BudgetStateGemeentenEN

Utrecht · 70.779 inwoners

Binnen BUDGET?

+12%Veenendaal gaf in 2025 € 277 mln uit, tegenover € 247 mln begroot.

In 9 van de 9 jaren sinds 2017 gaf Veenendaal meer uit dan begroot.

Begroot 2025€ 247 mln

uitgegeven € 277 mln

Afwijking inkomsten+21%

€ 294 mln ontvangen tegenover € 243 mln begroot

Plaats94

van 342, hoogste afwijking eerst, 2025

2017–20259 van 9
jaren erboven

Per jaar

Veenendaal, jaar na jaar

Wat Veenendaal begrootte voor elk jaar, en wat de jaarrekening erna liet zien; de inkomsten ernaast.

Uitgaven tegenover de begroting

0%+5%+10%+15%+20%2017201820192020202120222023202420252017afwijking +6,6%begroot € 166 mlnuitgegeven € 177 mln2018afwijking +5,1%begroot € 174 mlnuitgegeven € 183 mln2019afwijking +4,7%begroot € 182 mlnuitgegeven € 191 mln2020afwijking +3,4%begroot € 186 mlnuitgegeven € 193 mln2021afwijking +0,3%begroot € 192 mlnuitgegeven € 193 mln2022afwijking +18%begroot € 192 mlnuitgegeven € 226 mln2023afwijking +13%begroot € 216 mlnuitgegeven € 243 mln2024afwijking +15%begroot € 229 mlnuitgegeven € 264 mln2025afwijking +12%begroot € 247 mlnuitgegeven € 277 mln0%+5%+10%+15%+20%201720192021202320252017afwijking +6,6%begroot € 166 mlnuitgegeven € 177 mln2018afwijking +5,1%begroot € 174 mlnuitgegeven € 183 mln2019afwijking +4,7%begroot € 182 mlnuitgegeven € 191 mln2020afwijking +3,4%begroot € 186 mlnuitgegeven € 193 mln2021afwijking +0,3%begroot € 192 mlnuitgegeven € 193 mln2022afwijking +18%begroot € 192 mlnuitgegeven € 226 mln2023afwijking +13%begroot € 216 mlnuitgegeven € 243 mln2024afwijking +15%begroot € 229 mlnuitgegeven € 264 mln2025afwijking +12%begroot € 247 mlnuitgegeven € 277 mln
JaarBegrootUitgegevenAfwijkingInkomsten begrootInkomstenAfwijking inkomsten
2026€ 269 mlnde begroting voor het komende jaar; de jaarrekening volgt
2025€ 247 mln€ 277 mln+12%€ 243 mln€ 294 mln+21%
2024€ 229 mln€ 264 mln+15%€ 226 mln€ 268 mln+18%
2023€ 216 mln€ 243 mln+13%€ 214 mln€ 244 mln+14%
2022€ 192 mln€ 226 mln+18%€ 193 mln€ 244 mln+27%
2021€ 192 mln€ 193 mln+0,3%€ 189 mln€ 199 mln+5,3%
2020€ 186 mln€ 193 mln+3,4%€ 182 mln€ 195 mln+7,3%
2019€ 182 mln€ 191 mln+4,7%€ 177 mln€ 180 mln+1,6%
2018€ 174 mln€ 183 mln+5,1%€ 170 mln€ 177 mln+4,2%
2017€ 166 mln€ 177 mln+6,6%€ 162 mln€ 177 mln+9,0%

Taakvelden

Per taakveld, 2025

Waar Veenendaal in 2025 van de begroting afweek: elk hoofdtaakveld, en jeugdhulp en Wmo binnen het sociaal domein.

Bestuur en ondersteuning+6,8%€ 44 mln
Veiligheid−3,6%€ 7,8 mln
Verkeer, vervoer en waterstaat+0,7%€ 15 mln
Economie+33%€ 4,6 mln
Onderwijs+3,0%€ 11 mln
Sport, cultuur en recreatie+5,3%€ 27 mln
Sociaal domein+19%€ 137 mln
Volksgezondheid en milieu+2,2%€ 22 mln
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing+44%€ 8,7 mln
Jeugdhulp+23%€ 36 mln
Zorg en ondersteuning (Wmo)+29%€ 26 mln
TaakveldBegroot 2025UitgegevenAfwijking
Bestuur en ondersteuning€ 41 mln€ 44 mln+6,8%
Veiligheid€ 8,1 mln€ 7,8 mln−3,6%
Verkeer, vervoer en waterstaat€ 15 mln€ 15 mln+0,7%
Economie€ 3,4 mln€ 4,6 mln+33%
Onderwijs€ 11 mln€ 11 mln+3,0%
Sport, cultuur en recreatie€ 26 mln€ 27 mln+5,3%
Sociaal domein€ 115 mln€ 137 mln+19%
Volksgezondheid en milieu€ 22 mln€ 22 mln+2,2%
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing€ 6,1 mln€ 8,7 mln+44%
Jeugdhulp€ 29 mln€ 36 mln+23%
Zorg en ondersteuning (Wmo)€ 20 mln€ 26 mln+29%

Utrecht

In Utrecht, 2025

Van de 26 gemeenten in Utrecht bleven er 1 in 2025 binnen de begroting. Alle gemeenten in Utrecht →