Utrecht · 50.952 inwoners
Binnen BUDGET?
+1,5%Houten gaf in 2025 € 146 mln uit, tegenover € 144 mln begroot.
In 8 van de 9 jaren sinds 2017 gaf Houten meer uit dan begroot.
Begroot 2025€ 144 mln
uitgegeven € 146 mln
Afwijking inkomsten+9,3%
€ 155 mln ontvangen tegenover € 141 mln begroot
Plaats312
van 342, hoogste afwijking eerst, 2025
2017–20258 van 9
jaren erboven
Per jaar
Houten, jaar na jaar
Wat Houten begrootte voor elk jaar, en wat de jaarrekening erna liet zien; de inkomsten ernaast.
Uitgaven tegenover de begroting
| Jaar | Begroot | Uitgegeven | Afwijking | Inkomsten begroot | Inkomsten | Afwijking inkomsten |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | € 145 mln | de begroting voor het komende jaar; de jaarrekening volgt | ||||
| 2025 | € 144 mln | € 146 mln | +1,5% | € 141 mln | € 155 mln | +9,3% |
| 2024 | € 136 mln | € 137 mln | +0,6% | € 132 mln | € 145 mln | +9,3% |
| 2023 | € 114 mln | € 131 mln | +15% | € 117 mln | € 132 mln | +13% |
| 2022 | € 115 mln | € 125 mln | +8,6% | € 114 mln | € 131 mln | +15% |
| 2021 | € 110 mln | € 122 mln | +11% | € 109 mln | € 123 mln | +13% |
| 2020 | € 105 mln | € 116 mln | +10% | € 104 mln | € 116 mln | +12% |
| 2019 | € 106 mln | € 109 mln | +2,0% | € 105 mln | € 106 mln | +1,1% |
| 2018 | € 98 mln | € 98 mln | +0,1% | € 96 mln | € 100 mln | +4,7% |
| 2017 | € 105 mln | € 100 mln | −4,7% | € 102 mln | € 96 mln | −6,3% |
Taakvelden
Per taakveld, 2025
Waar Houten in 2025 van de begroting afweek: elk hoofdtaakveld, en jeugdhulp en Wmo binnen het sociaal domein.
| Taakveld | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking |
|---|---|---|---|
| Bestuur en ondersteuning | € 28 mln | € 29 mln | +3,8% |
| Veiligheid | € 5,8 mln | € 5,5 mln | −5,3% |
| Verkeer, vervoer en waterstaat | € 11 mln | € 6,6 mln | −38% |
| Economie | € 2,6 mln | € 2,2 mln | −16% |
| Onderwijs | € 6,4 mln | € 5,9 mln | −6,9% |
| Sport, cultuur en recreatie | € 15 mln | € 14 mln | −4,4% |
| Sociaal domein | € 56 mln | € 62 mln | +12% |
| Volksgezondheid en milieu | € 16 mln | € 16 mln | −1,4% |
| Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing | € 3,6 mln | € 4,2 mln | +18% |
| Jeugdhulp | € 15 mln | € 16 mln | +2,1% |
| Zorg en ondersteuning (Wmo) | € 9,8 mln | € 8,4 mln | −15% |
Utrecht
In Utrecht, 2025
Van de 26 gemeenten in Utrecht bleven er 1 in 2025 binnen de begroting. Alle gemeenten in Utrecht →