BudgetStateGemeentenEN

Drenthe · 35.116 inwoners

Binnen BUDGET?

+3,0%Tynaarlo gaf in 2025 € 108 mln uit, tegenover € 105 mln begroot.

In 9 van de 9 jaren sinds 2017 gaf Tynaarlo meer uit dan begroot.

Begroot 2025€ 105 mln

uitgegeven € 108 mln

Afwijking inkomsten+10%

€ 111 mln ontvangen tegenover € 101 mln begroot

Plaats291

van 342, hoogste afwijking eerst, 2025

2017–20259 van 9
jaren erboven

Per jaar

Tynaarlo, jaar na jaar

Wat Tynaarlo begrootte voor elk jaar, en wat de jaarrekening erna liet zien; de inkomsten ernaast.

Uitgaven tegenover de begroting

0%+5%+10%+15%+20%2017201820192020202120222023202420252017afwijking +3,4%begroot € 64 mlnuitgegeven € 66 mln2018afwijking +16%begroot € 64 mlnuitgegeven € 74 mln2019afwijking +3,7%begroot € 68 mlnuitgegeven € 71 mln2020afwijking +16%begroot € 73 mlnuitgegeven € 84 mln2021afwijking +2,2%begroot € 73 mlnuitgegeven € 75 mln2022afwijking +0,7%begroot € 80 mlnuitgegeven € 81 mln2023afwijking +11%begroot € 82 mlnuitgegeven € 90 mln2024afwijking +8,0%begroot € 92 mlnuitgegeven € 99 mln2025afwijking +3,0%begroot € 105 mlnuitgegeven € 108 mln0%+5%+10%+15%+20%201720192021202320252017afwijking +3,4%begroot € 64 mlnuitgegeven € 66 mln2018afwijking +16%begroot € 64 mlnuitgegeven € 74 mln2019afwijking +3,7%begroot € 68 mlnuitgegeven € 71 mln2020afwijking +16%begroot € 73 mlnuitgegeven € 84 mln2021afwijking +2,2%begroot € 73 mlnuitgegeven € 75 mln2022afwijking +0,7%begroot € 80 mlnuitgegeven € 81 mln2023afwijking +11%begroot € 82 mlnuitgegeven € 90 mln2024afwijking +8,0%begroot € 92 mlnuitgegeven € 99 mln2025afwijking +3,0%begroot € 105 mlnuitgegeven € 108 mln
JaarBegrootUitgegevenAfwijkingInkomsten begrootInkomstenAfwijking inkomsten
2026€ 113 mlnde begroting voor het komende jaar; de jaarrekening volgt
2025€ 105 mln€ 108 mln+3,0%€ 101 mln€ 111 mln+10%
2024€ 92 mln€ 99 mln+8,0%€ 91 mln€ 106 mln+17%
2023€ 82 mln€ 90 mln+11%€ 86 mln€ 100 mln+17%
2022€ 80 mln€ 81 mln+0,7%€ 80 mln€ 89 mln+12%
2021€ 73 mln€ 75 mln+2,2%€ 73 mln€ 76 mln+3,9%
2020€ 73 mln€ 84 mln+16%€ 71 mln€ 84 mln+18%
2019€ 68 mln€ 71 mln+3,7%€ 68 mln€ 70 mln+3,7%
2018€ 64 mln€ 74 mln+16%€ 63 mln€ 70 mln+12%
2017€ 64 mln€ 66 mln+3,4%€ 62 mln€ 67 mln+7,5%

Taakvelden

Per taakveld, 2025

Waar Tynaarlo in 2025 van de begroting afweek: elk hoofdtaakveld, en jeugdhulp en Wmo binnen het sociaal domein.

Bestuur en ondersteuning+12%€ 24 mln
Veiligheid−32%€ 2,4 mln
Verkeer, vervoer en waterstaat−9,1%€ 4,8 mln
Economie−48%€ 1,7 mln
Onderwijs−29%€ 4,2 mln
Sport, cultuur en recreatie+1,6%€ 11 mln
Sociaal domein+14%€ 46 mln
Volksgezondheid en milieu+2,6%€ 11 mln
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing−14%€ 3,6 mln
Jeugdhulp+36%€ 14 mln
Zorg en ondersteuning (Wmo)−21%€ 5,7 mln
TaakveldBegroot 2025UitgegevenAfwijking
Bestuur en ondersteuning€ 21 mln€ 24 mln+12%
Veiligheid€ 3,6 mln€ 2,4 mln−32%
Verkeer, vervoer en waterstaat€ 5,2 mln€ 4,8 mln−9,1%
Economie€ 3,3 mln€ 1,7 mln−48%
Onderwijs€ 5,9 mln€ 4,2 mln−29%
Sport, cultuur en recreatie€ 10 mln€ 11 mln+1,6%
Sociaal domein€ 40 mln€ 46 mln+14%
Volksgezondheid en milieu€ 11 mln€ 11 mln+2,6%
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing€ 4,2 mln€ 3,6 mln−14%
Jeugdhulp€ 10 mln€ 14 mln+36%
Zorg en ondersteuning (Wmo)€ 7,1 mln€ 5,7 mln−21%

Drenthe

In Drenthe, 2025

Van de 12 gemeenten in Drenthe bleven er 0 in 2025 binnen de begroting. Alle gemeenten in Drenthe →