26 gemeenten · 1.415.104 inwoners
Binnen BUDGET?
4%van de 26 gemeenten in Utrecht gaf in 2025 niet meer uit dan de begroting die de gemeenteraad had vastgesteld.
Samen begrootten de gemeenten in Utrecht voor 2025 € 5.013 mln en gaven zij € 5.320 mln uit: +6,1%.
Utrecht
De gemeenten in Utrecht, 2025
Klik op een kolomkop om te sorteren.
| Gemeente | Provincie | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten | Jaren erboven | 2017–2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vijfheerenlanden | Utrecht | — | € 215 mln | begroting niet aangeleverd | — | 4 van 9 | |
| De Bilt | Utrecht | — | € 146 mln | begroting niet aangeleverd | — | 7 van 9 | |
| Montfoort | Utrecht | € 36 mln | € 43 mln | +19% | +17% | 9 van 9 | |
| Baarn | Utrecht | € 78 mln | € 93 mln | +18% | +20% | 9 van 9 | |
| Lopik | Utrecht | € 44 mln | € 50 mln | +14% | +14% | 9 van 9 | |
| Bunschoten | Utrecht | € 60 mln | € 68 mln | +13% | +10% | 8 van 9 | |
| Wijk bij Duurstede | Utrecht | € 66 mln | € 75 mln | +13% | +20% | 9 van 9 | |
| Eemnes | Utrecht | € 31 mln | € 35 mln | +13% | +11% | 9 van 9 | |
| Stichtse Vecht | Utrecht | € 184 mln | € 208 mln | +13% | +13% | 9 van 9 | |
| Zeist | Utrecht | € 223 mln | € 251 mln | +13% | +13% | 9 van 9 | |
| Veenendaal | Utrecht | € 247 mln | € 277 mln | +12% | +21% | 9 van 9 | |
| Woudenberg | Utrecht | € 39 mln | € 43 mln | +11% | +13% | 7 van 9 | |
| IJsselstein | Utrecht | € 99 mln | € 109 mln | +11% | +19% | 9 van 9 | |
| Renswoude | Utrecht | € 19 mln | € 21 mln | +9,8% | +22% | 8 van 9 | |
| Leusden | Utrecht | € 90 mln | € 98 mln | +9,5% | +19% | 9 van 9 | |
| Soest | Utrecht | € 149 mln | € 160 mln | +7,4% | +13% | 6 van 9 | |
| Woerden | Utrecht | € 185 mln | € 198 mln | +7,1% | +11% | 8 van 9 | |
| De Ronde Venen | Utrecht | € 139 mln | € 149 mln | +7,0% | +18% | 9 van 9 | |
| Oudewater | Utrecht | € 32 mln | € 34 mln | +5,7% | +13% | 8 van 9 | |
| Utrecht | Utrecht | € 1.922 mln | € 2.032 mln | +5,7% | +9,5% | 9 van 9 | |
| Utrechtse Heuvelrug | Utrecht | € 154 mln | € 159 mln | +3,1% | +5,4% | 9 van 9 | |
| Bunnik | Utrecht | € 47 mln | € 48 mln | +3,0% | +5,1% | 8 van 9 | |
| Nieuwegein | Utrecht | € 248 mln | € 256 mln | +3,0% | +11% | 7 van 9 | |
| Rhenen | Utrecht | € 66 mln | € 67 mln | +1,7% | +8,1% | 9 van 9 | |
| Houten | Utrecht | € 144 mln | € 146 mln | +1,5% | +9,3% | 8 van 9 | |
| Amersfoort | Utrecht | € 710 mln | € 700 mln | −1,4% | +4,3% | 6 van 9 |
Per jaar
Utrecht, jaar na jaar
Opgeteld over de gemeenten die Utrecht in elk jaar telde.
Uitgaven tegenover de begroting
Wie binnen de begroting bleef
binnenerbovenaanleverfoutniet aangeleverd
| Jaar | Op de lijst | Binnen de begroting | Regels gebroken | Begroot | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 26 | 14% | 2 | € 5.013 mln | € 5.320 mln | +6,1% | +11% |
| 2024 | 26 | 14% | 1 | € 4.847 mln | € 5.249 mln | +8,3% | +9,5% |
| 2023 | 26 | 00% | 1 | € 4.349 mln | € 4.840 mln | +11% | +12% |
| 2022 | 26 | 14% | 0 | € 4.114 mln | € 4.568 mln | +11% | +15% |
| 2021 | 26 | 14% | 1 | € 4.019 mln | € 4.228 mln | +5,2% | +9,6% |
| 2020 | 26 | 14% | 1 | € 3.821 mln | € 4.215 mln | +10% | +13% |
| 2019 | 26 | 14% | 0 | € 3.708 mln | € 3.923 mln | +5,8% | +7,0% |
| 2018 | 26 | 415% | 1 | € 3.437 mln | € 3.499 mln | +1,8% | +2,7% |
| 2017 | 26 | 623% | 0 | € 3.352 mln | € 3.417 mln | +1,9% | +3,8% |
Taakvelden
Per taakveld, 2025
| Taakveld | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking |
|---|---|---|---|
| Bestuur en ondersteuning | € 855 mln | € 928 mln | +8,5% |
| Veiligheid | € 192 mln | € 191 mln | −0,2% |
| Verkeer, vervoer en waterstaat | € 347 mln | € 327 mln | −5,8% |
| Economie | € 86 mln | € 68 mln | −21% |
| Onderwijs | € 262 mln | € 268 mln | +2,4% |
| Sport, cultuur en recreatie | € 491 mln | € 499 mln | +1,6% |
| Sociaal domein | € 2.055 mln | € 2.277 mln | +11% |
| Volksgezondheid en milieu | € 504 mln | € 529 mln | +5,1% |
| Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing | € 222 mln | € 233 mln | +4,8% |
| Jeugdhulp | € 452 mln | € 477 mln | +5,5% |
| Zorg en ondersteuning (Wmo) | € 381 mln | € 465 mln | +22% |