Utrecht · 51.107 inwoners
Binnen BUDGET?
+3,1%Utrechtse Heuvelrug gaf in 2025 € 159 mln uit, tegenover € 154 mln begroot.
In 9 van de 9 jaren sinds 2017 gaf Utrechtse Heuvelrug meer uit dan begroot.
Begroot 2025€ 154 mln
uitgegeven € 159 mln
Afwijking inkomsten+5,4%
€ 164 mln ontvangen tegenover € 156 mln begroot
Plaats290
van 342, hoogste afwijking eerst, 2025
2017–20259 van 9
jaren erboven
Per jaar
Utrechtse Heuvelrug, jaar na jaar
Wat Utrechtse Heuvelrug begrootte voor elk jaar, en wat de jaarrekening erna liet zien; de inkomsten ernaast.
Uitgaven tegenover de begroting
| Jaar | Begroot | Uitgegeven | Afwijking | Inkomsten begroot | Inkomsten | Afwijking inkomsten |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | € 163 mln | de begroting voor het komende jaar; de jaarrekening volgt | ||||
| 2025 | € 154 mln | € 159 mln | +3,1% | € 156 mln | € 164 mln | +5,4% |
| 2024 | € 147 mln | € 151 mln | +2,3% | € 151 mln | € 161 mln | +7,0% |
| 2023 | € 127 mln | € 138 mln | +8,5% | € 129 mln | € 149 mln | +15% |
| 2022 | € 119 mln | € 128 mln | +7,1% | € 123 mln | € 144 mln | +17% |
| 2021 | € 117 mln | € 126 mln | +7,1% | € 118 mln | € 129 mln | +10,0% |
| 2020 | € 112 mln | € 123 mln | +10% | € 113 mln | € 127 mln | +12% |
| 2019 | € 107 mln | € 115 mln | +7,7% | € 106 mln | € 111 mln | +5,2% |
| 2018 | € 100 mln | € 111 mln | +11% | € 100 mln | € 104 mln | +4,4% |
| 2017 | € 96 mln | € 106 mln | +9,9% | € 95 mln | € 101 mln | +6,7% |
Taakvelden
Per taakveld, 2025
Waar Utrechtse Heuvelrug in 2025 van de begroting afweek: elk hoofdtaakveld, en jeugdhulp en Wmo binnen het sociaal domein.
| Taakveld | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking |
|---|---|---|---|
| Bestuur en ondersteuning | € 30 mln | € 30 mln | +2,5% |
| Veiligheid | € 10 mln | € 8,7 mln | −14% |
| Verkeer, vervoer en waterstaat | € 7,6 mln | € 8,5 mln | +13% |
| Economie | € 534.000 | € 532.000 | −0,4% |
| Onderwijs | € 5,8 mln | € 7,3 mln | +26% |
| Sport, cultuur en recreatie | € 13 mln | € 13 mln | −1,6% |
| Sociaal domein | € 60 mln | € 64 mln | +6,3% |
| Volksgezondheid en milieu | € 20 mln | € 20 mln | +0,1% |
| Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing | € 7,5 mln | € 6,9 mln | −8,1% |
| Jeugdhulp | € 16 mln | € 19 mln | +20% |
| Zorg en ondersteuning (Wmo) | € 11 mln | € 11 mln | +3,0% |
Utrecht
In Utrecht, 2025
Van de 26 gemeenten in Utrecht bleven er 1 in 2025 binnen de begroting. Alle gemeenten in Utrecht →