Utrecht · 68.257 inwoners
Binnen BUDGET?
+3,0%Nieuwegein gaf in 2025 € 256 mln uit, tegenover € 248 mln begroot.
In 7 van de 9 jaren sinds 2017 gaf Nieuwegein meer uit dan begroot.
Begroot 2025€ 248 mln
uitgegeven € 256 mln
Afwijking inkomsten+11%
€ 275 mln ontvangen tegenover € 249 mln begroot
Plaats291
van 342, hoogste afwijking eerst, 2025
2017–20257 van 9
jaren erboven
Per jaar
Nieuwegein, jaar na jaar
Wat Nieuwegein begrootte voor elk jaar, en wat de jaarrekening erna liet zien; de inkomsten ernaast.
Uitgaven tegenover de begroting
| Jaar | Begroot | Uitgegeven | Afwijking | Inkomsten begroot | Inkomsten | Afwijking inkomsten |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | € 262 mln | de begroting voor het komende jaar; de jaarrekening volgt | ||||
| 2025 | € 248 mln | € 256 mln | +3,0% | € 249 mln | € 275 mln | +11% |
| 2024 | € 235 mln | € 244 mln | +3,7% | € 233 mln | € 255 mln | +9,2% |
| 2023 | € 224 mln | € 228 mln | +2,0% | € 223 mln | € 242 mln | +8,5% |
| 2022 | € 202 mln | € 210 mln | +4,1% | € 203 mln | € 229 mln | +13% |
| 2021 | € 190 mln | € 198 mln | +4,3% | € 185 mln | € 206 mln | +11% |
| 2020 | € 184 mln | € 191 mln | +3,6% | € 177 mln | € 197 mln | +12% |
| 2019 | € 186 mln | € 190 mln | +2,1% | € 177 mln | € 217 mln | +23% |
| 2018 | € 179 mln | € 168 mln | −6,4% | € 171 mln | € 164 mln | −3,6% |
| 2017 | € 174 mln | € 169 mln | −2,4% | € 168 mln | € 194 mln | +16% |
Taakvelden
Per taakveld, 2025
Waar Nieuwegein in 2025 van de begroting afweek: elk hoofdtaakveld, en jeugdhulp en Wmo binnen het sociaal domein.
| Taakveld | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking |
|---|---|---|---|
| Bestuur en ondersteuning | € 28 mln | € 39 mln | +40% |
| Veiligheid | € 11 mln | € 11 mln | −4,3% |
| Verkeer, vervoer en waterstaat | € 18 mln | € 17 mln | −5,3% |
| Economie | € 7,1 mln | € 3,8 mln | −45% |
| Onderwijs | € 14 mln | € 14 mln | +5,7% |
| Sport, cultuur en recreatie | € 25 mln | € 25 mln | +0,8% |
| Sociaal domein | € 111 mln | € 112 mln | +1,2% |
| Volksgezondheid en milieu | € 24 mln | € 22 mln | −7,1% |
| Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing | € 11 mln | € 12 mln | +2,1% |
| Jeugdhulp | € 25 mln | € 30 mln | +19% |
| Zorg en ondersteuning (Wmo) | € 17 mln | € 17 mln | +2,3% |
Utrecht
In Utrecht, 2025
Van de 26 gemeenten in Utrecht bleven er 1 in 2025 binnen de begroting. Alle gemeenten in Utrecht →