BudgetStateGemeentenEN

Fryslân · 19.231 inwoners

Binnen BUDGET?

+14%Dantumadiel gaf in 2025 € 82 mln uit, tegenover € 71 mln begroot.

In 8 van de 9 jaren sinds 2017 gaf Dantumadiel meer uit dan begroot.

Begroot 2025€ 71 mln

uitgegeven € 82 mln

Afwijking inkomsten+17%

€ 83 mln ontvangen tegenover € 72 mln begroot

Plaats52

van 342, hoogste afwijking eerst, 2025

2017–20258 van 9
jaren erboven

Per jaar

Dantumadiel, jaar na jaar

Wat Dantumadiel begrootte voor elk jaar, en wat de jaarrekening erna liet zien; de inkomsten ernaast.

Uitgaven tegenover de begroting

−20%−10%0%+10%+20%2017201820192020202120222023202420252017afwijking −15%begroot € 61 mlnuitgegeven € 52 mln2018afwijking +13%begroot € 51 mlnuitgegeven € 57 mln2019afwijking +8,6%begroot € 52 mlnuitgegeven € 57 mln2020afwijking +3,2%begroot € 56 mlnuitgegeven € 57 mln2021afwijking +3,0%begroot € 53 mlnuitgegeven € 55 mln2022afwijking +7,6%begroot € 57 mlnuitgegeven € 61 mln2023afwijking +18%begroot € 61 mlnuitgegeven € 72 mln2024afwijking +12%begroot € 66 mlnuitgegeven € 74 mln2025afwijking +14%begroot € 71 mlnuitgegeven € 82 mln−20%−10%0%+10%+20%201720192021202320252017afwijking −15%begroot € 61 mlnuitgegeven € 52 mln2018afwijking +13%begroot € 51 mlnuitgegeven € 57 mln2019afwijking +8,6%begroot € 52 mlnuitgegeven € 57 mln2020afwijking +3,2%begroot € 56 mlnuitgegeven € 57 mln2021afwijking +3,0%begroot € 53 mlnuitgegeven € 55 mln2022afwijking +7,6%begroot € 57 mlnuitgegeven € 61 mln2023afwijking +18%begroot € 61 mlnuitgegeven € 72 mln2024afwijking +12%begroot € 66 mlnuitgegeven € 74 mln2025afwijking +14%begroot € 71 mlnuitgegeven € 82 mln
JaarBegrootUitgegevenAfwijkingInkomsten begrootInkomstenAfwijking inkomsten
2026€ 74 mlnde begroting voor het komende jaar; de jaarrekening volgt
2025€ 71 mln€ 82 mln+14%€ 72 mln€ 83 mln+17%
2024€ 66 mln€ 74 mln+12%€ 66 mln€ 75 mln+13%
2023€ 61 mln€ 72 mln+18%€ 63 mln€ 72 mln+14%
2022€ 57 mln€ 61 mln+7,6%€ 57 mln€ 67 mln+18%
2021€ 53 mln€ 55 mln+3,0%€ 53 mln€ 59 mln+12%
2020€ 56 mln€ 57 mln+3,2%€ 52 mln€ 59 mln+14%
2019€ 52 mln€ 57 mln+8,6%€ 52 mln€ 52 mln+1,1%
2018€ 51 mln€ 57 mln+13%€ 49 mln€ 51 mln+3,0%
2017€ 61 mln€ 52 mln−15%€ 59 mln€ 51 mln−15%

Taakvelden

Per taakveld, 2025

Waar Dantumadiel in 2025 van de begroting afweek: elk hoofdtaakveld, en jeugdhulp en Wmo binnen het sociaal domein.

Bestuur en ondersteuning+6,4%€ 16 mln
Veiligheid+4,9%€ 2,2 mln
Verkeer, vervoer en waterstaat+19%€ 4,2 mln
Economie+39%€ 969.000
Onderwijs+3,8%€ 2,9 mln
Sport, cultuur en recreatie+1,9%€ 4,6 mln
Sociaal domein+20%€ 42 mln
Volksgezondheid en milieu+16%€ 6,8 mln
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing+5,3%€ 1,7 mln
Jeugdhulp+29%€ 9,7 mln
Zorg en ondersteuning (Wmo)+15%€ 7,8 mln
TaakveldBegroot 2025UitgegevenAfwijking
Bestuur en ondersteuning€ 15 mln€ 16 mln+6,4%
Veiligheid€ 2,1 mln€ 2,2 mln+4,9%
Verkeer, vervoer en waterstaat€ 3,6 mln€ 4,2 mln+19%
Economie€ 696.000€ 969.000+39%
Onderwijs€ 2,8 mln€ 2,9 mln+3,8%
Sport, cultuur en recreatie€ 4,5 mln€ 4,6 mln+1,9%
Sociaal domein€ 35 mln€ 42 mln+20%
Volksgezondheid en milieu€ 5,9 mln€ 6,8 mln+16%
Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing€ 1,6 mln€ 1,7 mln+5,3%
Jeugdhulp€ 7,5 mln€ 9,7 mln+29%
Zorg en ondersteuning (Wmo)€ 6,8 mln€ 7,8 mln+15%

Fryslân

In Fryslân, 2025

Van de 18 gemeenten in Fryslân bleven er 2 in 2025 binnen de begroting. Alle gemeenten in Fryslân →