44 gemeenten · 3.009.386 inwoners
Binnen BUDGET?
5%van de 44 gemeenten in Noord-Holland gaf in 2025 niet meer uit dan de begroting die de gemeenteraad had vastgesteld.
Samen begrootten de gemeenten in Noord-Holland voor 2025 € 13,9 mld en gaven zij € 14,9 mld uit: +7,5%.
Noord-Holland
De gemeenten in Noord-Holland, 2025
Klik op een kolomkop om te sorteren.
| Gemeente | Provincie | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten | Jaren erboven | 2017–2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Landsmeer | Noord-Holland | — | € 39 mln | begroting niet aangeleverd | — | 8 van 9 | |
| Oostzaan | Noord-Holland | € 30 mln | € 38 mln | +27% | +36% | 8 van 9 | |
| Waterland | Noord-Holland | € 52 mln | € 66 mln | +27% | +37% | 9 van 9 | |
| Opmeer | Noord-Holland | € 42 mln | € 51 mln | +22% | +27% | 4 van 9 | |
| Gooise Meren | Noord-Holland | € 180 mln | € 216 mln | +20% | +18% | 9 van 9 | |
| Purmerend | Noord-Holland | € 330 mln | € 394 mln | +20% | +21% | 7 van 9 | |
| Uitgeest | Noord-Holland | € 35 mln | € 41 mln | +18% | +18% | 9 van 9 | |
| Wormerland | Noord-Holland | € 53 mln | € 60 mln | +13% | +24% | 8 van 9 | |
| Dijk en Waard | Noord-Holland | € 287 mln | € 322 mln | +12% | +23% | 3 van 9 | |
| Hoorn | Noord-Holland | € 292 mln | € 327 mln | +12% | +22% | 9 van 9 | |
| Huizen | Noord-Holland | € 127 mln | € 143 mln | +12% | +15% | 9 van 9 | |
| Drechterland | Noord-Holland | € 57 mln | € 64 mln | +12% | +18% | 9 van 9 | |
| Enkhuizen | Noord-Holland | € 73 mln | € 81 mln | +11% | +17% | 9 van 9 | |
| Texel | Noord-Holland | € 81 mln | € 90 mln | +11% | +19% | 8 van 9 | |
| Aalsmeer | Noord-Holland | € 102 mln | € 113 mln | +11% | +13% | 7 van 9 | |
| Stede Broec | Noord-Holland | € 72 mln | € 79 mln | +11% | +18% | 9 van 9 | |
| Alkmaar | Noord-Holland | € 494 mln | € 543 mln | +10% | +13% | 9 van 9 | |
| Hollands Kroon | Noord-Holland | € 155 mln | € 170 mln | +9,9% | +9,4% | 9 van 9 | |
| Zandvoort | Noord-Holland | € 76 mln | € 83 mln | +9,5% | +12% | 9 van 9 | |
| Diemen | Noord-Holland | € 109 mln | € 119 mln | +9,3% | +18% | 7 van 9 | |
| Wijdemeren | Noord-Holland | € 68 mln | € 74 mln | +9,1% | +14% | 9 van 9 | |
| Haarlem | Noord-Holland | € 754 mln | € 821 mln | +8,9% | +13% | 9 van 9 | |
| Castricum | Noord-Holland | € 95 mln | € 103 mln | +8,8% | +13% | 9 van 9 | |
| Zaanstad | Noord-Holland | € 698 mln | € 758 mln | +8,7% | +14% | 9 van 9 | |
| Beverwijk | Noord-Holland | € 156 mln | € 170 mln | +8,6% | +7,7% | 8 van 9 | |
| Haarlemmermeer | Noord-Holland | € 602 mln | € 642 mln | +6,7% | +11% | 9 van 9 | |
| Ouder-Amstel | Noord-Holland | € 58 mln | € 62 mln | +6,5% | +6,3% | 8 van 9 | |
| Medemblik | Noord-Holland | € 159 mln | € 169 mln | +6,3% | +7,2% | 9 van 9 | |
| Amsterdam | Noord-Holland | € 6.419 mln | € 6.814 mln | +6,2% | +7,3% | 8 van 9 | |
