51 gemeenten · 2.173.349 inwoners
Binnen BUDGET?
6%van de 51 gemeenten in Gelderland gaf in 2025 niet meer uit dan de begroting die de gemeenteraad had vastgesteld.
Samen begrootten de gemeenten in Gelderland voor 2025 € 8.206 mln en gaven zij € 8.824 mln uit: +7,5%.
Gelderland
De gemeenten in Gelderland, 2025
Klik op een kolomkop om te sorteren.
| Gemeente | Provincie | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten | Jaren erboven | 2017–2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Duiven | Gelderland | € 82 mln | — | jaarrekening niet aangeleverd | — | 8 van 9 | |
| Rozendaal | Gelderland | € 11 mln | — | jaarrekening niet aangeleverd | — | 7 van 9 | |
| Heerde | Gelderland | € 60 mln | € 72 mln | +19% | +22% | 9 van 9 | |
| Maasdriel | Gelderland | € 76 mln | € 90 mln | +19% | +20% | 9 van 9 | |
| Voorst | Gelderland | € 74 mln | € 88 mln | +18% | +18% | 9 van 9 | |
| Hattem | Gelderland | € 38 mln | € 44 mln | +16% | +19% | 9 van 9 | |
| Brummen | Gelderland | € 68 mln | € 79 mln | +16% | +14% | 9 van 9 | |
| Scherpenzeel | Gelderland | € 30 mln | € 35 mln | +16% | +14% | 9 van 9 | |
| Neder-Betuwe | Gelderland | € 79 mln | € 91 mln | +14% | +38% | 9 van 9 | |
| Winterswijk | Gelderland | € 124 mln | € 142 mln | +14% | +15% | 8 van 9 | |
| Montferland | Gelderland | € 123 mln | € 140 mln | +13% | +14% | 9 van 9 | |
| West Maas en Waal | Gelderland | € 57 mln | € 65 mln | +13% | +17% | 9 van 9 | |
| Westervoort | Gelderland | € 51 mln | € 58 mln | +13% | +16% | 9 van 9 | |
| Oude IJsselstreek | Gelderland | € 139 mln | € 156 mln | +12% | +18% | 9 van 9 | |
| Putten | Gelderland | € 69 mln | € 77 mln | +12% | +15% | 9 van 9 | |
| Nunspeet | Gelderland | € 91 mln | € 101 mln | +12% | +18% | 9 van 9 | |
| Apeldoorn | Gelderland | € 748 mln | € 831 mln | +11% | +15% | 8 van 9 | |
| Berkelland | Gelderland | € 144 mln | € 160 mln | +11% | +18% | 7 van 9 | |
| West Betuwe | Gelderland | € 156 mln | € 173 mln | +11% | +13% | 5 van 9 | |
| Buren | Gelderland | € 85 mln | € 93 mln | +10% | +7,8% | 9 van 9 | |
| Aalten | Gelderland | € 87 mln | € 96 mln | +10% | +13% | 9 van 9 | |
| Elburg | Gelderland | € 78 mln | € 86 mln | +9,5% | +15% | 7 van 9 | |
| Bronckhorst | Gelderland | € 109 mln | € 118 mln | +8,9% | +13% | 9 van 9 | |
| Berg en Dal | Gelderland | € 121 mln | € 130 mln | +8,2% | +14% | 7 van 9 | |
| Overbetuwe | Gelderland | € 145 mln | € 157 mln | +8,2% | +11% | 9 van 9 | |
| Rheden | Gelderland | € 175 mln | € 190 mln | +8,2% | +10% | 9 van 9 | |
| Nijmegen | Gelderland | € 931 mln | € 1.005 mln | +7,9% | +13% | 9 van 9 | |
| Zaltbommel | Gelderland | € 101 mln | € 109 mln | +7,8% | +8,2% | 9 van 9 | |
| Ede | Gelderland | € 465 mln | € 499 mln | +7,4% | +16% | 9 van 9 | |
| Wageningen | Gelderland | € 143 mln | € 154 mln | +7,2% | +15% | 9 van 9 | |
| Doesburg | Gelderland | € 47 mln | € 51 mln | +7,1% | +13% | 9 van 9 | |
| Tiel | Gelderland | € 183 mln | € 196 mln | +6,7% | +11% | 9 van 9 | |
| Barneveld | Gelderland | € 191 mln | € 203 mln | +6,3% | +12% | 9 van 9 | |
