BudgetStateGemeentenEN

Utrecht · 16.402 inwoners

Binnen BUDGET?

+3,0%Bunnik gaf in 2025 € 48 mln uit, tegenover € 47 mln begroot.

In 8 van de 9 jaren sinds 2017 gaf Bunnik meer uit dan begroot.

Begroot 2025€ 47 mln

uitgegeven € 48 mln

Afwijking inkomsten+5,1%

€ 48 mln ontvangen tegenover € 45 mln begroot

Plaats291

van 342, hoogste afwijking eerst, 2025

2017–20258 van 9
jaren erboven

Per jaar

Bunnik, jaar na jaar

Wat Bunnik begrootte voor elk jaar, en wat de jaarrekening erna liet zien; de inkomsten ernaast.

Uitgaven tegenover de begroting

−10%−5%0%+5%+10%+15%2017201820192020202120222023202420252017afwijking −8,3%begroot € 30 mlnuitgegeven € 28 mln2018afwijking +2,7%begroot € 28 mlnuitgegeven € 29 mln2019afwijking +14%begroot € 30 mlnuitgegeven € 34 mln2020afwijking +12%begroot € 31 mlnuitgegeven € 35 mln2021afwijking +6,6%begroot € 33 mlnuitgegeven € 35 mln2022afwijking +7,7%begroot € 33 mlnuitgegeven € 35 mln2023afwijking +9,5%begroot € 37 mlnuitgegeven € 40 mln2024afwijking +7,6%begroot € 42 mlnuitgegeven € 45 mln2025afwijking +3,0%begroot € 47 mlnuitgegeven € 48 mln−10%−5%0%+5%+10%+15%201720192021202320252017afwijking −8,3%begroot € 30 mlnuitgegeven € 28 mln2018afwijking +2,7%begroot € 28 mlnuitgegeven € 29 mln2019afwijking +14%begroot € 30 mlnuitgegeven € 34 mln2020afwijking +12%begroot € 31 mlnuitgegeven € 35 mln2021afwijking +6,6%begroot € 33 mlnuitgegeven € 35 mln2022afwijking +7,7%begroot € 33 mlnuitgegeven € 35 mln2023afwijking +9,5%begroot € 37 mlnuitgegeven € 40 mln2024afwijking +7,6%begroot € 42 mlnuitgegeven € 45 mln2025afwijking +3,0%begroot € 47 mlnuitgegeven € 48 mln
JaarBegrootUitgegevenAfwijkingInkomsten begrootInkomstenAfwijking inkomsten
2026€ 50 mlnde begroting voor het komende jaar; de jaarrekening volgt
2025€ 47 mln€ 48 mln+3,0%€ 45 mln€ 48 mln+5,1%
2024€ 42 mln€ 45 mln+7,6%€ 40 mln€ 45 mln+11%
2023€ 37 mln€ 40 mln+9,5%€ 36 mln€ 41 mln+16%
2022€ 33 mln€ 35 mln+7,7%€ 33 mln€ 37 mln+12%
2021€ 33 mln€ 35 mln+6,6%€ 31 mln€ 35 mln+10%
2020€ 31 mln€ 35 mln+12%€ 30 mln€ 33 mln+12%
2019€ 30 mln€ 34 mln+14%€ 29 mln€ 34 mln+18%
2018€ 28 mln€ 29 mln+2,7%€ 27 mln€ 28 mln+1,5%
2017€ 30 mln€ 28 mln−8,3%€ 29 mln€ 27 mln−7,6%

Taakvelden

Per taakveld, 2025

Waar Bunnik in 2025 van de begroting afweek: elk hoofdtaakveld, en jeugdhulp en Wmo binnen het sociaal domein.

Bestuur en ondersteuning+7,8%€ 12 mln
Veiligheid−16%€ 1,7 mln
Verkeer, vervoer en waterstaat−10%€ 3,0 mln
Economie−7,5%€ 222.000
Onderwijs−4,3%€ 1,5 mln
Sport, cultuur en recreatie−8,6%€ 3,6 mln
Sociaal domein+16%€ 17 mln
Volksgezondheid en milieu−4,2%€ 6,0 mln
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing−16%€ 2,8 mln
Jeugdhulp+37%€ 4,9 mln
Zorg en ondersteuning (Wmo)+13%€ 3,4 mln
TaakveldBegroot 2025UitgegevenAfwijking
Bestuur en ondersteuning€ 11 mln€ 12 mln+7,8%
Veiligheid€ 2,0 mln€ 1,7 mln−16%
Verkeer, vervoer en waterstaat€ 3,3 mln€ 3,0 mln−10%
Economie€ 240.000€ 222.000−7,5%
Onderwijs€ 1,5 mln€ 1,5 mln−4,3%
Sport, cultuur en recreatie€ 3,9 mln€ 3,6 mln−8,6%
Sociaal domein€ 15 mln€ 17 mln+16%
Volksgezondheid en milieu€ 6,2 mln€ 6,0 mln−4,2%
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing€ 3,4 mln€ 2,8 mln−16%
Jeugdhulp€ 3,6 mln€ 4,9 mln+37%
Zorg en ondersteuning (Wmo)€ 3,0 mln€ 3,4 mln+13%

Utrecht

In Utrecht, 2025

Van de 26 gemeenten in Utrecht bleven er 1 in 2025 binnen de begroting. Alle gemeenten in Utrecht →