017, nu 342) veranderen wie meetelt, nooit de totalen van de gemeenten die aanleverden. Een provincie is opgeteld over de gemeenten die zij in elk jaar telde, volgens de gebiedsindeling van dat jaar.
Openbare gegevens
Begrotingen en jaarrekeningen, inwoners en gemeentegrenzen: CBS, CC BY 4.0. Samengesteld, gecontroleerd en gepubliceerd door DopeCode. Bijgewerkt op 3 november 2026; de cijfers worden opnieuw opgehaald zodra er nieuwe stukken zijn.