| Arnhem | Gelderland | € 932 mln | € 990 mln | +6,2% | +12% | 9 van 9 | |
| Nijkerk | Gelderland | € 145 mln | € 154 mln | +6,1% | +8,8% | 8 van 9 | |
| Epe | Gelderland | € 111 mln | € 117 mln | +5,7% | +13% | 7 van 9 | |
| Doetinchem | Gelderland | € 300 mln | € 316 mln | +5,2% | +9,8% | 9 van 9 | |
| Ermelo | Gelderland | € 102 mln | € 107 mln | +5,2% | +15% | 9 van 9 | |
| Culemborg | Gelderland | € 101 mln | € 106 mln | +5,1% | +11% | 8 van 9 | |
| Heumen | Gelderland | € 56 mln | € 58 mln | +3,9% | +2,0% | 9 van 9 | |
| Zutphen | Gelderland | € 218 mln | € 226 mln | +3,3% | +9,2% | 9 van 9 | |
| Lochem | Gelderland | € 112 mln | € 116 mln | +3,2% | +13% | 9 van 9 | |
| Druten | Gelderland | € 68 mln | € 70 mln | +2,8% | +9,2% | 9 van 9 | |
| Renkum | Gelderland | € 113 mln | € 116 mln | +2,6% | +5,1% | 8 van 9 | |
| Harderwijk | Gelderland | € 207 mln | € 211 mln | +2,1% | +9,3% | 8 van 9 | |
| Oost Gelre | Gelderland | € 99 mln | € 101 mln | +1,7% | +11% | 9 van 9 | |
| Beuningen | Gelderland | € 85 mln | € 87 mln | +1,6% | +11% | 6 van 9 | |
| Oldebroek | Gelderland | € 91 mln | € 93 mln | +1,5% | +5,0% | 9 van 9 | |
| Wijchen | Gelderland | € 141 mln | € 141 mln | −0,1% | +7,8% | 8 van 9 | |
| Lingewaard | Gelderland | € 149 mln | € 148 mln | −0,6% | +7,8% | 8 van 9 | |
| Zevenaar | Gelderland | € 183 mln | € 180 mln | −1,3% | +1,3% | 4 van 9 |
Per jaar
Gelderland, jaar na jaar
Opgeteld over de gemeenten die Gelderland in elk jaar telde.
Uitgaven tegenover de begroting
Wie binnen de begroting bleef
binnenerbovenaanleverfoutniet aangeleverd
| Jaar | Op de lijst | Binnen de begroting | Regels gebroken | Begroot | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 51 | 36% | 2 | € 8.206 mln | € 8.824 mln | +7,5% | +13% |
| 2024 | 51 | 48% | 0 | € 7.622 mln | € 8.397 mln | +10% | +14% |
| 2023 | 51 | 00% | 0 | € 6.972 mln | € 7.903 mln | +13% | +17% |
| 2022 | 51 | 00% | 0 | € 6.463 mln | € 7.075 mln | +9,5% | +17% |
| 2021 | 51 | 36% | 0 | € 6.285 mln | € 6.653 mln | +5,8% | +12% |
| 2020 | 51 | 36% | 1 | € 6.134 mln | € 6.630 mln | +8,1% | +12% |
| 2019 | 51 | 714% | 0 | € 5.941 mln | € 6.331 mln | +6,6% | +5,3% |
| 2018 | 53 | 48% | 1 | € 5.726 mln | € 6.198 mln | +8,3% | +8,8% |
| 2017 | 54 | 36% | 0 | € 5.428 mln | € 6.014 mln | +11% | +11% |
Taakvelden
Per taakveld, 2025
| Taakveld | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking |
|---|---|---|---|
| Bestuur en ondersteuning | € 1.388 mln | € 1.484 mln | +6,9% |
| Veiligheid | € 275 mln | € 280 mln | +1,8% |
| Verkeer, vervoer en waterstaat | € 434 mln | € 450 mln | +3,6% |
| Economie | € 170 mln | € 144 mln | −15% |
| Onderwijs | € 354 mln | € 361 mln | +2,0% |
| Sport, cultuur en recreatie | € 706 mln | € 750 mln | +6,3% |
| Sociaal domein | € 3.850 mln | € 4.247 mln | +10% |
| Volksgezondheid en milieu | € 782 mln | € 808 mln | +3,3% |
| Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing | € 248 mln | € 301 mln | +21% |
| Jeugdhulp | € 813 mln | € 888 mln | +9,2% |
| Zorg en ondersteuning (Wmo) | € 908 mln | € 940 mln | +3,6% |