50 gemeenten · 3.882.708 inwoners
Binnen BUDGET?
6%van de 50 gemeenten in Zuid-Holland gaf in 2025 niet meer uit dan de begroting die de gemeenteraad had vastgesteld.
Samen begrootten de gemeenten in Zuid-Holland voor 2025 € 17,8 mld en gaven zij € 18,7 mld uit: +5,4%.
Zuid-Holland
De gemeenten in Zuid-Holland, 2025
Klik op een kolomkop om te sorteren.
| Gemeente | Provincie | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten | Jaren erboven | 2017–2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Midden-Delfland | Zuid-Holland | € 59 mln | € 73 mln | +24% | +21% | 8 van 9 | |
| Barendrecht | Zuid-Holland | € 141 mln | € 164 mln | +16% | +19% | 8 van 9 | |
| Alblasserdam | Zuid-Holland | € 68 mln | € 79 mln | +15% | +18% | 9 van 9 | |
| Voorne aan Zee | Zuid-Holland | € 252 mln | € 286 mln | +14% | +12% | 1 van 9 | |
| Alphen aan den Rijn | Zuid-Holland | € 410 mln | € 463 mln | +13% | +16% | 9 van 9 | |
| Zuidplas | Zuid-Holland | € 138 mln | € 156 mln | +13% | +9,2% | 9 van 9 | |
| Ridderkerk | Zuid-Holland | € 167 mln | € 188 mln | +12% | +15% | 8 van 9 | |
| Westland | Zuid-Holland | € 359 mln | € 403 mln | +12% | +19% | 9 van 9 | |
| Albrandswaard | Zuid-Holland | € 72 mln | € 81 mln | +12% | +15% | 8 van 9 | |
| Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | € 92 mln | € 103 mln | +12% | +12% | 8 van 9 | |
| Lisse | Zuid-Holland | € 75 mln | € 83 mln | +11% | +17% | 8 van 9 | |
| Hardinxveld-Giessendam | Zuid-Holland | € 53 mln | € 59 mln | +11% | +17% | 9 van 9 | |
| Gouda | Zuid-Holland | € 371 mln | € 408 mln | +10,0% | +15% | 9 van 9 | |
| Teylingen | Zuid-Holland | € 104 mln | € 114 mln | +9,4% | +12% | 9 van 9 | |
| Nissewaard | Zuid-Holland | € 368 mln | € 400 mln | +8,7% | +15% | 9 van 9 | |
| Vlaardingen | Zuid-Holland | € 380 mln | € 413 mln | +8,7% | +8,5% | 7 van 9 | |
| Zwijndrecht | Zuid-Holland | € 177 mln | € 192 mln | +8,1% | +11% | 9 van 9 | |
| Noordwijk | Zuid-Holland | € 158 mln | € 171 mln | +8,0% | +14% | 9 van 9 | |
| Voorschoten | Zuid-Holland | € 79 mln | € 85 mln | +7,7% | +5,3% | 8 van 9 | |
| 's-Gravenhage | Zuid-Holland | € 3.259 mln | € 3.499 mln | +7,4% | +25% | 9 van 9 | |
| Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | € 118 mln | € 126 mln | +7,2% | +9,9% | 9 van 9 | |
| Dordrecht | Zuid-Holland | € 699 mln | € 747 mln | +7,0% | +8,5% | 8 van 9 | |
| Delft | Zuid-Holland | € 490 mln | € 524 mln | +6,9% | +12% | 8 van 9 | |
| Goeree-Overflakkee | Zuid-Holland | € 180 mln | € 192 mln | +6,9% | +13% | 9 van 9 | |
| Papendrecht | Zuid-Holland | € 109 mln | € 116 mln | +6,9% | +6,4% | 9 van 9 | |
| Katwijk | Zuid-Holland | € 230 mln | € 245 mln | +6,7% | +9,6% | 8 van 9 | |
| Oegstgeest | Zuid-Holland | € 76 mln | € 81 mln | +6,7% | +7,3% | 9 van 9 | |
| Zoeterwoude | Zuid-Holland | € 31 mln | € 33 mln | +6,4% | +8,7% | 7 van 9 | |
| Kaag en Braassem | Zuid-Holland | € 88 mln | € 93 mln | +5,8% | +16% | 9 van 9 | |
| Maassluis | Zuid-Holland | € 126 mln | € 133 mln | +5,2% | +15% | 8 van 9 | |
| Schiedam | Zuid-Holland | € 371 mln | € 389 mln | +4,8% | +19% | 8 van 9 | |
| Hillegom | Zuid-Holland | € 68 mln | € 71 mln | +4,6% | +14% | 8 van 9 | |
| Leiderdorp | Zuid-Holland | € 87 mln | € 91 mln | +4,6% | +11% | 6 van 9 | |
