Fryslân · 51.955 inwoners
Binnen BUDGET?
+8,0%Heerenveen gaf in 2025 € 229 mln uit, tegenover € 212 mln begroot.
In 8 van de 9 jaren sinds 2017 gaf Heerenveen meer uit dan begroot.
Begroot 2025€ 212 mln
uitgegeven € 229 mln
Afwijking inkomsten+14%
€ 236 mln ontvangen tegenover € 207 mln begroot
Plaats183
van 342, hoogste afwijking eerst, 2025
2017–20258 van 9
jaren erboven
Per jaar
Heerenveen, jaar na jaar
Wat Heerenveen begrootte voor elk jaar, en wat de jaarrekening erna liet zien; de inkomsten ernaast.
Uitgaven tegenover de begroting
| Jaar | Begroot | Uitgegeven | Afwijking | Inkomsten begroot | Inkomsten | Afwijking inkomsten |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | € 227 mln | de begroting voor het komende jaar; de jaarrekening volgt | ||||
| 2025 | € 212 mln | € 229 mln | +8,0% | € 207 mln | € 236 mln | +14% |
| 2024 | € 207 mln | € 225 mln | +8,7% | € 203 mln | € 230 mln | +13% |
| 2023 | € 191 mln | € 202 mln | +5,6% | € 182 mln | € 201 mln | +11% |
| 2022 | € 173 mln | € 195 mln | +13% | € 172 mln | € 203 mln | +18% |
| 2021 | € 154 mln | € 170 mln | +10% | € 156 mln | € 182 mln | +17% |
| 2020 | € 151 mln | € 170 mln | +12% | € 151 mln | € 169 mln | +11% |
| 2019 | € 145 mln | € 154 mln | +6,3% | € 146 mln | € 155 mln | +6,4% |
| 2018 | € 148 mln | € 151 mln | +1,9% | € 149 mln | € 152 mln | +1,9% |
| 2017 | € 194 mln | € 146 mln | −25% | € 196 mln | € 151 mln | −23% |
Taakvelden
Per taakveld, 2025
Waar Heerenveen in 2025 van de begroting afweek: elk hoofdtaakveld, en jeugdhulp en Wmo binnen het sociaal domein.
| Taakveld | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking |
|---|---|---|---|
| Bestuur en ondersteuning | € 37 mln | € 39 mln | +3,5% |
| Veiligheid | € 5,7 mln | € 5,7 mln | +0,3% |
| Verkeer, vervoer en waterstaat | € 14 mln | € 13 mln | −7,6% |
| Economie | € 11 mln | € 8,0 mln | −24% |
| Onderwijs | € 10 mln | € 8,6 mln | −15% |
| Sport, cultuur en recreatie | € 17 mln | € 18 mln | +5,2% |
| Sociaal domein | € 91 mln | € 109 mln | +19% |
| Volksgezondheid en milieu | € 18 mln | € 19 mln | +5,6% |
| Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing | € 7,3 mln | € 8,7 mln | +19% |
| Jeugdhulp | € 21 mln | € 26 mln | +25% |
| Zorg en ondersteuning (Wmo) | € 21 mln | € 17 mln | −19% |
Fryslân
In Fryslân, 2025
Van de 18 gemeenten in Fryslân bleven er 2 in 2025 binnen de begroting. Alle gemeenten in Fryslân →