Noord-Holland · 95.840 inwoners
Binnen BUDGET?
+4,0%Amstelveen gaf in 2025 € 366 mln uit, tegenover € 352 mln begroot.
In 9 van de 9 jaren sinds 2017 gaf Amstelveen meer uit dan begroot.
Begroot 2025€ 352 mln
uitgegeven € 366 mln
Afwijking inkomsten+9,3%
€ 379 mln ontvangen tegenover € 347 mln begroot
Plaats277
van 342, hoogste afwijking eerst, 2025
2017–20259 van 9
jaren erboven
Per jaar
Amstelveen, jaar na jaar
Wat Amstelveen begrootte voor elk jaar, en wat de jaarrekening erna liet zien; de inkomsten ernaast.
Uitgaven tegenover de begroting
| Jaar | Begroot | Uitgegeven | Afwijking | Inkomsten begroot | Inkomsten | Afwijking inkomsten |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | € 382 mln | de begroting voor het komende jaar; de jaarrekening volgt | ||||
| 2025 | € 352 mln | € 366 mln | +4,0% | € 347 mln | € 379 mln | +9,3% |
| 2024 | € 344 mln | € 347 mln | +1,0% | € 345 mln | € 356 mln | +3,3% |
| 2023 | € 291 mln | € 328 mln | +13% | € 287 mln | € 343 mln | +19% |
| 2022 | € 272 mln | € 300 mln | +10% | € 257 mln | € 308 mln | +20% |
| 2021 | € 257 mln | € 288 mln | +12% | € 246 mln | € 276 mln | +12% |
| 2020 | € 245 mln | € 272 mln | +11% | € 259 mln | € 328 mln | +27% |
| 2019 | € 219 mln | € 243 mln | +11% | € 217 mln | € 233 mln | +7,5% |
| 2018 | € 208 mln | € 217 mln | +4,0% | € 206 mln | € 230 mln | +11% |
| 2017 | € 208 mln | € 209 mln | +0,4% | € 199 mln | € 212 mln | +7,0% |
Taakvelden
Per taakveld, 2025
Waar Amstelveen in 2025 van de begroting afweek: elk hoofdtaakveld, en jeugdhulp en Wmo binnen het sociaal domein.
| Taakveld | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking |
|---|---|---|---|
| Bestuur en ondersteuning | € 99 mln | € 94 mln | −5,7% |
| Veiligheid | € 13 mln | € 13 mln | −0,6% |
| Verkeer, vervoer en waterstaat | € 17 mln | € 16 mln | −9,1% |
| Economie | € 5,6 mln | € 7,4 mln | +33% |
| Onderwijs | € 18 mln | € 16 mln | −10% |
| Sport, cultuur en recreatie | € 37 mln | € 39 mln | +6,0% |
| Sociaal domein | € 112 mln | € 126 mln | +13% |
| Volksgezondheid en milieu | € 34 mln | € 38 mln | +11% |
| Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing | € 16 mln | € 17 mln | +4,2% |
| Jeugdhulp | € 28 mln | € 31 mln | +11% |
| Zorg en ondersteuning (Wmo) | € 17 mln | € 18 mln | +6,0% |
Noord-Holland
In Noord-Holland, 2025
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland bleven er 2 in 2025 binnen de begroting. Alle gemeenten in Noord-Holland →