56 gemeenten · 2.676.955 inwoners
Binnen BUDGET?
4%van de 56 gemeenten in Noord-Brabant gaf in 2025 niet meer uit dan de begroting die de gemeenteraad had vastgesteld.
Samen begrootten de gemeenten in Noord-Brabant voor 2025 € 10,3 mld en gaven zij € 11,1 mld uit: +7,3%.
Noord-Brabant
De gemeenten in Noord-Brabant, 2025
Klik op een kolomkop om te sorteren.
| Gemeente | Provincie | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten | Jaren erboven | 2017–2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dongen | Noord-Brabant | € 76 mln | € 96 mln | +26% | +28% | 9 van 9 | |
| Goirle | Noord-Brabant | € 68 mln | € 83 mln | +22% | +19% | 9 van 9 | |
| Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | € 39 mln | € 46 mln | +20% | +28% | 7 van 9 | |
| Loon op Zand | Noord-Brabant | € 77 mln | € 91 mln | +19% | +16% | 8 van 9 | |
| Meierijstad | Noord-Brabant | € 287 mln | € 336 mln | +17% | +26% | 8 van 9 | |
| Bergeijk | Noord-Brabant | € 56 mln | € 65 mln | +17% | +20% | 9 van 9 | |
| Baarle-Nassau | Noord-Brabant | € 25 mln | € 29 mln | +16% | +20% | 9 van 9 | |
| Laarbeek | Noord-Brabant | € 65 mln | € 76 mln | +16% | +28% | 7 van 9 | |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | € 63 mln | € 73 mln | +15% | +15% | 9 van 9 | |
| Someren | Noord-Brabant | € 60 mln | € 68 mln | +14% | +24% | 8 van 9 | |
| Asten | Noord-Brabant | € 56 mln | € 64 mln | +14% | +14% | 9 van 9 | |
| Son en Breugel | Noord-Brabant | € 50 mln | € 57 mln | +13% | +10% | 9 van 9 | |
| Hilvarenbeek | Noord-Brabant | € 48 mln | € 54 mln | +13% | +15% | 9 van 9 | |
| Bernheze | Noord-Brabant | € 89 mln | € 100 mln | +13% | +17% | 9 van 9 | |
| Heusden | Noord-Brabant | € 134 mln | € 151 mln | +13% | +13% | 7 van 9 | |
| Deurne | Noord-Brabant | € 105 mln | € 118 mln | +12% | +21% | 7 van 9 | |
| Halderberge | Noord-Brabant | € 101 mln | € 113 mln | +12% | +11% | 9 van 9 | |
| Boxtel | Noord-Brabant | € 119 mln | € 134 mln | +12% | +18% | 8 van 9 | |
| Sint-Michielsgestel | Noord-Brabant | € 82 mln | € 91 mln | +12% | +15% | 9 van 9 | |
| Vught | Noord-Brabant | € 107 mln | € 120 mln | +12% | +14% | 5 van 9 | |
| Oisterwijk | Noord-Brabant | € 99 mln | € 111 mln | +12% | +15% | 9 van 9 | |
| Eindhoven | Noord-Brabant | € 1.158 mln | € 1.292 mln | +12% | +16% | 9 van 9 | |
| Gilze en Rijen | Noord-Brabant | € 83 mln | € 93 mln | +12% | +16% | 8 van 9 | |
| Eersel | Noord-Brabant | € 59 mln | € 66 mln | +11% | +16% | 9 van 9 | |
| Alphen-Chaam | Noord-Brabant | € 30 mln | € 33 mln | +11% | +13% | 9 van 9 | |
| Altena | Noord-Brabant | € 173 mln | € 190 mln | +10% | +11% | 7 van 9 | |
| Roosendaal | Noord-Brabant | € 336 mln | € 370 mln | +10% | +14% | 9 van 9 | |
| Woensdrecht | Noord-Brabant | € 66 mln | € 73 mln | +10% | +20% | 8 van 9 | |
| Steenbergen | Noord-Brabant | € 77 mln | € 85 mln | +10,0% | +14% | 9 van 9 | |
| Drimmelen | Noord-Brabant | € 78 mln | € 86 mln | +9,5% | +17% | 9 van 9 | |
| Gemert-Bakel | Noord-Brabant | € 103 mln | € 112 mln | +9,5% | +17% | 9 van 9 | |
| Valkenswaard | Noord-Brabant | € 108 mln | € 117 mln | +9,0% | +11% | 9 van 9 | |
| Land van Cuijk | Noord-Brabant | € 309 mln | € 337 mln | +8,9% | +17% | 3 van 9 | |
| Cranendonck | Noord-Brabant | € 70 mln | € 77 mln | +8,7% | +19% | 8 van 9 | |
| Bladel | Noord-Brabant | € 67 mln | € 73 mln | +8,3% | +10% | 9 van 9 | |
| Best | Noord-Brabant | € 94 mln | € 101 mln | +8,2% | +12% | 9 van 9 | |
| Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | € 123 mln | € 132 mln | +7,5% | +9,9% | 9 van 9 | |
| Helmond | Noord-Brabant | € 411 mln | € 440 mln | +7,2% | +17% | 9 van 9 | |
| Oirschot | Noord-Brabant | € 61 mln | € 65 mln | +6,6% | +25% | 7 van 9 | |
| Geertruidenberg | Noord-Brabant | € 76 mln | € 80 mln | +6,2% | +7,9% | 9 van 9 | |
| Breda | Noord-Brabant | € 876 mln | € 929 mln | +6,0% | +10% | 9 van 9 | |
| Maashorst | Noord-Brabant | € 207 mln | € 219 mln | +5,7% | +15% | 3 van 9 | |
| Rucphen | Noord-Brabant | € 78 mln | € 82 mln | +5,5% | +7,9% | 7 van 9 | |
| Etten-Leur | Noord-Brabant | € 156 mln | € 164 mln | +5,1% | +10% | 8 van 9 | |
| Heeze-Leende | Noord-Brabant | € 52 mln | € 54 mln | +5,1% | +8,9% | 8 van 9 | |
| Boekel | Noord-Brabant | € 34 mln | € 35 mln | +4,3% | +20% | 8 van 9 | |
| Moerdijk | Noord-Brabant | € 147 mln | € 153 mln | +4,3% | +6,3% | 9 van 9 | |
| Waalwijk | Noord-Brabant | € 209 mln | € 217 mln | +4,1% | +4,9% | 8 van 9 | |
| Zundert | Noord-Brabant | € 69 mln | € 72 mln | +3,8% | +7,6% | 8 van 9 | |
| 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | € 833 mln | € 863 mln | +3,6% | +8,3% | 9 van 9 | |
| Oss | Noord-Brabant | € 410 mln | € 424 mln | +3,4% | +9,2% | 8 van 9 | |
| Oosterhout | Noord-Brabant | € 236 mln | € 242 mln | +2,4% | +8,8% | 7 van 9 | |
| Waalre | Noord-Brabant | € 48 mln | € 49 mln | +2,2% | +10% | 9 van 9 | |
| Tilburg | Noord-Brabant | € 1.161 mln | € 1.184 mln | +2,0% | +8,1% | 7 van 9 | |
| Veldhoven | Noord-Brabant | € 158 mln | € 158 mln | −0,1% | +5,6% | 6 van 9 | |
| Bergen op Zoom | Noord-Brabant | € 368 mln | € 335 mln | −9,0% | −6,4% | 7 van 9 |
Per jaar
Noord-Brabant, jaar na jaar
Opgeteld over de gemeenten die Noord-Brabant in elk jaar telde.
Uitgaven tegenover de begroting
Wie binnen de begroting bleef
binnenerbovenaanleverfoutniet aangeleverd
| Jaar | Op de lijst | Binnen de begroting | Regels gebroken | Begroot | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 56 | 24% | 0 | € 10,3 mld | € 11,1 mld | +7,3% | +12% |
| 2024 | 56 | 24% | 1 | € 9.472 mln | € 10,3 mld | +9,1% | +13% |
| 2023 | 56 | 00% | 0 | € 8.757 mln | € 9.809 mln | +12% | +16% |
| 2022 | 56 | 59% | 2 | € 7.735 mln | € 8.434 mln | +9,0% | +18% |
| 2021 | 61 | 58% | 0 | € 7.727 mln | € 8.374 mln | +8,4% | +13% |
| 2020 | 62 | 23% | 0 | € 7.685 mln | € 8.476 mln | +10% | +13% |
| 2019 | 62 | 610% | 0 | € 7.448 mln | € 7.946 mln | +6,7% | +8,1% |
| 2018 | 64 | 812% | 0 | € 7.125 mln | € 7.609 mln | +6,8% | +8,7% |
| 2017 | 64 | 1422% | 1 | € 6.727 mln | € 7.127 mln | +5,9% | +7,1% |
Taakvelden
Per taakveld, 2025
| Taakveld | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking |
|---|---|---|---|
| Bestuur en ondersteuning | € 1.780 mln | € 1.825 mln | +2,5% |
| Veiligheid | € 358 mln | € 380 mln | +6,3% |
| Verkeer, vervoer en waterstaat | € 604 mln | € 621 mln | +2,8% |
| Economie | € 296 mln | € 227 mln | −23% |
| Onderwijs | € 423 mln | € 453 mln | +7,1% |
| Sport, cultuur en recreatie | € 965 mln | € 1.002 mln | +3,9% |
| Sociaal domein | € 4.561 mln | € 5.183 mln | +14% |
| Volksgezondheid en milieu | € 1.012 mln | € 1.008 mln | −0,4% |
| Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing | € 332 mln | € 380 mln | +15% |
| Jeugdhulp | € 842 mln | € 1.019 mln | +21% |
| Zorg en ondersteuning (Wmo) | € 1.075 mln | € 1.067 mln | −0,7% |