BudgetStateGemeentenEN

Utrecht · 13.795 inwoners

Binnen BUDGET?

+19%Montfoort gaf in 2025 € 43 mln uit, tegenover € 36 mln begroot.

In 9 van de 9 jaren sinds 2017 gaf Montfoort meer uit dan begroot.

Begroot 2025€ 36 mln

uitgegeven € 43 mln

Afwijking inkomsten+17%

€ 43 mln ontvangen tegenover € 37 mln begroot

Plaats28

van 342, hoogste afwijking eerst, 2025

2017–20259 van 9
jaren erboven

Per jaar

Montfoort, jaar na jaar

Wat Montfoort begrootte voor elk jaar, en wat de jaarrekening erna liet zien; de inkomsten ernaast.

Uitgaven tegenover de begroting

0%+5%+10%+15%+20%2017201820192020202120222023202420252017afwijking +2,8%begroot € 24 mlnuitgegeven € 24 mln2018afwijking +0,1%begroot € 25 mlnuitgegeven € 25 mln2019afwijking +13%begroot € 25 mlnuitgegeven € 28 mln2020afwijking +14%begroot € 26 mlnuitgegeven € 30 mln2021afwijking +6,6%begroot € 28 mlnuitgegeven € 30 mln2022afwijking +5,6%begroot € 29 mlnuitgegeven € 31 mln2023afwijking +9,2%begroot € 31 mlnuitgegeven € 34 mln2024afwijking +11%begroot € 35 mlnuitgegeven € 39 mln2025afwijking +19%begroot € 36 mlnuitgegeven € 43 mln0%+5%+10%+15%+20%201720192021202320252017afwijking +2,8%begroot € 24 mlnuitgegeven € 24 mln2018afwijking +0,1%begroot € 25 mlnuitgegeven € 25 mln2019afwijking +13%begroot € 25 mlnuitgegeven € 28 mln2020afwijking +14%begroot € 26 mlnuitgegeven € 30 mln2021afwijking +6,6%begroot € 28 mlnuitgegeven € 30 mln2022afwijking +5,6%begroot € 29 mlnuitgegeven € 31 mln2023afwijking +9,2%begroot € 31 mlnuitgegeven € 34 mln2024afwijking +11%begroot € 35 mlnuitgegeven € 39 mln2025afwijking +19%begroot € 36 mlnuitgegeven € 43 mln
JaarBegrootUitgegevenAfwijkingInkomsten begrootInkomstenAfwijking inkomsten
2026€ 39 mlnde begroting voor het komende jaar; de jaarrekening volgt
2025€ 36 mln€ 43 mln+19%€ 37 mln€ 43 mln+17%
2024€ 35 mln€ 39 mln+11%€ 36 mln€ 40 mln+8,8%
2023€ 31 mln€ 34 mln+9,2%€ 33 mln€ 37 mln+12%
2022€ 29 mln€ 31 mln+5,6%€ 30 mln€ 34 mln+13%
2021€ 28 mln€ 30 mln+6,6%€ 27 mln€ 30 mln+11%
2020€ 26 mln€ 30 mln+14%€ 26 mln€ 27 mln+5,4%
2019€ 25 mln€ 28 mln+13%€ 25 mln€ 26 mln+4,2%
2018€ 25 mln€ 25 mln+0,1%€ 25 mln€ 24 mln−2,1%
2017€ 24 mln€ 24 mln+2,8%€ 24 mln€ 24 mln−0,4%

Taakvelden

Per taakveld, 2025

Waar Montfoort in 2025 van de begroting afweek: elk hoofdtaakveld, en jeugdhulp en Wmo binnen het sociaal domein.

Bestuur en ondersteuning+31%€ 9,7 mln
Veiligheid+5,8%€ 1,7 mln
Verkeer, vervoer en waterstaat+16%€ 2,4 mln
Economie+25%€ 561.000
Onderwijs+21%€ 2,1 mln
Sport, cultuur en recreatie+16%€ 3,4 mln
Sociaal domein+12%€ 15 mln
Volksgezondheid en milieu−3,4%€ 3,9 mln
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing+55%€ 4,5 mln
Jeugdhulp+8,4%€ 3,6 mln
Zorg en ondersteuning (Wmo)+34%€ 3,0 mln
TaakveldBegroot 2025UitgegevenAfwijking
Bestuur en ondersteuning€ 7,4 mln€ 9,7 mln+31%
Veiligheid€ 1,6 mln€ 1,7 mln+5,8%
Verkeer, vervoer en waterstaat€ 2,1 mln€ 2,4 mln+16%
Economie€ 449.000€ 561.000+25%
Onderwijs€ 1,7 mln€ 2,1 mln+21%
Sport, cultuur en recreatie€ 2,9 mln€ 3,4 mln+16%
Sociaal domein€ 13 mln€ 15 mln+12%
Volksgezondheid en milieu€ 4,0 mln€ 3,9 mln−3,4%
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing€ 2,9 mln€ 4,5 mln+55%
Jeugdhulp€ 3,3 mln€ 3,6 mln+8,4%
Zorg en ondersteuning (Wmo)€ 2,2 mln€ 3,0 mln+34%

Utrecht

In Utrecht, 2025

Van de 26 gemeenten in Utrecht bleven er 1 in 2025 binnen de begroting. Alle gemeenten in Utrecht →