Noord-Brabant · 47.918 inwoners
Binnen BUDGET?
−0,1%Veldhoven gaf in 2025 € 158 mln uit, tegenover € 158 mln begroot.
In 6 van de 9 jaren sinds 2017 gaf Veldhoven meer uit dan begroot.
Begroot 2025€ 158 mln
uitgegeven € 158 mln
Afwijking inkomsten+5,6%
€ 167 mln ontvangen tegenover € 158 mln begroot
Plaats324
van 342, hoogste afwijking eerst, 2025
2017–20256 van 9
jaren erboven
Per jaar
Veldhoven, jaar na jaar
Wat Veldhoven begrootte voor elk jaar, en wat de jaarrekening erna liet zien; de inkomsten ernaast.
Uitgaven tegenover de begroting
| Jaar | Begroot | Uitgegeven | Afwijking | Inkomsten begroot | Inkomsten | Afwijking inkomsten |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | € 164 mln | de begroting voor het komende jaar; de jaarrekening volgt | ||||
| 2025 | € 158 mln | € 158 mln | −0,1% | € 158 mln | € 167 mln | +5,6% |
| 2024 | € 138 mln | € 143 mln | +3,7% | € 138 mln | € 155 mln | +12% |
| 2023 | € 132 mln | € 133 mln | +0,6% | € 133 mln | € 138 mln | +4,2% |
| 2022 | € 119 mln | € 124 mln | +4,0% | € 120 mln | € 132 mln | +10,0% |
| 2021 | € 111 mln | € 113 mln | +2,3% | € 109 mln | € 115 mln | +5,6% |
| 2020 | € 112 mln | € 115 mln | +2,0% | € 109 mln | € 110 mln | +0,7% |
| 2019 | € 106 mln | € 105 mln | −1,4% | € 103 mln | € 102 mln | −0,9% |
| 2018 | € 99 mln | € 102 mln | +3,6% | € 97 mln | € 106 mln | +8,7% |
| 2017 | € 96 mln | € 93 mln | −2,6% | € 95 mln | € 99 mln | +3,6% |
Taakvelden
Per taakveld, 2025
Waar Veldhoven in 2025 van de begroting afweek: elk hoofdtaakveld, en jeugdhulp en Wmo binnen het sociaal domein.
| Taakveld | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking |
|---|---|---|---|
| Bestuur en ondersteuning | € 25 mln | € 30 mln | +19% |
| Veiligheid | € 4,2 mln | € 4,9 mln | +15% |
| Verkeer, vervoer en waterstaat | € 8,8 mln | € 8,3 mln | −6,2% |
| Economie | € 14 mln | € 4,5 mln | −67% |
| Onderwijs | € 6,8 mln | € 6,0 mln | −12% |
| Sport, cultuur en recreatie | € 15 mln | € 14 mln | −0,4% |
| Sociaal domein | € 60 mln | € 67 mln | +12% |
| Volksgezondheid en milieu | € 17 mln | € 18 mln | +4,8% |
| Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing | € 7,5 mln | € 4,5 mln | −40% |
| Jeugdhulp | € 14 mln | € 18 mln | +29% |
| Zorg en ondersteuning (Wmo) | € 12 mln | € 13 mln | +11% |
Noord-Brabant
In Noord-Brabant, 2025
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant bleven er 2 in 2025 binnen de begroting. Alle gemeenten in Noord-Brabant →