| Hoeksche Waard | Zuid-Holland | € 263 mln | € 274 mln | +4,5% | +12% | 6 van 9 | |
| Waddinxveen | Zuid-Holland | € 111 mln | € 116 mln | +4,4% | +3,1% | 9 van 9 | |
| Wassenaar | Zuid-Holland | € 93 mln | € 97 mln | +4,4% | +8,1% | 9 van 9 | |
| Molenlanden | Zuid-Holland | € 131 mln | € 136 mln | +4,3% | +14% | 7 van 9 | |
| Krimpen aan den IJssel | Zuid-Holland | € 101 mln | € 105 mln | +4,2% | +8,2% | 9 van 9 | |
| Sliedrecht | Zuid-Holland | € 98 mln | € 102 mln | +4,2% | +8,7% | 9 van 9 | |
| Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | € 243 mln | € 252 mln | +3,6% | +10% | 9 van 9 | |
| Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | € 161 mln | € 167 mln | +3,5% | +5,3% | 7 van 9 | |
| Lansingerland | Zuid-Holland | € 190 mln | € 195 mln | +2,7% | +12% | 9 van 9 | |
| Krimpenerwaard | Zuid-Holland | € 188 mln | € 192 mln | +2,3% | +6,4% | 9 van 9 | |
| Leiden | Zuid-Holland | € 675 mln | € 688 mln | +1,9% | +8,2% | 9 van 9 | |
| Rotterdam | Zuid-Holland | € 4.703 mln | € 4.787 mln | +1,8% | +5,4% | 8 van 9 | |
| Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | € 280 mln | € 285 mln | +1,7% | +7,6% | 7 van 9 | |
| Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | € 288 mln | € 291 mln | +1,1% | +6,2% | 9 van 9 | |
| Gorinchem | Zuid-Holland | € 177 mln | € 175 mln | −0,8% | +7,3% | 8 van 9 | |
| Nieuwkoop | Zuid-Holland | € 87 mln | € 85 mln | −2,0% | +3,0% | 7 van 9 | |
| Zoetermeer | Zuid-Holland | € 539 mln | € 528 mln | −2,0% | +8,7% | 6 van 9 |
Per jaar
Zuid-Holland, jaar na jaar
Opgeteld over de gemeenten die Zuid-Holland in elk jaar telde.
Uitgaven tegenover de begroting
Wie binnen de begroting bleef
binnenerbovenaanleverfoutniet aangeleverd
| Jaar | Op de lijst | Binnen de begroting | Regels gebroken | Begroot | Uitgegeven | Afwijking | Afwijking inkomsten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 50 | 36% | 0 | € 17,8 mld | € 18,7 mld | +5,4% | +12% |
| 2024 | 50 | 24% | 1 | € 16,6 mld | € 17,8 mld | +7,0% | +9,8% |
| 2023 | 50 | 00% | 1 | € 15,0 mld | € 16,6 mld | +11% | +12% |
| 2022 | 52 | 12% | 1 | € 13,7 mld | € 14,9 mld | +8,1% | +20% |
| 2021 | 52 | 12% | 0 | € 13,5 mld | € 14,5 mld | +7,8% | +12% |
| 2020 | 52 | 12% | 0 | € 13,0 mld | € 14,3 mld | +10% | +40% |
| 2019 | 52 | 917% | 0 | € 12,5 mld | € 13,0 mld | +4,2% | +5,7% |
| 2018 | 60 | 610% | 2 | € 12,0 mld | € 12,7 mld | +5,6% | +8,1% |
| 2017 | 60 | 1728% | 3 | € 12,1 mld | € 12,5 mld | +2,8% | +4,9% |
Taakvelden
Per taakveld, 2025
| Taakveld | Begroot 2025 | Uitgegeven | Afwijking |
|---|---|---|---|
| Bestuur en ondersteuning | € 3.121 mln | € 2.984 mln | −4,4% |
| Veiligheid | € 720 mln | € 738 mln | +2,5% |
| Verkeer, vervoer en waterstaat | € 1.230 mln | € 1.268 mln | +3,1% |
| Economie | € 276 mln | € 252 mln | −8,8% |
| Onderwijs | € 820 mln | € 898 mln | +9,5% |
| Sport, cultuur en recreatie | € 1.521 mln | € 1.634 mln | +7,4% |
| Sociaal domein | € 7.828 mln | € 8.546 mln | +9,2% |
| Volksgezondheid en milieu | € 1.656 mln | € 1.752 mln | +5,7% |
| Volkshuisvesting en ruimteVolkshuisvesting, leefomgeving en stedelijke vernieuwing | € 610 mln | € 664 mln | +8,9% |
| Jeugdhulp | € 1.398 mln | € 1.491 mln | +6,6% |
| Zorg en ondersteuning (Wmo) | € 1.722 mln | € 1.729 mln | +0,4% |