| Bloemendaal | Noord-Holland | € 79 mln | € 84 mln | +5,9% | +8,4% | 9 van 9 | |
| Heemskerk | Noord-Holland | € 133 mln | € 140 mln | +5,5% | +10% | 9 van 9 | |
| Uithoorn | Noord-Holland | € 99 mln | € 104 mln | +5,1% | +8,6% | 7 van 9 | |
| Hilversum | Noord-Holland | € 380 mln | € 397 mln | +4,6% | +7,5% | 9 van 9 | |
| Bergen (NH.) | Noord-Holland | € 100 mln | € 104 mln | +4,3% | +12% | 9 van 9 | |
| Heiloo | Noord-Holland | € 66 mln | € 69 mln | +4,3% | +14% | 8 van 9 | |
| Velsen | Noord-Holland | € 252 mln | € 263 mln | +4,3% | +13% | 8 van 9 | |
| Amstelveen | Noord-Holland | € 352 mln | € 366 mln | +4,0% | +9,3% | 9 van 9 | |
| Den Helder | Noord-Holland | € 264 mln | € 275 mln | +3,9% | +5,7% | 9 van 9 | |
| Blaricum | Noord-Holland | € 41 mln | € 43 mln | +3,5% | +0,2% | 8 van 9 | |
| Schagen | Noord-Holland | € 152 mln | € 156 mln | +2,2% | +14% | 7 van 9 | |
| Heemstede | Noord-Holland | € 90 mln | € 92 mln | +2,0% | +6,7% | 9 van 9 | |
| Laren (NH.) | Noord-Holland | € 36 mln | € 36 mln | +1,0% | +2,6% | 9 van 9 | |
| Edam-Volendam | Noord-Holland | € 115 mln | € 115 mln | −0,1% | +9,7% | 5 van 9 | |
| Koggenland | Noord-Holland | € 79 mln | € 75 mln | −4,2% | +7,8% | 5 van 9 |
Per jaar
Noord-Holland, jaar na jaar
Opgeteld over de gemeenten die Noord-Holland in elk jaar telde.
Uitgaven tegenover de begroting
Wie binnen de begroting bleef
binnenerbovenaanleverfoutniet aangeleverd
| Jaar | Op de lijst | Binnen de begroting | Regels gebroken | Begroot | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 44 | 25% | 1 | € 13,9 mld | € 14,9 mld | +7,5% | +11% |
| 2024 | 44 | 25% | 1 | € 13,0 mld | € 14,1 mld | +8,6% | +11% |
| 2023 | 44 | 12% | 0 | € 11,8 mld | € 13,2 mld | +12% | +15% |
| 2022 | 45 | 12% | 2 | € 10,9 mld | € 11,9 mld | +9,9% | +17% |
| 2021 | 47 | 36% | 0 | € 11,1 mld | € 12,0 mld | +8,4% | +15% |
| 2020 | 47 | 12% | 0 | € 10,5 mld | € 11,8 mld | +13% | +16% |
| 2019 | 47 | 613% | 0 | € 9.999 mln | € 10,5 mld | +5,0% | +3,7% |
| 2018 | 48 | 919% | 1 | € 9.513 mln | € 10,3 mld | +8,7% | +10% |
| 2017 | 48 | 715% | 2 | € 9.614 mln | € 9.741 mln | +1,3% | +5,0% |
Taakvelden
Per taakveld, 2025
| Taakveld | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking |
|---|---|---|---|
| Bestuur en ondersteuning | € 2.409 mln | € 2.565 mln | +6,5% |
| Veiligheid | € 620 mln | € 658 mln | +6,2% |
| Verkeer, vervoer en waterstaat | € 1.285 mln | € 1.346 mln | +4,8% |
| Economie | € 431 mln | € 359 mln | −17% |
| Onderwijs | € 636 mln | € 625 mln | −1,8% |
| Sport, cultuur en recreatie | € 1.204 mln | € 1.304 mln | +8,3% |
| Sociaal domein | € 5.535 mln | € 6.180 mln | +12% |
| Volksgezondheid en milieu | € 1.272 mln | € 1.328 mln | +4,4% |
| Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing | € 502 mln | € 570 mln | +14% |
| Jeugdhulp | € 1.043 mln | € 1.155 mln | +11% |
| Zorg en ondersteuning (Wmo) | € 1.144 mln | € 1.176 mln | +2,8% |