BudgetStateGemeentenEN

Gelderland · 37.014 inwoners

Binnen BUDGET?

+13%Montferland gaf in 2025 € 140 mln uit, tegenover € 123 mln begroot.

In 9 van de 9 jaren sinds 2017 gaf Montferland meer uit dan begroot.

Begroot 2025€ 123 mln

uitgegeven € 140 mln

Afwijking inkomsten+14%

€ 140 mln ontvangen tegenover € 122 mln begroot

Plaats63

van 342, hoogste afwijking eerst, 2025

2017–20259 van 9
jaren erboven

Per jaar

Montferland, jaar na jaar

Wat Montferland begrootte voor elk jaar, en wat de jaarrekening erna liet zien; de inkomsten ernaast.

Uitgaven tegenover de begroting

0%+10%+20%+30%2017201820192020202120222023202420252017afwijking +11%begroot € 80 mlnuitgegeven € 90 mln2018afwijking +8,6%begroot € 80 mlnuitgegeven € 86 mln2019afwijking +29%begroot € 85 mlnuitgegeven € 109 mln2020afwijking +8,0%begroot € 86 mlnuitgegeven € 93 mln2021afwijking +12%begroot € 89 mlnuitgegeven € 100 mln2022afwijking +15%begroot € 91 mlnuitgegeven € 104 mln2023afwijking +18%begroot € 99 mlnuitgegeven € 117 mln2024afwijking +21%begroot € 111 mlnuitgegeven € 134 mln2025afwijking +13%begroot € 123 mlnuitgegeven € 140 mln0%+10%+20%+30%201720192021202320252017afwijking +11%begroot € 80 mlnuitgegeven € 90 mln2018afwijking +8,6%begroot € 80 mlnuitgegeven € 86 mln2019afwijking +29%begroot € 85 mlnuitgegeven € 109 mln2020afwijking +8,0%begroot € 86 mlnuitgegeven € 93 mln2021afwijking +12%begroot € 89 mlnuitgegeven € 100 mln2022afwijking +15%begroot € 91 mlnuitgegeven € 104 mln2023afwijking +18%begroot € 99 mlnuitgegeven € 117 mln2024afwijking +21%begroot € 111 mlnuitgegeven € 134 mln2025afwijking +13%begroot € 123 mlnuitgegeven € 140 mln
JaarBegrootUitgegevenAfwijkingInkomsten begrootInkomstenAfwijking inkomsten
2026€ 125 mlnde begroting voor het komende jaar; de jaarrekening volgt
2025€ 123 mln€ 140 mln+13%€ 122 mln€ 140 mln+14%
2024€ 111 mln€ 134 mln+21%€ 111 mln€ 133 mln+20%
2023€ 99 mln€ 117 mln+18%€ 104 mln€ 121 mln+17%
2022€ 91 mln€ 104 mln+15%€ 93 mln€ 115 mln+23%
2021€ 89 mln€ 100 mln+12%€ 87 mln€ 107 mln+22%
2020€ 86 mln€ 93 mln+8,0%€ 84 mln€ 96 mln+14%
2019€ 85 mln€ 109 mln+29%€ 83 mln€ 108 mln+30%
2018€ 80 mln€ 86 mln+8,6%€ 79 mln€ 88 mln+10%
2017€ 80 mln€ 90 mln+11%€ 80 mln€ 89 mln+11%

Taakvelden

Per taakveld, 2025

Waar Montferland in 2025 van de begroting afweek: elk hoofdtaakveld, en jeugdhulp en Wmo binnen het sociaal domein.

Bestuur en ondersteuning+5,4%€ 27 mln
Veiligheid+4,9%€ 3,8 mln
Verkeer, vervoer en waterstaat+20%€ 7,2 mln
Economie+7,7%€ 765.000
Onderwijs−1,4%€ 4,1 mln
Sport, cultuur en recreatie−0,4%€ 11 mln
Sociaal domein+21%€ 68 mln
Volksgezondheid en milieu+5,3%€ 13 mln
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing+44%€ 4,7 mln
Jeugdhulp+13%€ 16 mln
Zorg en ondersteuning (Wmo)+8,2%€ 15 mln
TaakveldBegroot 2025UitgegevenAfwijking
Bestuur en ondersteuning€ 26 mln€ 27 mln+5,4%
Veiligheid€ 3,6 mln€ 3,8 mln+4,9%
Verkeer, vervoer en waterstaat€ 6,0 mln€ 7,2 mln+20%
Economie€ 710.000€ 765.000+7,7%
Onderwijs€ 4,2 mln€ 4,1 mln−1,4%
Sport, cultuur en recreatie€ 11 mln€ 11 mln−0,4%
Sociaal domein€ 56 mln€ 68 mln+21%
Volksgezondheid en milieu€ 13 mln€ 13 mln+5,3%
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing€ 3,3 mln€ 4,7 mln+44%
Jeugdhulp€ 14 mln€ 16 mln+13%
Zorg en ondersteuning (Wmo)€ 14 mln€ 15 mln+8,2%

Gelderland

In Gelderland, 2025

Van de 51 gemeenten in Gelderland bleven er 3 in 2025 binnen de begroting. Alle gemeenten in Gelderland →