31 gemeenten · 1.138.374 inwoners
Binnen BUDGET?
3%van de 31 gemeenten in Limburg gaf in 2025 niet meer uit dan de begroting die de gemeenteraad had vastgesteld.
Samen begrootten de gemeenten in Limburg voor 2025 € 4.761 mln en gaven zij € 5.183 mln uit: +8,9%.
Limburg
De gemeenten in Limburg, 2025
Klik op een kolomkop om te sorteren.
| Gemeente | Provincie | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten | Jaren erboven | 2017–2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Beek (L.) | Limburg | € 55 mln | € 70 mln | +26% | +34% | 9 van 9 | |
| Landgraaf | Limburg | € 149 mln | € 188 mln | +26% | +27% | 9 van 9 | |
| Horst aan de Maas | Limburg | € 150 mln | € 179 mln | +19% | +20% | 9 van 9 | |
| Eijsden-Margraten | Limburg | € 78 mln | € 91 mln | +17% | +21% | 8 van 9 | |
| Roermond | Limburg | € 263 mln | € 307 mln | +17% | +17% | 9 van 9 | |
| Heerlen | Limburg | € 502 mln | € 576 mln | +15% | +16% | 9 van 9 | |
| Nederweert | Limburg | € 56 mln | € 63 mln | +13% | +21% | 9 van 9 | |
| Echt-Susteren | Limburg | € 109 mln | € 123 mln | +13% | +18% | 9 van 9 | |
| Kerkrade | Limburg | € 218 mln | € 245 mln | +13% | +17% | 9 van 9 | |
| Mook en Middelaar | Limburg | € 25 mln | € 28 mln | +12% | +18% | 8 van 9 | |
| Maasgouw | Limburg | € 78 mln | € 87 mln | +11% | +19% | 8 van 9 | |
| Meerssen | Limburg | € 60 mln | € 66 mln | +10% | +14% | 8 van 9 | |
| Brunssum | Limburg | € 117 mln | € 129 mln | +10% | +12% | 8 van 9 | |
| Gulpen-Wittem | Limburg | € 50 mln | € 54 mln | +8,8% | +11% | 9 van 9 | |
| Peel en Maas | Limburg | € 127 mln | € 139 mln | +8,8% | +17% | 7 van 9 | |
| Weert | Limburg | € 201 mln | € 218 mln | +8,7% | +12% | 9 van 9 | |
| Voerendaal | Limburg | € 38 mln | € 41 mln | +8,3% | +16% | 9 van 9 | |
| Venray | Limburg | € 169 mln | € 181 mln | +7,2% | +21% | 9 van 9 | |
| Simpelveld | Limburg | € 34 mln | € 36 mln | +6,4% | +14% | 9 van 9 | |
| Gennep | Limburg | € 69 mln | € 73 mln | +6,0% | +5,6% | 9 van 9 | |
| Sittard-Geleen | Limburg | € 454 mln | € 481 mln | +6,0% | +12% | 9 van 9 | |
| Bergen (L.) | Limburg | € 43 mln | € 46 mln | +5,9% | +12% | 7 van 9 | |
| Valkenburg aan de Geul | Limburg | € 69 mln | € 73 mln | +5,9% | +12% | 9 van 9 | |
| Roerdalen | Limburg | € 72 mln | € 76 mln | +5,7% | +15% | 8 van 9 | |
| Maastricht | Limburg | € 622 mln | € 653 mln | +5,0% | +11% | 7 van 9 | |
| Vaals | Limburg | € 44 mln | € 46 mln | +4,7% | +10% | 9 van 9 | |
| Beesel | Limburg | € 48 mln | € 50 mln | +4,5% | +11% | 9 van 9 | |
| Stein (L.) | Limburg | € 84 mln | € 87 mln | +3,7% | +9,9% | 8 van 9 | |
| Venlo | Limburg | € 553 mln | € 557 mln | +0,7% | +8,7% | 9 van 9 | |
| Beekdaelen | Limburg | € 112 mln | € 113 mln | +0,5% | +13% | 5 van 9 | |
| Leudal | Limburg | € 113 mln | € 106 mln | −5,8% | +7,4% | 8 van 9 |
Per jaar
Limburg, jaar na jaar
Opgeteld over de gemeenten die Limburg in elk jaar telde.
Uitgaven tegenover de begroting
Wie binnen de begroting bleef
binnenerbovenaanleverfoutniet aangeleverd
| Jaar | Op de lijst | Binnen de begroting | Regels gebroken | Begroot | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31 | 13% | 0 | € 4.761 mln | € 5.183 mln | +8,9% | +14% |
| 2024 | 31 | 26% | 0 | € 4.464 mln | € 4.837 mln | +8,3% | +14% |
| 2023 | 31 | 00% | 0 | € 4.097 mln | € 4.584 mln | +12% | +17% |
| 2022 | 31 | 00% | 0 | € 3.827 mln | € 4.178 mln | +9,2% | +17% |
| 2021 | 31 | 13% | 0 | € 3.791 mln | € 3.893 mln | +2,7% | +7,6% |
| 2020 | 31 | 13% | 0 | € 3.684 mln | € 3.863 mln | +4,9% | +7,0% |
| 2019 | 31 | 13% | 0 | € 3.565 mln | € 3.813 mln | +7,0% | +7,5% |
| 2018 | 33 | 618% | 0 | € 3.377 mln | € 3.710 mln | +9,9% | +12% |
| 2017 | 33 | 618% | 0 | € 3.370 mln | € 3.668 mln | +8,9% | +10,0% |
Taakvelden
Per taakveld, 2025
| Taakveld | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking |
|---|---|---|---|
| Bestuur en ondersteuning | € 915 mln | € 942 mln | +3,0% |
| Veiligheid | € 183 mln | € 197 mln | +7,7% |
| Verkeer, vervoer en waterstaat | € 267 mln | € 262 mln | −1,6% |
| Economie | € 103 mln | € 114 mln | +11% |
| Onderwijs | € 156 mln | € 185 mln | +19% |
| Sport, cultuur en recreatie | € 397 mln | € 432 mln | +8,7% |
| Sociaal domein | € 2.181 mln | € 2.431 mln | +11% |
| Volksgezondheid en milieu | € 404 mln | € 424 mln | +4,9% |
| Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing | € 155 mln | € 195 mln | +26% |
| Jeugdhulp | € 427 mln | € 483 mln | +13% |
| Zorg en ondersteuning (Wmo) | € 494 mln | € 508 mln | +2,9% |