BudgetStateGemeentenEN

Utrecht · 5.908 inwoners

Binnen BUDGET?

+9,8%Renswoude gaf in 2025 € 21 mln uit, tegenover € 19 mln begroot.

In 8 van de 9 jaren sinds 2017 gaf Renswoude meer uit dan begroot. 1 jaar brak een regel van de 9.

Begroot 2025€ 19 mln

uitgegeven € 21 mln

Afwijking inkomsten+22%

€ 23 mln ontvangen tegenover € 19 mln begroot

Plaats146

van 342, hoogste afwijking eerst, 2025

2017–20258 van 9
jaren erboven

Per jaar

Renswoude, jaar na jaar

Wat Renswoude begrootte voor elk jaar, en wat de jaarrekening erna liet zien; de inkomsten ernaast.

Uitgaven tegenover de begroting

0%+10%+20%+30%2017201820192020202120222023202420252017afwijking +14%begroot € 12 mlnuitgegeven € 13 mln2018afwijking +16%begroot € 12 mlnuitgegeven € 13 mln2019afwijking +23%begroot € 12 mlnuitgegeven € 15 mln2020jaarrekening niet aangeleverd2021afwijking +0,5%begroot € 14 mlnuitgegeven € 14 mln2022afwijking +17%begroot € 15 mlnuitgegeven € 17 mln2023afwijking +26%begroot € 15 mlnuitgegeven € 19 mln2024afwijking +7,7%begroot € 19 mlnuitgegeven € 20 mln2025afwijking +9,8%begroot € 19 mlnuitgegeven € 21 mln0%+10%+20%+30%201720192021202320252017afwijking +14%begroot € 12 mlnuitgegeven € 13 mln2018afwijking +16%begroot € 12 mlnuitgegeven € 13 mln2019afwijking +23%begroot € 12 mlnuitgegeven € 15 mln2020jaarrekening niet aangeleverd2021afwijking +0,5%begroot € 14 mlnuitgegeven € 14 mln2022afwijking +17%begroot € 15 mlnuitgegeven € 17 mln2023afwijking +26%begroot € 15 mlnuitgegeven € 19 mln2024afwijking +7,7%begroot € 19 mlnuitgegeven € 20 mln2025afwijking +9,8%begroot € 19 mlnuitgegeven € 21 mln
JaarBegrootUitgegevenAfwijkingInkomsten begrootInkomstenAfwijking inkomsten
2026€ 23 mlnde begroting voor het komende jaar; de jaarrekening volgt
2025€ 19 mln€ 21 mln+9,8%€ 19 mln€ 23 mln+22%
2024€ 19 mln€ 20 mln+7,7%€ 19 mln€ 22 mln+15%
2023€ 15 mln€ 19 mln+26%€ 16 mln€ 19 mln+19%
2022€ 15 mln€ 17 mln+17%€ 14 mln€ 17 mln+22%
2021€ 14 mln€ 14 mln+0,5%€ 14 mln€ 15 mln+7,9%
2020€ 13 mln—jaarrekening niet aangeleverd€ 13 mln——
2019€ 12 mln€ 15 mln+23%€ 13 mln€ 15 mln+20%
2018€ 12 mln€ 13 mln+16%€ 12 mln€ 14 mln+13%
2017€ 12 mln€ 13 mln+14%€ 12 mln€ 13 mln+4,7%

Taakvelden

Per taakveld, 2025

Waar Renswoude in 2025 van de begroting afweek: elk hoofdtaakveld, en jeugdhulp en Wmo binnen het sociaal domein.

Bestuur en ondersteuning+14%€ 6,6 mln
Veiligheid+31%€ 1,1 mln
Verkeer, vervoer en waterstaat−30%€ 273.000
Economie—€ 2.000
Onderwijs+18%€ 423.000
Sport, cultuur en recreatie+2,3%€ 484.000
Sociaal domein+11%€ 5,7 mln
Volksgezondheid en milieu−3,8%€ 1,9 mln
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing+8,3%€ 4,3 mln
Jeugdhulp+28%€ 2,5 mln
Zorg en ondersteuning (Wmo)+2,8%€ 870.000
TaakveldBegroot 2025UitgegevenAfwijking
Bestuur en ondersteuning€ 5,8 mln€ 6,6 mln+14%
Veiligheid€ 863.000€ 1,1 mln+31%
Verkeer, vervoer en waterstaat€ 389.000€ 273.000−30%
Economie—€ 2.000—
Onderwijs€ 359.000€ 423.000+18%
Sport, cultuur en recreatie€ 473.000€ 484.000+2,3%
Sociaal domein€ 5,2 mln€ 5,7 mln+11%
Volksgezondheid en milieu€ 2,0 mln€ 1,9 mln−3,8%
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing€ 4,0 mln€ 4,3 mln+8,3%
Jeugdhulp€ 1,9 mln€ 2,5 mln+28%
Zorg en ondersteuning (Wmo)€ 846.000€ 870.000+2,8%

Utrecht

In Utrecht, 2025

Van de 26 gemeenten in Utrecht bleven er 1 in 2025 binnen de begroting. Alle gemeenten in Utrecht →